Моля да ми обясните

  • 2 142
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 356
Всичко, което си написала го платих и аз при първите изследвания. Като имате предвид, че GP -то ми е приятел. След това ми даде направление за цялостно следене на бременността, изследванията бяха в частна клиника и нищо не плащах.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Определено са те прецакали! 1лв. не съм дала през бременността ми..

# 17
  • Мнения: 2 494
Мисля че с касовите бележки в ръка трябва да отидеш пак там и да си потърсиш правата. #2gunfire  Не е за 20-те лева, ама защо да е така!?!! Пък все пак-не ги събираш на улицата тези пари , я !!! Защо те правят на балама....трябва да ти върнат парите според мен.
Доколкото знам, всичко което изброи е безплатно за бременните. Само някой кръвни се плащат, но лекаря ги има записани, би трябвало ако му поискаш списък с това кое е платено и кое-безплатно, да ти предостави такъв!
Включително от тук насетне - при всеки преглед при личния лекар не заплащаш потребителска такса!!!Има го някъде из нета, по еди кой си член....освободени от потребителска такса лица: всички бременни и родилки до 45 дни след раждането!
Успех! Как е бебо>? Tada

# 18
  • Мнения: 689
И аз от самото начало не съм плащала нищо, освен по 2 до 3 лв за изследванията, а само за кръвна група наистина се плаща около 6 лв.

# 19
  • Мнения: 948
Виж, малко рано са ти пуснали изследванията и за това  си плащала.
Ако не си регистрирана, като бременна с карта и всичките му там документи, все още не ползваш и това освобождаване от такси.
Въпреки това, има един обем от изследвания, които ти си плащаш. Малко ми се губи кои бяха...трябва да се разровя в по- старите ми постинги.
В сайта на НЗОК има новият рамков договор за 2005г. Изтегли си приложение 2, където е описано всичко, което ти се полага, като безплатни изследвания през бременността. Не чети прграма "Майчино здравеопазване", защото се оказа, че тя няма почти нищо общо с новия рамков договор.
Успех! Wink

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ами стана ми неудобно. щото ще си кажат гледай я тая направена, нагласена, а се пазари за 2 лв и затова си платих. Абе аз че няма да тръгна с касовите бележки няма( даже май ги и хвърлих) ама при условие, че на беменните им е безплатно защотрябва да ме лъжат, а и тези пари не ми се вярва да си ги делнат по между си...

# 21
  • Мнения: 1 533
Какво съм пропусналаа Grinning
Честитка! Леко и успешно!
Кога е термина? От опит знам, че който забременява по Коледа, ражда през септември.

# 22
  • Мнения: 1 722
А то и аз си плащам като поп - най ме е яд за изследванията за антителата - досега 3 пъти съм дала по 24 лв., а на вратата на лабораторията пише: на бременни безплатно ... обаче на въпроса ми защо ми искат пари отговор не получих, дори не получих и касова бележка ... "ако искаш, ако ли не не си прави" ...

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: DEianaZ
Значи днес бях в поликниниката на преглед и визмане на дежурните изследвания за бременни
1-во бях с направление
2-ро прлатих 10лв за видеозона, после 1,50 за кръв, 2лв за лабораторията, после 7 лв , които и аз не знам за какво ги дадох май за миркобиология. Сега, аз не че съм за тези 20лв, но нали бременните жени всичко трябва да им е безплатно или аз така съм си мислила...

Моята бременност беше преди 1 година и доколкото си спомням плащах някои неща: 2 лв. беше таксата за изследване на кръв и урина (плаща се винаги от всички); аз платих и 9 лв. за кръвна група (не се поема от касата)- нищо че съм раждала преди това, не ми признаха бележката и искаха ново изследване. Другите задължителни: васерман и австралийски антиген не ми струваха нищо. За бацилоносителство ми взеха пак само такса от 2 или 2,50 вече не помня.
Видеизон съм си плащала, но на частното- на консултацията никой не ме е гледал на видеозон. Мисля, че за цялата бременност безплатните видеозони са определен брой. Става въпрос за нормален ехограф, а не за вагинален например.
Другото което е, от тук нататък до 45 дена след раждането си ОСВОДЕНА от потребителската такса от 1,50 лв.
Обаче знам ли с новия рамков договор от тази година какви са ги измислили.
Та, на въпроса ти, по принцип като бременна не трябва да плащаш повечето неща. НО дори и бременните плащат за неща, които касата не поема.

# 24
  • Мнения: 3 042
Честита бременност и от мен! Лека да е и безпроблемна!

За изследванията - другият път питай за какво и на какво основание плащаш, ако си с направление и към Касата - значи само по 2 лв се плаща за обработка на биологичен материал, за ехографа - нищо не се плаща!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: _kalina_k
Какво съм пропусналаа Grinning
Честитка! Леко и успешно!
Кога е термина? От опит знам, че който забременява по Коледа, ражда през септември.

сигурно опита ти е 21.09
ами края на септември го чакаме

# 26
  • Мнения: 652
Дейна, честито!
Чудесна новина!

# 27
  • Мнения: 2 494
Цитат на: DEianaZ
ами стана ми неудобно. щото ще си кажат гледай я тая направена, нагласена, а се пазари за 2 лв и затова си платих. Абе аз че няма да тръгна с касовите бележки няма( даже май ги и хвърлих) ама при условие, че на беменните им е безплатно защотрябва да ме лъжат, а и тези пари не ми се вярва да си ги делнат по между си...


Така е за съжаление когато не знаеш кое се плаща и кое не се опитват да те метнат, и аз незнам защо. Извинявай че ти казах за касовите белеьки, ама бях афектирана и това ми дойде наум. И аз не бих го направила...дала си ги вече парите, но е добре да проучиш и оттук нататак поне да използваш привилегиите. Как е детенцето ти? Оправи ли се вече? Желая ви здраве и усмивки!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
добре е бебето, то не е бебе де една точко едва я намират

# 29
  • Мнения: 3 932
Аз си платих за цялото следене на бремеността (от 3месец) в СБАГАЛ Шейново 180лв и всички изследвания ми бяха безплатни.
Като чета за какви цифри говорите, това не е ли по-добрия вариант. Още повече, че ако раждаш там, където са ти следили бремеността е малко по-друго отношението (казвам малко, не е като да си платиш на акушерка или лекар)

Общи условия

Активация на акаунт