За термометрите в яслите

  • 955
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 579
Питането ми е породено от няколко идентични случая със синът ми в яслата.
На пристигане в яслата мерят температурата на децата с електронен термометър, от онези, които са даже безконтактни. Никога, когато сме го оставяли не е имало проблем, поради простата причина, че не пращаме детето си болно на ясла. Но в конкретните случаи, за които говоря, се случва да ми се обадят, че детето има температура 37-37 и нещо и първо питат дали да я свалят и следващия коментар е, че има сополи и да не го водим на следващия ден. За сополите няма да се отплесвам, защото и до ден днешен се чудя как така вкъщи тези сополи секват, или ако е имало са били излекувани и само след няколко дни на ясла, отново се сдобиваме с такива. Но това, което ме учудва е, че при измерване на Т вкъщи, се оказва напълно нормална 36-36 и нещо, че и 35 и нещо понякога. Ние мерим с електронен термометър, който се слага под мишница. То и на пипане детето не е горещо, съвсем жизнено и в кондиция. Та мисълта ми е, вярвате ли вие на термометрите в ясла и ДГ и по принцип ли измерват по-висока Т или е възможно да има и друга прична? Интересно ми е има ли други майки с подобни на нашите наблюдения.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 483
По-скоро измерват по-ниска. Моите наблюдения са такива.

# 2
  • Мнения: 2 288
Моето момче в яслата не му бяха хванали 39+ температура. Отивам да го взема към 17ч, той унил, отпуснат, подпухнал. Госпожата казва, нещо не спа добре. Малкия ме видя, сгуши се в мен и се разплака, пипнах го, а той изгаряше.
Хич не им вярвам, само на живачни термометри

# 3
  • Мнения: 2 579
Интересно, че при нас се получава точно обратното...
Живачен вече нямаме, но отчиташе стойности като ето този, какъвто имаме:
https://www.helmed.bg/media/t44s4/1211.jpg

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
За мен по- странното е защо по всяко време мерят температурата на детето, мисля, при пристигане само е достатъчно и след това, ако детето прояви някакви признаци на разболяване, топло е и т.н.
Според мен лелите си нямат друга работа, та вървят подир децата с този термометър. Ако твоето е било в движение, по време на игра, може би е нормално да покаже малко повече.
Много стриктни тези, за пръв път чувам подобно нещо.
Ако за всеки сопол ми се бяха обаждали през първата година на дг, синът ми щеше да има всичко на всичко около 10 подещвния за годината, тъй като му беше достатъчен и един ден, за да се разсополи и после 2 седмици, за да отшуми.

# 5
  • Мнения: 2 579
Наистина са много стриктни. На колегата ми децата, както и на една съседка, са в същата група и почти нямат цяла седмица на ясла без да ги върнат. Даже моят син изкара почти цели 2 пълни седмици. Та явно му дойде и на него редът да отсъства. Теорията на колегата е, че не им дават да пият достатъчно вода и затова се дехидратират. И той, и съседката имат същия опит с температурите. Просто ми беше интересно дали извън "нашата" ясла и група има такова нещо.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Ние сме в чужбина, миналата година синът ми беше за последно на дг, само при влизане мереха и даваха гел. Преди Ковид със сигурност не мереха. Само, ако детето видимо е зле. Два пъти ми се обаждаха, че е с Т 38.5, да си го взема, по други причини не са го връщали.

Общи условия

Активация на акаунт