Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 35 411
  • 759
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 839
Бях преди около 2 часа на лекар, отчете ме в 3 г.с., а каза че трябвало да бъда в 5 г.с.
В 7ма седмица и два дни сте. Няма да закъснеете, ще отидете тъкмо навреме да видите ембрион с туптящо сърце.

Нещо да не объркахте цифрите?
Трябва да сте в 7ма седмица, а не в 5та.
Няма как да види каквото и да е в 3та седмица.
Последният ви цикъл е на 10.05 нали така? А колко дни ви е цикълът, редовен ли е?

# 421
  • Мнения: 444
Здравейте, какво използвате за стриите? Нямам още, но като превантивна мярка.
Тези двете ползвам. На Мустела сутрин /много бързо попива и не цапа дрехи/, а Юриаж е по-мазен и вечер след баня го използвам.


# 422
  • Мнения: 11
Не винаги, на вътрешен видеозон ме гледа
Бях преди около 2 часа на лекар, отчете ме в 3 г.с., а каза че трябвало да бъда в 5 г.с.
В 7ма седмица и два дни сте. Няма да закъснеете, ще отидете тъкмо навреме да видите ембрион с туптящо сърце.

Нещо да не объркахте цифрите?
Трябва да сте в 7ма седмица, а не в 5та.
Няма как да види каквото и да е в 3та седмица.
Последният ви цикъл е на 10.05 нали така? А колко дни ви е цикълът, редовен ли е?

# 423
  • Мнения: 4 839
Кажете колко дни е- 28,35, 40?

# 424
  • Мнения: 16
Здравейте, дами , искам да попитам запознатите.
Аг-то е пропуснала да направим ранния биохимичен скрининг, следователно нямало смисъл и от късния, вместо това ми предлагат ултразвуково изследване за маркери ( друг доктор) , може ли да ми кажете какво е това и каква е разликата с феталната морфология ?
И като цяло проблем ли е , че не съм правила БХС 🥺

# 425
  • Мнения: 444
Според мен категорично не е добре да се пропуска скрининг. Аз пропуснах, защото правих по-пълно изследване тази бременност-пренатален тест. Него може да си го направите по всяко време за спокойствие. Има отделна тема, ако се интересувате с различните видове. Предишните 2 бремености правих фетална морфология и в същия ден БХС в Майчин дом. Все повече са случаите на млади жени без обременена наследственост, при които се откриват аномалии, затова моят съвет е да реагирате веднага. Успех!

# 426
  • Мнения: 2 161
Ами то това е феталната морфология. Гледа се за маркери, за различни аномалии. Има такива характерни за различни болести. БХС е статистика и не дава реален отговор.

# 427
  • Мнения: 4 839
Дали е проблем, или не, няма особено значение вече, защото времето не може да се върне.
Намерете си нов лекар, добър специалист, който няма да ви претупва така и който да ви каже какво следва оттук нататък във вашия случай.
Аз на този лекар не бих се доверила за нищо повече, камо ли за най-важния период в живота ми.
Също така започнете да четете и да се информирате, за да не попадате в подобна ситуация повече. Запознайте се с необходимите изследвания и си ги изисквайте.
Говорете със специалист по фетална морфология какви варианти имате.

# 428
  • Мнения: 16
Ами то това е феталната морфология. Гледа се за маркери, за различни аномалии. Има такива характерни за различни болести. БХС е статистика и не дава реален отговор.

Каза ми, че не е фетална морфология и се заплаща 50 лв
Дали е проблем, или не, няма особено значение вече, защото времето не може да се върне.
Намерете си нов лекар, добър специалист, който няма да ви претупва така и който да ви каже какво следва оттук нататък във вашия случай.
Аз на този лекар не бих се доверила за нищо повече, камо ли за най-важния период в живота ми.
Също така започнете да четете и да се информирате, за да не попадате в подобна ситуация повече. Запознайте се с необходимите изследвания и си ги изисквайте.
Говорете със специалист по фетална морфология какви варианти имате.


Говорих с друг лекар , казаха ми ултразвуково изследване за маркери.

# 429
  • Мнения: 4 839
Да, най-вероятно фетална морфология.
Същото като това в 12та седмица, но без кръвните изследвания. Те са статистическо изследване и не може да се разчита изцяло на тях и без това. Отидете при този специалист, ще прегледа всички органи на бебето, дали всичко му е наред. Ако види нещо нередно, ще ви насочи към допълнителни изследвания.
Ако имате възможност и желание, проучете за пренаталните тестове- кръвни тестове с точност до 99.8%, които показват дали бебето има генетична аномалия.

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И аз препоръчвам да се информирате за това какви изследвания се правят, моята АГ стриктно следеше и ми казваше какво да правя, пускаше регулярно изследвания и поддържахме връзка по Вайбър. За ранната фетална морфология ме скастри, защото в последния момент запазих час, просто самата аз се бях разсеяла. Много е важно АГ да следи, да напомня и да се грижи за теб в този момент. Моята и доста често ме викаше на преглед и ме гледаше с ехограф, въпреки че по здравна каса прегледите с ехограф са определен брой .

# 431
  • Мнения: 1 863
Здравейте! На работа имах контакт с дете с диагноза скарлатина /работя в болнична среда,не знаех преди да имам контакт с него, само сме говорили/ В 12 гс съм. Има ли някаква опасност?

# 432
  • Мнения: 444
Доколкото знам от скарлатината не се изгражда имунитет. Възможно е заразяване, но не е опасно за плода за разлика от варицелата и рубеолата. И все пак уведомете АГ. Може да започнете профилактично 1 опаковка Биозин мама за подсилване на имунитета.

# 433
  • Мнения: 1 863
Не съм карала скарлатина, а варицела. Контакта ни беше че им отворих вратата и стояхме 1 мин да говорим. До колко време трябва да имам симптоми ако имам изобщо?

# 434
  • Мнения: 11
Нищо не ми каза за дни даде ми само снимка от видеозон
Кажете колко дни е- 28,35, 40?

Общи условия

Активация на акаунт