Въпрос към работодателите - лесно ли намирате "читави" хора за работа ?

  • 4 912
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 788
А, тоя аспект не го коментирам Simple Smile Само казах, че разбирам защо не искат да работят работа, дето няма да могат да си платят лекарствата и операциите после.
Аз например имам проблеми с гръбнака, които се усилиха след една такава кратичка работа и трябва ама наистина да се влача бездомна, окъсана и гладна по улиците, за да се навия да работя пак такова нещо.

# 61
  • Мнения: X
Е, така де, ама всеки край си има някакъв поминък. Явно при теб е било кофти от тая гледна точка на здравето. Но пък явно ти не си от тия, които седят по кафетата и чакат  тати да носи, мама да меси.

# 62
  • Мнения: 29 251
Аз имам такива познати - семейство. Свекървата е в Германия и праща някое евро всеки месец. Мъжът до преди няколко години изобщо не работеше (нали мама праща), само жената имаше работа. Сега той се е хванал шофьор нещо. Възможно е доходът да е секнал, не знам....

# 63
  • Мнения: 1 141
Част от хората са гастарбайтери, работят няколко месеца в чужбина, останалите месеци в България харчат парите. Има цели такива села, че и градчета.

Други може да имат странични доходи, може и нелегални и затова не работят. Има рентиери, има фрийлансъри. Има безработни, на борсата. Има сезонни работници, които работят само през определени месеци. Всякакви има.

А че има голяма част млади хора, които нито учат, нито работят, е факт. Има изследвания за 2022 - там пише, че това са 170 хиляди (!!!) човека под 30г. Може би някаква част попадат в горно изброените, но официално не се водят работещи.

# 64
  • Мнения: 51
Моя опит като работник е  малко над 4 години. Късно започнах работа, чак след като завърших университет и малко съжалявам, че учих даже, защото изобщо не се занимавам по специалността.
Та, първата ми сериозна работа като завърших беше в един магазин за стоки за домашни любимци. Обожавах си работата, понеже много обичам животни, а и контакта с хора ми харесва. Обаче, работодателката ми беше нещо ужасно. Много претенциозна, каквото и да вършех, за нея не беше точно както трябва и винаги беше недоволна. Да не говорим, че нямах никакво обучение като започнах, защото тамън беше отворила магазина и тя не знаеше изобщо какво се прави, от това как да работиш със система и с касов апарат. През 3-те години, в които работех за нея, постоянно се държеше с мен като с просто работник, едва си молех за почивни дни, които ми се полагат, само защото нямаше кой да ме замества в магазина и трябваше да идва тя, а на нея не и се работи. Беше много кофти преживяване работата с нея, но винаги съм била положително настроена към клиентите и те също бяха доволни.
Трудно ми беше да напусна, защото знаех колко трудно е да си намериш работа с адекватно заплащане.
Сега съм на ново място, отново в малка фирма, която продава стоки онлайн и мога да кажа, че разликата е огромна. Работодателите ми са млади и готини сериозни хора, които се държат нормално с мен, проявяват разбиране и търпение.

# 65
  • Мнения: 116
. Аз им се чудя как могат да търпят да не правят нищо цял ден и да са спокойни..


Случаи разни...
Има много нахакани деца на рентиери с по няколко апартамента под наем или големи площи за магазини, имат големи дивиденти,....

Има и деца на автомонтьори, фризьорки, шефове на фамилни фирми,
на заварчици, плочкаджии,
които се презадоволени и хич не им се напъва.....

Общи условия

Активация на акаунт