Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 10

  • 49 260
  • 753
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 107
Здравейте момичета,я да ви питам,че съм в голяма чуденка даже и док. е озадачена...Ще правим контролна биопсия,пия само естроферм 2х1,на 2ри ден от цикъла нямаше нито един фоликул,на 15ти ден обаче се появи лутеинизиран фоликул 35мм. В същото време прогестерона е 0,58..
Док. нищо не каза..а аз се чудя как е възможно-какво да си мисля?

# 361
  • Мнения: 1 291
Може би е спукан фоликул, който още не се е резорбирал.
Здравейте момичета,я да ви питам,че съм в голяма чуденка даже и док. е озадачена...Ще правим контролна биопсия,пия само естроферм 2х1,на 2ри ден от цикъла нямаше нито един фоликул,на 15ти ден обаче се появи лутеинизиран фоликул 35мм. В същото време прогестерона е 0,58..
Док. нищо не каза..а аз се чудя как е възможно-какво да си мисля?

# 362
  • Мнения: 155
Здравейте момичета,я да ви питам,че съм в голяма чуденка даже и док. е озадачена...Ще правим контролна биопсия,пия само естроферм 2х1,на 2ри ден от цикъла нямаше нито един фоликул,на 15ти ден обаче се появи лутеинизиран фоликул 35мм. В същото време прогестерона е 0,58..
Док. нищо не каза..а аз се чудя как е възможно-какво да си мисля?
Понякога се случват някакви такива неща, за които и лекарите нямат обяснение. Аз също по едно време бях нарочно на противозачатъчни,за да може да започнем Зет на чисто без никакви спънки к без активност в яйчниците, но отнякъде се взе някакъв задържан фоликул и опитът пропадна. Моята док също беше озадачена, но организъм...не е точна математика за жалост. Случват се такива неща.

# 363
  • Мнения: 54
Здравейте момичета пуснах си профил тромбофилия, но нещо не мога да си изясня резултат за този хетерозиг който пише на последната мутация, може ли да ми помогнете или трябва да се обърна към специалист?

# 364
  • Мнения: 1 050
Има група за тромбофилия, на първа страница е доста изчерпателно инфото. Дано не те подведа, но мисля, че тази мутация беше за усвояването на фолиевата киселина. Трябва да е в метилирана форма.
"--- Метилентетрахидрофолат редуктаза (MTHFR) - има два вида изследвани мутации, 677C>T и 1298A>C - свързани са с намалено усвояване на фолиева киселина B9, както и на B12."

# 365
  • Мнения: 371
Момичета, както съм споделяла и преди, на мен преди и след ЗЕТ на естествен цикъл и бластоцисти, никога не са ми изследвали прогестерона. Може би така и трябва, не знам, попаднах на коментари в интернет пространството, че не се изследва при бластоцисти, не знам каква е логиката? В същото време ви чета и на вас ви се взема предвид хормона? При последния преглед при моя АРТ специалист, същият доста се подразни на такива "допълнителни" въпроси и колебания от моя страна. Все едно му някам доверие, дори сподели, че каквото съм искала ще направи. Естествено, аз не съм компетентна по медицинските въпроси, от една страна имам доверие в лекаря си, но от друга съм притеснена дали терапията и подходът е коректен.
За Юнакова ли става въпрос?

# 366
  • Мнения: 265
Момичета мили,  моля за съвет от къде си набавяте естрофем или производни в България. Успях да си взема няколко опаковки Естродерм, но са заникъде, за първи път правя какъвто и да е опит, ще е Зет, то с ДЯ и съм в чуденка накъде да тръгна да търся. Всякакъв и съвети ще са ми от полза, не стига, че е сложен целия процес, а пък и медикаменти няма. То има, но къде са?

# 367
  • Мнения: 50
Здравейте!
В кой ден е най добре да се изследва пролактин? Има ли значение в цикъл ли си?

# 368
  • Мнения: 413
Елче, естрофем от Турция. Някой познат твой ако ходи… без рецепта го дават и си има. Има и лепенки Климара. За Бг не знам, аз разчитам да ми носят от Турцуя

# 369
  • София
  • Мнения: 1 056
За Естрофем може да проверите в аптека Марешки.

# 370
  • Мнения: 1 255
Момичета мили,  моля за съвет от къде си набавяте естрофем или производни в България. Успях да си взема няколко опаковки Естродерм, но са заникъде, за първи път правя какъвто и да е опит, ще е Зет, то с ДЯ и съм в чуденка накъде да тръгна да търся. Всякакъв и съвети ще са ми от полза, не стига, че е сложен целия процес, а пък и медикаменти няма. То има, но къде са?

Ако си от София, провери в аптеките на моловете. Аз там намерих без проблем, а преди това обиколих 20 аптеки в центъра и кварталите и там няма и няма. В мола не всеки се сеща да търси Естрофем и явно имат някакви изостанали бройки.

# 371
  • Мнения: 265
Момичета мили,  моля за съвет от къде си набавяте естрофем или производни в България. Успях да си взема няколко опаковки Естродерм, но са заникъде, за първи път правя какъвто и да е опит, ще е Зет, то с ДЯ и съм в чуденка накъде да тръгна да търся. Всякакъв и съвети ще са ми от полза, не стига, че е сложен целия процес, а пък и медикаменти няма. То има, но къде са?

Ако си от София, провери в аптеките на моловете. Аз там намерих без проблем, а преди това обиколих 20 аптеки в центъра и кварталите и там няма и няма. В мола не всеки се сеща да търси Естрофем и явно имат някакви изостанали бройки.
Благодаря, явно си е до късмет, в няколко аптеки ми казаха да проверявам веднъж седмично. А в аптеката до вкъщи имаха три опаковки, които са ме чакали от миналия вторник Simple Smile Много се зарадвах, знаете какво е усещането. За сега съм спокойна, с кои друго медикаменти има инфарктни наличности, а винаги се прилагат по време и след ЗЕТ?

# 372
  • Мнения: 216
Здравейте момичета,
имам замразени ембриона и ми предстои ЗЕТ. Искали ли са ви валидни изследвания преди ЗЕТ-вирусология, микробиология, цитонамазка? Преди стимулация е ясно, че ги искат, но преди замразен не съм наясно.

# 373
  • Мнения: 155
Здравейте момичета,
имам замразени ембриона и ми предстои ЗЕТ. Искали ли са ви валидни изследвания преди ЗЕТ-вирусология, микробиология, цитонамазка? Преди стимулация е ясно, че ги искат, но преди замразен не съм наясно.
Да, искаха ми вирусология и микробиология.

# 374
  • Мнения: 109
Започнах подготовка за ЗЕТ на стимулиран цикъл в Мемориал и не мога да си изясня кога долу-горе би се паднала датата на трансфера.
Накратко: На 2-ри ден от МЦ бих Лукрин Депо за стопиране на цикъла. От клиниката ми казаха, че 21 дни след поставянето на инжекцията се смята за ден 1-ви от МЦ (как са си го изчислили това нямам представа). Тогава трябва да отида и на преглед за измерване на дебелина на лигавица и кандидат фоликул. Колко време след това се предполага да се падне трансферът...ако приемем, че всичко се развива добре.
Сори за тъпо формулирания въпрос, ама хич не ми е ясно..Weary

Общи условия

Активация на акаунт