Расова дискриминация на летище София

  • 1 999
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 840
Гледам да не пускам такива клюкарски теми, но прочетох това:
https://www.dnes.bg/zvezdi/2022/06/12/naomi-kembyl-na-letishte-s … sym-cherna.533181

Честно казано, според мене си търси повод да блесне и се чудя няма ли кой да им обясни на тези хора, че извън англисаксонския балон тъмната кожа на никого не прави впечатление, а в България - съвсем никак?

# 1
  • Мнения: 771
Според мен е болно его, защото не са я разпознали и не е получила специално отношение.
Писна ми да се използва това за расовата дискриминация. Изглежда хората просто са си вършели работата.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 726
И защото е Наоми Кембъл не могат да я спрат, така ли? Тя като всеки друг човек и имат правото да я спрат, претърсят, задържат и т.н.
И естествено, че като е чернокожа това ще изтъкне като проблем... Но реално такъв няма.

# 3
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 769
Мен като ме проверяват на всяка граница, дали да го броя за расова дискриминация?

# 4
  • Мнения: 40 869
Боже, как някакви си жалки митничари не са я познали. Ми това си е живо унижение за такава звезда като нея Wink
И удобен случай да пусне някакво пикантно постче да трупа лайкове и да и се чува името.

# 5
  • Мнения: 14 840
От материала обаче не разбрах - тя официално ли се е оплакала, или нашите пак са дупедавци и бързат да си измият ръцете.

# 6
  • Мнения: 3 185
Не мисля, че е вярно, че в България на никого не му прави впечатление цветът на кожата. Голяма част от българите са расисти, което в комбинация с липсата на възпитание води до обиди и насилие. Ако имате чернокожи познати ги питайте.

За Наоми нямам коментар. Чак в сутиена са ми бъркали по летища. Не знам на какъв принцип избират, предполагам и на случаен, всеки Х-ти.

# 7
  • Мнения: 2 565
Егото й е било накърнено. Не е имало реверанси.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Наоми е известна с отвратителния си характер и  употребата на някои забранени субстанции. Хващана е с марихуана при подобни проверки. Гузен негонен бяга, дет се вика.
Аз мисля, че българите си падаме расисти, защото до скоро да видиш негър у нас си беше екзотика. Расисти сме не само към негрите.
Но тук едва ли става дума за това. Просто Черната пантера за пореден път е решила да се прави на интересна. И да, по- тъмните много умело започнаха да боравят с думата дискриминация и да я използват, когато нещо не им изнася.

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 14:50 от VickyTaylor

# 9
  • Мнения: 2 495
Е, по логиката на красавицата, чернокожи не трябва да бъдат проверявани, сакън да не им се наранят чувствата и да им се развали настроението, което преди това било много хубаво.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Белите станахме по- уязвими и дискриминирани.

# 11
  • Мнения: 1 574
Аз Бг митничар заради единия расизъм да си отваря работа да тараши основно не мога да си представя, пък за вас не знам.

# 12
  • Мнения: 2 579
Не знам в конкретния случай има ли право Наоми да си мисли такива неща, още повече, че след като са отчели, че е чернокожа, сигурно са обърнали внимание и коя е. Но моите най-общи наблюдения са, че масово са расисти хората тук.
За пример давам едно гостуване на представител на фирма - наш чуждестранен партньор в предишната ми работа. Не бяхме виждали как изглежда дамата и когато дойде и се оказа, че е черна, О-Ужас! Най-видните ни бранд мениджъри я отбягваха като чумава, начело с шефа. Оставиха ме да я придружавам за времето на престоя й, което не беше никак дълго и само още една колежка беше така добра да седне да обядва с нас. Останалите се отцепиха и чупеха физиономии отстрани. Отвратително ми стана и срамно от подобно отношение към човешко същество.

# 13
  • Мнения: X
Нищо не ме учудва вече, но и разбирам тези, които са проверявали Наоми, все пак си вършат работата.
...

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 19:31 от Анонимен

# 14
  • Мнения: 6 148
В България сме расисти и то висш пилотаж, обаче случая с Наомито по-скоро е предвид предишните ѝ наркотични прояви. Така че, милата, да не си мисли, че е кралицата ми да сведе глава, вместо да надига. А освен това, като е Наоми какво? Червен килим да ѝ опънем? Смешна и жалка е. Отдавна залезе и сега намери повод малко да поблести.

Общи условия

Активация на акаунт