Счупено млечно зъбче

  • 584
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 281
Здравейте, дъщеря ми (3г.) си счупи предно млечно зъбче, по-скоро половината от него падна сама. Стоматолозите, при които ходихме, се разделиха в мненията си. Едните твърдяха, че спешно трябва да се направи пломба, защото иначе зъбчето ще падне, другите настояваха, че няма такова нещо и зъбчето си има коренче и ще стои. Така или иначе, направихме пломба. Това беше като доизграждане на зъбчето. Пломбата падна още същия ден. И после още два пъти така!
Не знам какво да правим... Да ходим пак да я правят? Да оставим зъбчето така?!!!
Моля, дайте съвети и мнения от вашия опит!

# 1
  • Мнения: 46 508
Когато дъщеря ми си счупи предните 2 зъбчета потърсихме 2 независими мнения. Казаха, че няма нужда да се прави нищо и така си останаха до смяната.
После се появиха постоянните, тъкмо се радвахме, че най-сетне има зъби и пак счупи 2. Единият беше точно така, половината липсваше. Изградиха го с пломба и засега се държи.

Ако искате направете още една консултация с друг стоматолог.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 227
И моят син си счупи млечен зъб наскоро. На 8г е. Казаха ни, че няма да го боли и не е нужно да се прави пломба. Това е млечен зъб и ще го смени.

# 3
  • Мнения: 162
Задължително е ако няма скорошна смяна, зъбът да се съхрани в устата.Изграждането е добра алтернатива, но това да остане обтурацията е проблем, поради голямото счупване и факта, че е преден зъб, винаги ще пада, така че най-добрия вариант е да се заглади, в случай, че драска меки тъкани или език и да не се пипа до смяна.

Общи условия

Активация на акаунт