Тумор на бъбрека

  • 11 072
  • 254
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 199
Не сме ходили на преглед при проф. Давидов, тогава той беше в отпуск, нямам никакви лични впечатления, просто по форумите прочетох такива мнения. По-важното е да е добър специалист в областта си, а дали ще обяснява подробно всичко е на втори план. Скоро се видяхме с човек с подобна операция, която е правена отворена и е продължила 5 часа и каза, че голям опалак е ял, та при всеки е различно.
     Доколкото съм запозната в Токуда не правят отворени операции.
    Jof,  какво стана, изписана ли майка ти от ВМА, бързо възстановяване.

# 31
  • Мнения: 662
Днес изписаха майка ми, добре се чувства. На 21 юли беше операцията, на 22 или 23 юли, не помня точно, я накараха да стане и малко да повърви в стаята. На следващия ден сама ставаше и вървеше, явно при всеки е различно.

# 32
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен, следя ви темата поради това, че имам доказано обрзувание на десен бъбрек, което е със съмнение за кистозен карценом, голямо е 5,3 см. Чудя се какво да правя и при кой лекар да отида, запазила съм час за професор Салтиров, но е чак за 15.08, нямаше по - ранен. Искам като , че ли да направя и консултация с професор Давидов за операция с да Винчи. Не съм от София , а от Бургас, което се оказва проблем да направя повече консултации с различни лекари. Не мога да взема правилното решение, защото не зная кое е е то. Моля ако някой е преминал през операция с робота да сподели мнение.

# 33
  • Мнения: 6 877
Илиана Атанасова, а на основание на какво изследване е констатирано, че е "кистозен карценом"? Добре е да се консултирате и с проф. Давидов, ако чакането Ви притеснява.  Имате ли болки?

# 34
  • Мнения: 36
Да имам тъпа болка в дясно, скенер който показва това образувание, миналата година правих друг скенер, тогава беше 3 см, а сега 5,3 см.
Говорила съм с лекар в Бургас, който каза същото, че е голяма вероятността да е рак. Как да запазя час за Давидов, като влязох в системата на Токуда (роботизираното отделение) попълних една заявка и уж чакам да се обадят за час, но телефон за връзка нямам.

# 35
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
Илиана, моят съвет е да потърсите две мнения поне. Препоръвам хирурзите от втора хирургия в Александровска, проф Тодоров, има един млад доцент-не му помня името, но се занимава с лапароскопско премахване на тумори на бъбрека. В Бургас категорично няма специалисти, препатила съм толкова много, че.....

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 17:04 от лелка

# 36
  • Мнения: 6 877
Как да запазя час за Давидов, като влязох в системата на Токуда (роботизираното отделение) попълних една заявка и уж чакам да се обадят за час, но телефон за връзка нямам.
Пиши им тук, избери Урология https://acibademcityclinic.bg/tokuda/onlajn-uslugi/konsultaciq-po-dokumenti
Пробвай и на 02/403 4900 - Информация, за да те свържат с Урология.

Урологията в "Александровска" бих я пропуснала, за малко да ме уморят там с мотаене. Професорите Давидов и Салтиров са ти предостатъчни. Дано да е само киста, но след като расте - трябва вероятно да се отстрани - те ще кажат.

# 37
  • Мнения: 199
Илиана, моят мъж е в същото състояние, има киста Босниак 3, доказана със скенер с контраст, минахме на преглед в Токуда, тогава проф. Давидов беше в отпуск. След това попълнихме документи за кандидатстване пред Здравна каса за финансиране на робот асистирана операция за отстраняване на кистата. Скоро ни се обадиха по телефона, че е одобрен и ни насрочиха ден за операцията От пациента заплащането е 6000 лв.
   От информация ще ви дадат час за преглед, стойността на прегледа при професора е 175 лв, трябва да носите диска и разчитането на скенера, ако нямате скорошен скенер, той ще ви даде направление за скенер, но е добре да си запазите и за скенера час, защото с направления ги насрочват след няколко дни, заплаща се контраста около 84 лв.
   Аз по скоро се колебая за вида на операцията, дали да е с робот или отворена. Също съм си записала час за консултация за проф. Салтиров от ВМА, също за 15.08, но ми е твърде късно тази дата.
   Проф. Давидов преглежда и в събота от 10 ч.



    Дано съм ти била полезна.

# 38
  • Мнения: 36
Илиана, моят мъж е в същото състояние, има киста Босниак 3, доказана със скенер с контраст, минахме на преглед в Токуда, тогава проф. Давидов беше в отпуск. След това попълнихме документи за кандидатстване пред Здравна каса за финансиране на робот асистирана операция за отстраняване на кистата. Скоро ни се обадиха по телефона, че е одобрен и ни насрочиха ден за операцията От пациента заплащането е 6000 лв.
   От информация ще ви дадат час за преглед, стойността на прегледа при професора е 175 лв, трябва да носите диска и разчитането на скенера, ако нямате скорошен скенер, той ще ви даде направление за скенер, но е добре да си запазите и за скенера час, защото с направления ги насрочват след няколко дни, заплаща се контраста около 84 лв.
   Аз по скоро се колебая за вида на операцията, дали да е с робот или отворена. Също съм си записала час за консултация за проф. Салтиров от ВМА, също за 15.08, но ми е твърде късно тази дата.
   Проф. Давидов преглежда и в събота от 10 ч.



