Моля да ми обясните

  • 2 128
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 768
и на мен ми взеха в клиника "Гургулят" 2 лв потребителска такса и бях бясна. аз много добре знам че бременните не плащат тази такса и много се възмутих на наглостта на регистраторката, която беше супер безочлива и след като доктора й каза "ааа това момиче е бременно и не дължи такса" тя отговори "ние сме се разбрали"  #2gunfire
и накрая си ми взе такса.
не ми е за тия 2 лв ама се чудя тая за 2 лева ли се излага толкова, 1 кафе ли ще изпие с тях, за какво ще и стигнат!
а на мен ми взимат също по 10 лв за ехография след като използвах полагащите ми се 3 безплатни прегледа, а биохим скрининг в Майчин Дом през ноември беше 20 лв + 5 лв взимане на кръв....
и това ми било здравеопазване за бременни!!!
направо нямам думи Close

# 31
  • Мнения: 819
Абсолютно безплатно е всичко. За преглед не се плаща потребителска такса. А за изследваниата отиваш на регистратурата и казваш че си бременна за да ти ударят печат че си освободена от такса. Ако не им кажеш ти няма да го направят дори и да ти личи корема.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Vilione
Абсолютно безплатно е всичко. За преглед не се плаща потребителска такса. А за изследваниата отиваш на регистратурата и казваш че си бременна за да ти ударят печат че си освободена от такса. Ако не им кажеш ти няма да го направят дори и да ти личи корема.

аз прди всчко палтих, защото сестрата ме заведе до регистратурата. Т. е тя знае, че съм бременна , защото на нея дадох направленнието от личния ми лекар

# 33
  • Мнения: 5 539
Деяна, честито!
Лека бременност ти желая и едно чудесно бебче наесен! Grinning
Как разбра толкова рано за бременността Embarassed

При мен май се получи същия случай, накараха ме да си платя всички първоначални изследвания, от Васермана, през Австр. антиген до кр. група и т.н. Но това не е показателно, защото все пак това се случи преди 2 години. Тогава нито гинеколожката, нито джипито ми дадоха направление да ги направя безплатно Imp
Абе по-добре не си трови деня с подобни глупости. Дала си парите, няма да ти ги върнат обратно, най-много един скандал да им спретнеш, но едва ли си струва нервите.
Имаше преди време в този форум един линк към сайт, където беше подробно описано точно на какво има право бременната жена. Аз не мога да го открия, но е хубаво човек да знае точно на какво има право.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Аз съм във Варна и моята бременност се следи в частен мед. център, който обаче работи със Здравна каса. Всички изследвания са ми правени след като съм се регистрирала като бременна. Обикновено за кръв и урина са ми вземали по 2лв. Някой път съм давала само кръв и пак два лева. Миналата седмица за последните изследвания платих 3.50лв, но освен кръв ми взеха и секрети за изследване. Кръвната група са ми я изследвали-пак 2лв, а за видеозон не съм плащала нищо-гледаха ме всеки месец. Така че това с плащанията е малко хмммм.....май всеки си прави каквото си иска.

# 35
Я виж какви "клюкини" се носят Wink и си трайкаш.
Хайде леко и безпроблемно бременеене и да родиш едно хубаво и здраво Везне (с пожелания да е момиче Wink )

# 36
  • Мнения: 1 680
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: _kalina_k
Какво съм пропусналаа Grinning
Честитка! Леко и успешно!
Кога е термина? От опит знам, че който забременява по Коледа, ражда през септември.

сигурно опита ти е 21.09
ами края на септември го чакаме


Жори го направихме на 31.12 2001 и се роди на 27.09.2002г.
Айди дано е девойка, да ги нашариш.И да сте здрави.

# 37
  • Мнения: 514
Здравейте, мен ме следяха в Медицински център, но освен спин, васерман, австралийски нищо друго не съм плащала. И то ги плащах, защото здравна каса покрива само част от тези изследвания (четох в държавен вестник за това). А, и кръвна група в Пирогов - 11,00 лв. нито потребителски такси съм плащала, нито УЗИ, а ми правиха всеки месец.

# 38
  • Мнения: 717
Първо честито и леко бременеене  Grinning  Да знаеш от тук нататък - не им дължиш нищо, питай я просто следващия път ако ти иска пари кое колко ти струва, какво ти покрива касата, защото ти друго знаеш и.т.н да видиш какво ще ти отговори.

# 39
  • Мнения: 3 116
Честито и от мен Simple Smile

Ето един линк на които можете да намерите всичко, което се полага според новият рамков договор:

http://www.nhif.bg/downloads/Prilojenie_07-2005-17-01-2005.doc

# 40
  • София
  • Мнения: 13 200
Хм.. и аз съм пропуснала... Thinking
Честито! Лека бременност ти пожелявам!!! Grinning  Grinning  Grinning

# 41
  • Мнения: 5 468
А честита ти бременност!!! Явно съм пропуснала темата с благата вест:)!

Общи условия

Активация на акаунт