А вие кърмени ли сте?

  • 3 658
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 356
Аз съм кърмена до 1.6 год. Освен от ангина не съм боледувала от нищо друго.
Брат ми е кърмен също до 1.6 год, и също е здрав като цяло, но на 7 год. направи алергия към храната за рибки.
Майка ми винаги ми е внушавала, че трябва да кърмя и, че няма нищо по-добро за едно бебе от кърмата. Явно е успяла да ме убеди.
Кърмих дъщеря си до 1.1 год. С малкия още се кърмим и смятам да е така поне до годинката.

# 76
Да кърмена съм до 1г и 6м. Мога да кажа, че като цяло съм здрава личност (да чукна на дърво)
За разлика от сестра ми, която е кърмена 5 месеца и е доста по-болнава (да не кажа, че има доста проблеми, които не знам дали въобще се дължат на това)
И аз съм кърмила и двете щерки без проблеми. Thinking

# 77
Цитат на: Flash*
Цитат на: Flash*

Не знам, честно...ще взема да и звънна да я питам, чакай.


Simple Smile Насила, каза че съм била дебела като кюфте Embarassed  и хич не и се кърмело. Баба я натискала да кърми. После съм пропила боза:-))))
Според моята баба, дете не се отбива поне докато не проходи! Shocked

 newsm62 Флаш, сега определено не ти личи да си била "кюфте" - я сканирай бързо някоя твоя снимка като бебе.
А да не би това да е тайната за стройно и хубаво тяло Wink

# 78
  • Мнения: 3 042
Аз съм студентко чадо, майка ми се е побърквала от лекции- у нас за кърмене и обратно. Така от април до към септември - значи - около 6 мес. - после заради студентска (задължителна) бригада е трябвало да ме отбие с нежелание и хоп-троп кисело мляко.
Като малка съм била много болнава, майка ми в чудо се е видяла жената, всички болести, уши и пр. След детската градина вече няма такива крайности, антибиотици мнооого рядко се налага да пия - веднъж на по 5 години някъде.
Сестра ми е кърмена по-дълго - до към година и няколко месеца, тя като малка не е боледувала толкова, ама сега пък е много прилепчива към болести разни, има и алергия към някои дрехи от изкуствени материи. Аз алергии нямам, освен към копчетата на дънките и разни джунджурийки от никел.

# 79
  • Мнения: 93
Аз съм кърмена почти до годинка, но какво да кажа, боледувам нормално, като казвам нормално имам предвид нещо от рода на грип, хрема и т.н. Нямам алергии и прочие, но не знам, не съм привърженичка на кърменето много. Но все пак кърмих 3 месеца, за което смятам, че е напълно достатъчно.

# 80
  • Мнения: 6 315
4 дни съм кърмена само. Здрава съм. Е, като малка съм изкарала 2 бронхопневмонии, случвало се е да пия антибиотик, но за последно стана преди около 10 години. Рядко боледувам, имам алергия към медикаменти (2 вида антибиотици) и т.нер. слънчева алергия, ама то последното не е щото не съм кърмена.

А иначе самата аз кърмя още бебето си и се надявам да продължа по-дълго.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Honda
 newsm62 Флаш, сега определено не ти личи да си била "кюфте" - я сканирай бързо някоя твоя снимка като бебе.
А да не би това да е тайната за стройно и хубаво тяло Wink


Ааааааа, първо чакам твои снимки '+30/40 килограма' и тогава мойте....Аз си имам дебели снимки и като ученичка, след като спрях да тренирам. На бала в техникума съм....67 кг Shocked
И в момента съм трътла, нищо, че съм само +2 кг...на талията са и положението е зле. Rolling Eyes Ама това няма общо с кърмата май:-)))))

# 82
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Майка ми е кърмила и мен и брат ми точно 6 месеца, когато, по нейни думи, и двата пъти кърмата й спряла изведнъж. Може би, ако тагава имаше интернет и форума, щеше да се справи, но.... Grinning После не съм искала да ям никакви гадни пюрета, та съм яла само Хумана  Mr. Green

До пубертета имах много проблеми - всяка пролет и есен бях в заразното на системи и инжекции с антибиотици. Сигурно съм изпила антибиотици за 3 живота напред. Лекарите не са знаели какво е това състояние, но са казвали, че в пубертета ше изчезне, както и стана. Оттогава съм здрава - спомням си само няколко много тежки грипа за общо 15 години.

Тя много държи и аз да кърмя и съм й благодарна, че ме подкрепя въпреки трудностите

# 83
  • Мнения: 7 837
Аз съм кърмена до деветия месец, а сестра ми до седмия.
И двете до момента нямаме някакви сериозни заболявания и проблеми, освен алергията към полена през пролетта.

# 84
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не съм кърмена-въобще.
Майка ми твърди, ме не съм искала кърма...
Аз мисля, че не е настоявала достатъчно.
Хранили са ме, така и не съм питала с какво, защото най-вероятно отговорът ще ме разтърси и ще ми докара психически стрес.  Laughing
Боледувала съм от всичко, до което мога да се докопам през годините, докато изляза от пубертета.
Имам в актива си 6 бронхопневмонии, от които едната двустранна. Пила съм антибиотици всякакви видове, всякакви количества, около 4 ангини и безрой - около 5-6 на година настинки и грипове.
Три пъти съм вдигала над 40 С температура, по-точно 41.
Нямам алергии освен към амидофен, но то пък това и оставаше.
На всичкото отгоре в невръстна възраст дядо ми ме докопал-той горкия все смяташе, че ще умра от слабост, и ме завел да ми бият върхови дози гамагобулин.
От цялата история искам да споделя своя яд-майка ми и баща ми през цялото време хвърляха вината върху мен, че аз не съм искала да суча-трябваше да стана на 26 и да забременея, да чета, за да разбера, че не е трябвало и затова да се чувствам виновна.
Като цяло мога да кажа и не умрях, и не умрях.

# 85
  • Мнения: 343
кърмена 6 месеца

Болестите като че ли ме прескачат, вирусите ги изкарвам за по 1 ден, нямам алергии. Хирургически интервенции - само извадени сливици на 7 год.

# 86
  • Мнения: 928
Аз НЕ съм кърмена нито ден./поради здравословни причини,свързани с майка ми/.През целият си досегашен живот съм прекарала само няколко леки настинки.За първи път влязох в болница,когато тръгнах да раждам.Не кипя от здраве,но мога да кажа ,че нямам и не съм имала никакви сериозни здравословни проблеми,нито алергии/надявам се и занапред да е така/.Ще съм благодарна,ако и моето дете се радва на превъзходно здраве за в бъдеще/защото това е най-важното/.Според мен всичко, свързано с общото здравословно състояние на организма е до голяма степен наследствено.

Общи условия

Активация на акаунт