Фауната около нас

  • 114 095
  • 2 227
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 36 421
При обикновените домашни паяци съм забелязала, че редовно им липсват крака (даже и по 2-3). Изглежда ги губят при различни обстоятелства и си живеят без тях.

# 451
  • Мнения: 6 856
След някоя и друга смяна на кожата си ги възстановяват.

# 452
  • Мнения: X
Flowers Hibiscus
Нееее! Flushed
Горкото животно, може ли така сега да го направи природата на посмешище с такива сбъркани крака! Relaxed  Ама и аз едно изречение написах, почти като краката на паяка. Laughing

Съгласна съм с теб, pppqqq
По подобен начин си живеят и пеперудите - докато могат, де. Оръфани почти до неразпознаваемост, обаче пак си хвърчат насам-натам.

# 453
  • Мнения: 1 709
Няколко разхождащи се по стълбите пред нечия къща чапли:

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 13:09 от ierldan

# 454
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 943
Онова горе са чапли Hands V

# 455
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Един любопитко ни оглежда колата 😅

# 456
  • Мнения: 10 351
Аз защо си представях кенгурата много по-големи, високи поне колкото колата?

# 457
  • 1444
  • Мнения: 1 054
Цяла сутрин се гонят из боровете  две катерички. Успях да хвана едната докато се изнизваше към съседите Trollface

# 458
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Аз защо си представях кенгурата много по-големи, високи поне колкото колата?
Зависи от кенгурото, женските са доста дребни на ръст, мъжкарите са по-големи, но не всички и най-вече когато се повдигнат/изправят стабилно. (Нашата кола е доста голяма близо 1.80м)
Ето женски с малки за сравнение на ръста 😊


# 459
  • Мнения: 10 351
Gordi, благодаря за страхотните и интересни снимки, винаги ми е удоволствие, когато публикуваш нещо!

# 460
  • Мнения: 1 118
Хаха gordi, често ли срещате кенгурута Simple Smile

# 461
# 462
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Poni69 благодаря 🥰
SSII Да, често се срещат поне в района където ние живеем. Виждаме ги ежедневно на една поляна. Срещат се и по паркове и резервати, където толкова са свикнали с хората, че можеш и да ги пипнеш, въпреки че са в дивата природа.

# 463
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 943

# 464
  • София
  • Мнения: 9 520
Стана ми интересно за кенгурата. Чувала съм , че лесно могат да бъдат раздразнени и в тези случаи налитат на бой. А видно от снимките в темата в някои части на света по паркове се движат между хората свободно и, за да е възможно това, явно не са чак такива побойници.

Общи условия

Активация на акаунт