Връщане към писане с лявата ръка

  • 2 374
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
А защо левичарите ползват мишката с дясната? Аз с лявата съм мн зле и не мога дори да цъкна нещо дребно с нея. Ако левичарите са така с дясната.. не виждам защо си го причиняват това с мишката.

# 31
  • Мнения: 3 488
След толкова години зад компютър съм свикнала с дясната ръка и ми е ок. С лявата пък оперирам бързо всичко останало, но пък се научих да пиша с двете ръце и съм бърза. Наистина е въпрос на научаване.
Аз и бащата на детето ми сме пълни левичари (водещи ръка, крак, око, ухо), но синът ни е десничар, само ляв крак е водещ при него. Бях учудена, когато беше бебе и посягаше за основни дейности с дясна ръка. Вероятно ще имам внуци левичари Simple Smile.

# 32
  • Мнения: 1 370
Значи в крайна сметка наистина нищо няма да ми стане, ако реша да се върна към лява ръка за писане или пък си остана с дясна за писане и лява за рисуване. Такива страхотии изчетох, че се хванах за главата...Sweat Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще ти стане - ще застанеш на център.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Значи в крайна сметка наистина нищо няма да ми стане, ако реша да се върна към лява ръка за писане или пък си остана с дясна за писане и лява за рисуване. Такива страхотии изчетох, че се хванах за главата...Sweat Smile

Не знам какви страхотии сте изчели и какво очаквате да Ви стане,не разбирам...Пишете,рисувайте с която ръка си искате,това,че ползвате успешно и двете си ръце е предимство,приспособили сте се да живеете в света на десняците.Аз съм така-пиша и с лява,и с дясна ръка,но двата почерка са напълно различни(сякаш различни хора са писали),имам два подписа,пак са различни.В семейството ми само аз съм левичар.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 143
А как се разбира кой е водещият крак?

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Има проба за водещ крак - с кой крак рита обикновено.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 5 143
Жените като не ритат? Grinning

Чудя се примерно има ли значение при бягане от нисък старт с кой крак се тръгва или като стоиш прав на едно място, на кой крак прехвърляш тежестта си… При мен левият крак е водещ за тези дейности. Но съм си обикновена десничарка. Дядо ми пишеше и рисуваше еднакво и с двете си ръце.

# 38
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Нормално е като се десничарка да прехвърляш тежестта на левия крак.
Представи си, че хвърляш топка, камък или копие с двсната ръка. Няма как десният крак да ти бъде и опорен.

# 39
  • Мнения: 1 387
Относно мишката, в началото ми беше трудно, но бързо свикнах да си я ползвам с дясната ръка. В началото в къщи имаше само един компютър, който майкма ми позлваше за работа и на мен съответно ми беше разрешено да играя понякога ако на нея не й трябва и ако не пипам настройки и тн.
Между другото за развиването на двете ръце помага и свиренето на инструмент. Аз съм свирила на пиано и си спомням, че в началото ми беше много трудно да накарам двете ми ръце да правят различни неща едновременно, но после се свиква.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Жените като не ритат? Grinning

Чудя се примерно има ли значение при бягане от нисък старт с кой крак се тръгва или като стоиш прав на едно място, на кой крак прехвърляш тежестта си… При мен левият крак е водещ за тези дейности. Но съм си обикновена десничарка. Дядо ми пишеше и рисуваше еднакво и с двете си ръце.

Пиша го професионално това за пробата с ритането. Всеки рита. Дори по самонаблюдение човек може да установи с кой крак ще ритне нещо. Един човек може да има дясна водеща ръка, но ляв водещ крак.

# 41
  • Мнения: 40 857
А как се разбира кой е водещият крак?

Отскачащият крак при дълъг скок и висок скок. Обикновено при десняците това е левият крак. Което е странно, защото те ритат с десния. С две думи - левият е силният, десният е ловкият при повечето хора.

# 42
  • Мнения: 1 541
А защо левичарите ползват мишката с дясната? Аз с лявата съм мн зле и не мога дори да цъкна нещо дребно с нея. Ако левичарите са така с дясната.. не виждам защо си го причиняват това с мишката.
Понеже голяма част от тях са започнали да ползват компютър в залите, където мишките се слагаха в удобство на десничарите.

# 43
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Аз знам, че водещия крак може да се определи, ако бутнеш леко в гръб човек. Тогава той инстинктивно пристъпва напред с водещия крак, за да се подпре.
До преди години смятах, че съм превъзпитан левичар. После четох разни материали за амбидекстрите и си обясних доста неща.
Пиша и държа мишката с дясната ръка, но да режа с нож и да рисувам/чертая - не мога, а пък други дейности мога и извършвам и с двете.

# 44
  • Мнения: 14 838
Аз пиша с лява ръка, държа лъжица и вилица с лява ръка, рисувам с лява ръка. Нокторезачка държа с лявата, червило с лявата, гъбка пак с лявата, но четки за грим - и с двете, зависи коя половина на лицето разкрасявам. Нож и ножица - само с дясна.
Изобщо не виждам смисъл да си даваш зор да се 'връщаш' към състояние, което не е твоето от години, щом нямаш наложителна причина.

Общи условия

Активация на акаунт