Проблем с една от учителките в градината .

  • 4 362
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Защото после си го изкарват на детето ти! И нищо не може да ги спре. ...


По принцип е така. Лелките по градините обикновено са злобни и отмъстителни. И се пробват да се налагат, като правят забележки или ти държат сметка за неща, които им влизат в задълженията. Една такава така ми беше опънала нервите една сутрин... Сигурно половината квартал разбра. Такива майки отнесе, че чак директорката се появи... И предупредих да не си помисля да си го изкарва на детето, защото ще се усети. А после аз ще търся начин да си го изкарам на нея. Панаирът имаше ефект. Даже забравиха да искат пари цяла година...

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 14:42 от SeaHorse

# 31
  • Мнения: 337
Разбирам,че не им се работи лятото.
Но е много нагло от нейна страна да ми извива така ръцете.Аз бях неподготвена за този разговор,и понеже съм кротък  човек не исках да влизам конфликт.Но после взе да ме човърка това много.С други майки не искам да споделям,защото някой много преиначават думите-само и само да се харесат на госпожите.
Пък и нашето дете е малко по-приказливо от останалите деца,и госпожите не го харесват явно защото им нарушава реда в ДГ.
Няма да се очудя ако тази госпожа е някоя приятелка с директорката,и й пазят гърба.За да си позволява такъв език...

# 32
  • София
  • Мнения: 6 726
Какво значи не им се работи лятото? Вие да не би цяло лято да почивате?

# 33
  • Мнения: 337
Какво значи не им се работи лятото? Вие да не би цяло лято да почивате?
Естествено,не.
Но тази жена е нагла и безпардонна щом може да ми го повтри това поне 5 пъти.И на съпругът ми-пак.
Знаела,че всички имат вариант за домашно отглеждане.
Толкова ме е яд на тях-2 години покрай Ковида така се омързеливиха.И пак наглеят за отпуските.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 726
Бъдете нагла и вие Simple Smile В край на сметка и да се оплачете тук нищо няма да стане.
Разбирам Ви, но като не стане с добро ще стане с лошо или директно при директорката. Има си начини и няма смисъл да ви прелива вода от 100 кладенеца.
Ясно им е, че родителите на тия деца нямат толкова отпуска и не всички им ги гледат бабите. Въпроса е, че при вас номера минава и те ще продължават да се държат по този начин.

# 35
  • Мнения: 2 579
При нас проблемът не е в ДГ, а в ДЯ и не е точно във връзка с отпуски, но подозирам тенденциозност, защото започва да става не чак системно, но доооста често.
Обаждат ми се в даден момент през деня и казват, че детето е с повишена температура. Най-често не повече от 37 и нещо, но достатъчно, за да ме притеснят. В първия случай уж имаше и сопол. В последните няколко само Т.
 Отивам аз по най-бързия начин или пращам майка ми, която в някои дни от седмицата има възможност да реагира. Детето е видимо добре, леко затоплено от следобедния сън. Прибираме се, меря температура  с живачния ( и аз специално заради тези несъответствия се сдобих с такъв) - и установявам температура максимум от 36,7-36,8. Детето цялата вечер е игриво, жизнено, има апетит и температурата не се повишава. На следващия ден го водим - аа, не можело - щом вчера е имал Т, значи носи вирус.
Разбрахме, че явно не е желателно дори и вкъщи да не е имал никакви признаци на болест, щом там са измерили повишена Т, да не го пращаме на следващия ден. Но те започнаха мине-не мине седмица, по същата схема. Последния път беше миналата седмица. Пак същото развитие, с разликата, че на следващия ден не го заведох, но им се обадих и им казах, че ме притесняват много така и отделно ( понеже ми показаха техния термометър с резултата отчетен след събуждане и пиене на чай), че явно има нещо, за което не знам или проблем от друго естество, който премълчават.
Питала съм ги няколко пъти дали детето слуша: даа, много бил послушен. Обаче, когато последния път изнегодувах, че много често се случва да ги заведем здрави, а да ни ги върнат болни само след 2-3 дни, ми каза една от лелките: "Аами, вие така си мислите, че лесно се гледат деца."
Отделно съм чувала за изказване от една на сестрите, че масово родителите, които пращали децата си на ясла, не искали да се занимават с тях. А тя, така като я видиш как се държи и обръща към децата, никак няма вид на човек, който с удоволствие си върши работата. Което ме навежда на мисли, че правят някакви номера, за да намалят броя на децата. Като попитах как така са му мерили Т без да има никакви други симптоми, ми отговориха, че им се сторил топъл и че през деня периодично си им мерели Т за всеки случай. Странна ми е много тази ситуация, защото като се заговори за самия проблем не дават много информация, иначе пък много настояват детето да не ходи и накрая излиза, че едва ли не не те е грижа за собственото ти дете. Ако още веднъж се повтори този сценарий смятам да ходя да говоря с директорката.
А за температурата, при която трябвало да спят по предписание. Ако наистина я поддържат 18 градуса, нищо чудно, че децата са болни. Да, нашето спи на горе-долу 19-20, но през зимата, с пижама и завито. А не през лятото по потник - както настояват от яслата. Сега както беше по 30 градуса жега, ако там ги слагат на 18, нищо чудно че се разболяват.

