Фауната около нас

  • 116 179
  • 2 266
  •   1
Отговори
# 600
# 601
  • Мнения: 36 468
Дано не се разсърдите, че пак подхващам мрачна тема (след като вече обсъждахме паяците инвалиди), но забелязали ли сте колко често гълъбите имат проблем с пръстите на краката?

Предполагам, че измръзват?...

# 602
  • Мнения: 5 138
Не измръзват. Някъде назад бяхме коментирали купищата зарази, които носят.
Основно се случва заради тежки инфекции, породени от това, че стоят върху собствените си екскременти. Като вземеш предвид, че често стъпват по някакви телчици, конци и т.н. е лесно да се наранят и съответно раната да се замърси, съответно да се случи това. Основно е присъщо за птиците, които се хранят на земята.

# 603
  • Мнения: 36 468
При врабчетата май го няма този проблем. Но при гълъбите е масово, виждала съм и такива само с чуканче. Confused

# 604
  • Мнения: 5 138
Неслучайно казвам, че са летящи плъхове Simple Smile

# 605
  • Мнения: 36 468
Аз ги харесвам, един съсед на баба ми гледаше - неговите бяха бели и кафяви, бяха много красиви... Е, тези по центъра са опърпани, освен това са тъпи (виждала съм ги да кацат непосредствено до гларус, а те понякога ги ядат), но тук-там също има някой бял или шарен, които изглеждат много симпатично (оправят се много добре с живота на улицата - виждам ги от години, има някакъв мит в интернет, че белите гълъби били неприспособими).

# 606
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030

# 607
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Два пеликана на припек

# 608
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030

# 609
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Жеравите отлитат на юг.


# 610
  • Мнения: 1 720


Две свраки в предесенна разходка

И две червеноусти блатни кокошки

Последна редакция: пн, 10 окт 2022, 21:40 от ierldan

# 611
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030

# 612
  • Мнения: 568


Пернишки патоци .. малко преди да видят  пернишкия кучо Simple Smile

# 613
  • Мнения: 630
На една бензиностанция днес. Това бялото също беше паун, но не искаше да позира:

# 614
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Сърне, но бързо се скри

Общи условия

Активация на акаунт