Детето се пипа често в областта на кръста и дупето

  • 1 203
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, имам момиченце на 1 годинка и 3 месеца, сега прохождаме и се държим още за ръчичка понеже е още нестабилна. От известно време обаче често се пипа в областта на опашката от дясната страна с дясната ръчичка и надолу по дупето по бузката, започна да го прави от края на Май като стана по-топло, веднага щом я сложа да легне да и сменя памперса го дърпа и маха и пипа точно там, не знам дали защото я дразни от жегата и се поти по-често, масажирам там натискам по силно, но няма реакция, прави го и докато ходи и започнах да се притеснявам, видимо няма нищо, започнах да се чудя да не е и от носене понеже заспиваме с носене и ръката ми е точно там, дали да отидем на снимка или ортопед, на някой случвало ли му се е такова нещо, благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 11 746
Когато бях в десети клас опашната кост силно ме заболя, до толкова, че едва мърдах. Оказа се киста. Аз бих консултирала за всеки случай с педиатър и хирург.

# 2
  • Мнения: 2 352
Може да се спарва и от памперса да е дискомфортно на детето.

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
И при моето дете имахме същия проблем. Веднага щом махнех пелената започваше да се дращи направо. Смених ги с памперс и изчезна този проблем. С пуфис ставаше страшно. Аз мажех с успокояващо кремче и така разбрах, че е заради спарването.  Пробвайте да намажете и ако се успокои, значи е раздразнение от съставките на пелената.

Общи условия

Активация на акаунт