    Дано съм ти била полезна.
Мога ли да запитам къде преглежда Давидов в събота, в Токуда ли?

# 39
  • Мнения: 199
Да, в Токуда, тел на информация е 02 403 4900, искаш информацията на урология, на първия етаж, по коридора в лаво най в дъното са кабинетите по урология, имат хубава апаратура и всичко се вижда.

# 40
  • Мнения: 36
Илиана, моят мъж е в същото състояние, има киста Босниак 3, доказана със скенер с контраст, минахме на преглед в Токуда, тогава проф. Давидов беше в отпуск. След това попълнихме документи за кандидатстване пред Здравна каса за финансиране на робот асистирана операция за отстраняване на кистата. Скоро ни се обадиха по телефона, че е одобрен и ни насрочиха ден за операцията От пациента заплащането е 6000 лв.
   От информация ще ви дадат час за преглед, стойността на прегледа при професора е 175 лв, трябва да носите диска и разчитането на скенера, ако нямате скорошен скенер, той ще ви даде направление за скенер, но е добре да си запазите и за скенера час, защото с направления ги насрочват след няколко дни, заплаща се контраста около 84 лв.
   Аз по скоро се колебая за вида на операцията, дали да е с робот или отворена. Също съм си записала час за консултация за проф. Салтиров от ВМА, също за 15.08, но ми е твърде късно тази дата.
   Проф. Давидов преглежда и в събота от 10 ч.



    Дано съм ти била полезна.

Здравейте , искам да ви попитам как стоят нещата с това заявление за операция с да Винчи, първо лекар трябва да потвърди, че сте подходящ за тази операция и чак след това ли се попълва това заявление за одобрение на финансиране по здравна каса? Колко време чакахте за отговор? Аз като, че ли за себе си също бих желала да е с робота. Имам консултация чак на 16.08. с професор Давидов. Имате ли дата за насрочена операция вече?

# 41
  • Мнения: 199
Илиана, да първо се минава на преглед при лекар, той преценя подходящ ли си за този вид операция, попълвате формуляр за кандидатстване за финансиране на операцията, като се прилага диска и разчитането на скенера. Чака се отговор от касата около месец и от клиниката се обаждат за насрочената дата за прием. След като имате дата 15.08.за преглед при Салтиров, тъкмо на другия ден ще отидете в Токуда и така ще имате две компетентни мнения и ще решите каква операция е по-добре да направите. Успех!

# 42
  • Мнения: 36
Благодаря ви за отговора, успех на вас

# 43
  • Мнения: 36
Илиана, моят мъж е в същото състояние, има киста Босниак 3, доказана със скенер с контраст, минахме на преглед в Токуда, тогава проф. Давидов беше в отпуск. След това попълнихме документи за кандидатстване пред Здравна каса за финансиране на робот асистирана операция за отстраняване на кистата. Скоро ни се обадиха по телефона, че е одобрен и ни насрочиха ден за операцията От пациента заплащането е 6000 лв.
   От информация ще ви дадат час за преглед, стойността на прегледа при професора е 175 лв, трябва да носите диска и разчитането на скенера, ако нямате скорошен скенер, той ще ви даде направление за скенер, но е добре да си запазите и за скенера час, защото с направления ги насрочват след няколко дни, заплаща се контраста около 84 лв.
   Аз по скоро се колебая за вида на операцията, дали да е с робот или отворена. Също съм си записала час за консултация за проф. Салтиров от ВМА, също за 15.08, но ми е твърде късно тази дата.
   Проф. Давидов преглежда и в събота от 10 ч.



    Дано съм ти била полезна.
Здравейте, как мина прегледа при професор Салтиров, днес бях при него и ми предлага отворена операция, като ще се опита да не отстранява бъбрека, но не е сигурен дали ще успее. Даде ми час за операцията на 5.09. Утре ще съм в Токуда и тогава ще реша какво ще правя. При вас взехте ли окончателно решение за операцията?

# 44
  • Мнения: 199
Здравей Илиана,  не успях да отида на консултация с проф. Салтиров,  аз не бях добре и така се наложи. Вече няколко лекари, личната и още двама ме съветват за операция с  апарата Давинчи, дадоха ми пример с тумор, засягащ и куха вена и пациента вече три години е добре, онколожката при която сме също ни съветва за роботизирана операция. Имаме дата за такава операция съвсем скоро, като мине ще ти пиша. Ти като минеш на преглед днес пиши как стоят нещата, 5.3 см е в нормата за операция с Давинчи. Всичко добро.
     Jof, как са нещата при вас, стабилизира ли се майка ти, излезе ли хистологията, ако има  проблеми вече ще е необходимо повторно изследване на блокчета та, за да се уточни по-нататъшното лечение, дано всичко да е добре.
   При нас за съжаление май все изтегля е късата клечка, дано не сме закъснял и операцията да е успешна.

Общи условия

Активация на акаунт