Някой със същите симптоми?

  • 586
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здрвейте, предварително се извинявам за хипохондричното си излияние, но понеже съм ядосана на личния си лекар, който отказва да ми даде направление, искам първо да поразпитам тук. От една седмица имам нещо като буца от восък на дясната ръка между безиммения пръст и кутрето. Има отток, който също така е и от другата стрна на възглавничката на дланта на същтото място. Ръката ми е подута и боли на мястото при пипане и при движение. Освен това когато я свия в юмрук сякаш нещо ме опъва и ме дразни. Първия ден помислих, че нещо съм я ударила и понякога мястото наблява, но нито съм я удряла, нито нещо ме е хапало, нито съм я проуморявала тази ръка. Малко повече я излагах на вода, защото бях на Павел баня на водолечение и после в къщи чистих, но нищо прекомерно. Просто един следобед болката започна и мястото се поду. На следващата вечер усещах изтръпване и тежест в цялата ръка, чак на 10см над лакътя. Това обаче беше само една вечер. Джи-пито ми каза да го мажа с Фелоран, без да ме види, само изпратих снимки на лявата и дясната ръка за сравнение. Не мога да кажа, че имах някакво уникално подобрение от фелорана, но мазах със зехтин и сякаш омекваше малко. Джи-пито не ми дава направление за толкова смешен проблем според него, но мен ме е яд и поне искам да поговоря с някой какво е това, на какво се дължи. Искам информация. За мен лечението 'мажи го с фелоран' не е адекватно. Този болезнен отток на какво може да се дължи, някой има ли идея? Аз съм човек, който обича да намира разрешение на проблеми и знам, че всяко следствие си има причина. Не обичам да игнорирам симптомите и знаците на тялото. Може би правая нещо грешно, мога да го подобря, ако знам какво е, мамка му.
Ядосана съм и защото мой приятел остана инвалид, след уж безобидни болки в гърба, които след месеци безплодно ходене по доктори се оказаха саркома на меките тъкани, доста опасен рак, след което той вече не може да ходи и изобщо е половин човек. Но можеше да има по-добър изход ако не се беше загубило толкова време. Гледах и за тази страшна диагноза. Дали?
Аз си направих  междувременно пълна кръвна картина и пикочна киселина. И двете са добре, слава богу, така че, моля дайте предположения. Искам да знам какво е, дори и да мине от самосебе си....А ако не, ще търся аз варианти за специалист, макар че за кого ги плащам тия застраховки?

# 1
  • Мнения: X
А защо не посетиш хирург? Ако е някакво мастно образувание или подобно нещо ще е адекватно да те види специалист. Тия лекари с "мажи го с фелоран", "вземи нокът от котка и прави отвара с него"... просто е несериозно.

# 2
  • Мнения: 38
Ами аз ще посетя, но трябва да плащам, за което всъщност издивявам. Защо ги плащам тия осигуровки? Като е нещо такова, което не могат да определят на пръв поглед и го игнорират. Айде, нищо му няма.

# 3
  • Мнения: X
Разбирам Ви, моята лл също е зле в това отношение и не иска да дава направления. Аз имам ДЗ и седя при нея само, защото ми дава болничен сравнително лесно. Всичко, що се отнася до специалист ходя с ДЗ. Лошото е, че за моите проблеми и касата много няма какво да ми покрие.

# 4
  • Мнения: 3 116
Може да е киста. В такъв случай -хирург.

# 5
  • Мнения: 4 984
По вероятно е да получиш писмо от умрял,отколкото направление от ЛЛ.Отивай си на частно на хирург.

# 6
  • Мнения: 2 490
По-точно е да се каже- от някои ЛЛ.

# 7
  • Мнения: 2 189
А ти поиска ли си направление?Отказано ли ти е такова или чакаш да те изпрати на специалист?Ако ти е отказано направление може да се обадиш в Здравната каса и да попиташ какво се прави в случай като твоя.Приложила си лечението от лл, няма подобрение...

Общи условия

Активация на акаунт