Денис/Йоан

  • 3 545
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Така е. Аз Йоан и Йоана много харесвам като имена. Даже Йоан не е толкова често срещано и се забелязва, поне според мен. Празнува на Ивановден, 7 януари.

Пък се сещам за две мулатчета - Николай и Григорий. Родени са в чужбина.

# 31
  • Мнения: 1 388
Не е чак такава болка за умиране дали чужденците ще могат да му произнасят името. Йоан винаги може да се представи като Джон, Джони. Имам двама познати, единият беше на бригада преди време в Америка. Казва се Красимир, там му викаха Крис и той нямаше нищо против. Другият ми познат работи с чужденци, казва се Райчо, но всички го знаят като Рей.

# 32
  • Мнения: 1 722
Нищо лошо де, родителите да решават. Аз се включих с гледната точка на другата страна - дете в глобализиран свят.

В много католически страни, до 80те години се е налагало да се използват само религиозни имена. В резултат, имена като John, Mary, Michael и разновидностите на др езици са често срещани в пред 1980 поколения. Сега, почти никой не кръщава децата си така.

За да запомнят странните имена, чужденците си правят разни асоциации - примерно Веселин - Vaseline. Галина например  и на италиански и испански значи кокошка. Никола и на български и италиански е мъжко име, а във Великобритания е женско. Йоан пак така с Joan ще си го асоциират. С моето име е подобна неприятна история. (Само един път директно го чух, но като гледам как го изписват, явно повечето така го помнят.

Та така, с най-добри намерения разказах моя опит. Аз съм на средна възраст и майка ми не е очаквала да свърша в чужбина. Сега не е така.

Последна редакция: нд, 29 май 2022, 18:32 от ierldan

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Не може да се предвиди къде ще живее детето като порасне.
Ами ,ако отиде в да живее в Китай,Япония,Занзибар или в някоя арабска страна?Може би нещо като
Джордж Ханс Анджело Мохамед Ли Пън Мигасаки Христов Петров трябва да е името,че където и да отиде да им е лесно на чужденците...
Дано китайската манекенка Бай Хуй никога да не дойде да работи в България....с това име горката...
А и не всички се натискат да заминават в чужбина.
Аз съм с типично българско име и за 10г.в чужбина никой не е имал затруднения да го запомни или напише,даже им харесваше как звучи..
От тези двете имена ,аз бих предпочела Йоан.
Денис-не харесвам унисекс имена.

Последна редакция: нд, 29 май 2022, 16:00 от Veronikaaa

# 34
  • Мнения: 1 722
Всеки си решава за имената на децата. Колко ще искат да ходят по Азия и да учат арабски или мандарин, за да се реализират професионално след 20-25г масово, предполагам е точно същата вероятност Бай Хуй да дойде да живее в България. А шансът да попаднат на Запад, почти толкова, колкото да останат в България.

Даже са ми странни религиозни имена за деца, а Йоан какво е, Кръстител? Ала папа Йоан Павел? Нито съм набожна, нито поддръжничка да се кръщава детето на някой роднина по традиция или да се избира последен писък на модата. Мисля че е полезно да се погледне малко по-широко извън мода и традиционност и да се обмисли и практичност и универсалност. В крайна сметка универсалнастта е за предпочитане, когато се избира име, което ще се носи от друг човек, а не от избиращия.

Последна редакция: нд, 29 май 2022, 18:28 от ierldan

# 35
  • Мнения: 1 365
Аз съм за Денис. В европейските езици това е форма на Дионисий:
https://www.behindthename.com/name/denis.

Успех!

# 36
  • Мнения: 410
На мен ми харесва Йоан.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 977
И двете не са моите, но определено Йоан е много по-добре от Денис, което в училище да не ви казвам как го римуват.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 132
Йоан много повече ми харесва като звучене, но няма хубаво галено, което за мен е минус.

# 39
  • Мнения: X
То и Денис нама галено. Дени… звучи женско.

# 40
  • Мнения: 646
Йоан 🖖

# 41
  • Мнения: 3 488
Йоан (и двете имена не ми харесват).

# 42
  • Мнения: 6 554
И двете не са моите, но определено Йоан е много по-добре от Денис, което в училище да не ви казвам как го римуват.

Хахаха оле с глас се смея Joy
И ние като мислехме име и моя мъж все измисляше разни римушки и каза, че име, което може лесно да бъде подигравано, няма да одобри Joy и си е прав,де. Ама за Денис не се бях сетила. Може би, защото слагам ударението на другата сричка /както е женското/. Има разлика ДЕнис или ДенИс. Вс еще трябва да се обяснява. Едното женско, другото мъжко. Не товарете детето с такова бреме. Подигравките могат да са съсипващи в детска възраст.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 977
И двете не са моите, но определено Йоан е много по-добре от Денис, което в училище да не ви казвам как го римуват.

Хахаха оле с глас се смея Joy
И ние като мислехме име и моя мъж все измисляше разни римушки и каза, че име, което може лесно да бъде подигравано, няма да одобри Joy и си е прав,де. Ама за Денис не се бях сетила. Може би, защото слагам ударението на другата сричка /както е женското/. Има разлика ДЕнис или ДенИс. Вс еще трябва да се обяснява. Едното женско, другото мъжко. Не товарете детето с такова бреме. Подигравките могат да са съсипващи в детска възраст.
Аз от позната го знам на дете в техния клас Денис понеже на момчетата е на Е и римата е баш.... не си го измислям, ужасно е и не бих си кръстила така сина.

# 44
  • Мнения: X
Аз ДенИс съм чувала само в турски сериали.

Общи условия

Активация на акаунт