# 36
  • Мнения: 8 171
Детето ми беше в ЧДГ, не съм имала никакви забележки. Спяха на 18 градуса.
Никой не е искал да ги разболява.

Най-вероятно детето ви е топло и позаспало след следобедният сън. Ако термометъра им е електронен нищо чудно да показва 37. И разбира се, че при тази температура трябва да ви се обадят да си го приберете.
Мисля, че един прост разговор с молба да не мерят температура веднага след сън би свършил работа. А как ви изглеждат медицинските сестри и как според вас си вършат работата по-добре не го мислете.
Кофти е когато нещо не ни отърва ама все пак трябва да се поставим и на мястото на другият.

# 37
  • Мнения: 1 851
Следващия път просто вземете бележка от ЛЛ, че детето е здраво, върнете се с нея в яслата и отидете при директорката. Ако не предприемете нищо могат и всяка седмица да си измислят, че има температура. Като не се гледат лесно деца да си търсят друга работа.

# 38
  • Мнения: 28 868
Няма как всяка седмица да има температура в градината, а вкъщи не.
37+ малко се смъкват най-трудно и също така лесно се вдига по-висока температура. В никакъв случай не  е безобидна и е сигнал, че нещо се случва.

Ако е веднъж, бих се съгласила, че има вероятност да е било нещо временно и да е минало за няколко часа. Но всяка седмица, при това все ниска температура без други оплаквания, която не се появява вечерта, нещо не ми се струва ок...

Това го има в държавните градини - да се разредят децата, че да се "гледат по-лесно". Ако им вържат заплатите с присъствието на децата, да видите как изведнъж няма да има подобни изпълнения.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако им вържат заплатите с присъствието, тогава първо родителите ще са недоволни, защото съвсем ще стане бациларник - дори няма да смеят да върнат дете, ако ще едва да гледа от сополи или температура. Аз не бих си пуснала детето на градина, ако зная, че няма да върнат болно дете, защото бройката им е важна. Те и сега не връщат особено, защото родителите вдигат скандали, че няма кой да гледа детето, нищо че е болно.

Кумпарсита, има нещо друго, но не казват. Има ли нещо в поведението на детето, което може да ги дразни и да търсят начин да го връщат? Говоря за тяхното възприятие, а не за реалното.

# 40
  • Мнения: 2 579
Най-странното е, че И те с живачен я мерят през деня.
Поставям се на тяхно място, разбира се и разбирам, че с много деца не им е лесно, но ми е много странно това. Не става въпрос изнася ли ми или не. Разбира се, че ако е болен наистина, си го взимам и си го лекувам. Няма и да ми е спокойно чужди хора да ми гледат болното дете. Това, което ме озадачава е, че само докато е там е с въпросната температура. Да им казвам на тях, които са мед. сестри, че е нормално човек да се събуди затоплен, ... - би  трябвало да им е пределно ясно.
В момента му растат кътници. Не знам може ли от тях да вдига такава моментна температура и после цяла вечер и нощ да няма.
Бележка от ЛЛ - веднъж - хубаво. Ама постоянно ли трябва да вися при личния, за да доказвам едно и също нещо не персонала на яслата. Ако ще е така, по-добре да го спирам от ясла. Пак, че работодателите ми са търпеливи и не правят голямо чудо от това, че се налага често да излизам заради посещения при лекар. Но ние така или иначе не можем да излезем от кабинетите заради реални настинки и вируси, сега и заради мнимите да висим пак там за бележки - безумно е.
Анди, питала съм ги няколко пъти слуша ли ги ( защото вкъщи си се инати - няма какво да се лъжем). Твърдят, че си е ОК поведението му там и че си имат начини да усмиряват децата. С очите съм си го виждала как стои до тях на пейката, докато са в двора. Нещо, което с мен рядко се случва да е чаак толкова мирен Simple Smile
Не знам, на някой с дете в яслата оплаквали ли са се от поведение. Според мен, дори и да ги дразни, не върви да го кажат в прав текст, защото така пък наистина всеки път като ми се обаждат да си го взема, ще съм предубедена, че е заради това, че ги дразни...
Имам едно най, най-последно подозрение, което даже не искам да си насаждам в главата, първо, защото не мога да знам със сигурност така ли е, второ, че няма как да го докажа, дори и да разбера отнякъде. Даже не искам да го споделям.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2022, 14:37 от LaCumparsita

# 41
  • Мнения: 28 868
Няма как през деня да има 37+, вечер да няма. Точно вечерта, когато тялото се отпуска, температурата се повишава, ако има някакъв процес. И наистина тази температура не е шега и е сигнал за нещо, случващо  се в тялото, въпреки че много хора я пренебрегват.
Възможно е да е от зъбите, но, пак казвам, тя няма да се смъкне толкова лесно. Не и всяка седмица...

# 42
  • Мнения: 2 579
Ами...ето затова смятам, че ме мятат по върбите.

Общи условия

Активация на акаунт