Не иска да яде каша

  • 1 807
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 250
Ами сега какво да правя пробвах с всички възможни каши  Sad Направо ми идва да ревна  Cry В началото си мислех че му я правя по рядка и затова не я иска,после пък я направих по гъста,минахме и през готовите каши на Хип който са със средна консистенция (ако мога така да се изразя) и нищо в началото започва да яде 2-3-5 лъжички и после започва едно въртене,едно плюене и той и аз ставаме целите в каша.Исках да започна с каша мислех че ще му хареса,но пича е на друго мнение.Ами сега какво да правя  Sad да настоявам ли с каша или да се откажа и да започна да го захранвам със зеленчуково пюре и чак след това каша  Confused: Моля ви дайде ми някакъв съвет защото незнам какво да правя и вече нерви не ми останах  Cry

# 1
  • Мнения: 3 379
Изчакай няколко дни и пробвай пак. Ако не иска, пробвай със зеленчуково, тиквата е добър първи зеленчук, защото е сладка и на бебоците им харесва.

Ако и това не иска, може би не е готов за захранване, отложи със седмица две.

# 2
  • Мнения: 344
Как я правиш кашата, само каша ли е ,защото аз слагам и плодово пюре и на бебина много и харесва. И не очаквай от първия път да изяде много, днес малко, утре малко, и така, само не го насилвай.

# 3
  • Мнения: 3 042
Кашата ви е първата храна, така ли? Ако не я иска, пробвай със зеленчуково пюре, то отначало 2-3 лъжици са си постижение, Съни така беше до към 8-я месец едва-едва ядеше нещо различно от кърма. Сега обаче не мож го познаЙш - голяма е ламя!
Хайде, приятен апетит, не му се шашкай на Йоан!

# 4
  • Мнения: 5 250
Ако спра кашата за 1-2 седмици след това пак ли започваме лъжичка по лъжичка  Confused:

# 5
  • Мнения: 3 042
Ами не, ако е същата, значи и познава вкуса, така че прави половин порция и докъдето я докарате.
Съни някои дни(още юни-юли беше това) ядеше каша по цяла купичка, други по 2-3 лъжици и почва да се маже -  Wink - периодчета шантави.

# 6
  • САЩ
  • Мнения: 323
Според мен 2-3-5 лъжички е нормално количество за тая възраст. Не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 3 927
може проблемът да е в лъжичката. щом сега го захранваш,  значи не е ял досега от лъжица, нали?!
при моето захранване имаше един период от около 10-ина дни, в които бебка по-скоро буташе лъжицата, отколкото да яде от нея. докато стигна пълната порция и тя вече се научи как аджеба става яденето с лъжица Wink
няма за къде да бързаш, колкото изяде - толкова, остатъка му давай мляко....
успех Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 258
Цитат на: Radina
Ами сега какво да правя пробвах с всички възможни каши  Sad Направо ми идва да ревна  Cry В началото си мислех че му я правя по рядка и затова не я иска,после пък я направих по гъста,минахме и през готовите каши на Хип който са със средна консистенция (ако мога така да се изразя) и нищо в началото започва да яде 2-3-5 лъжички и после започва едно въртене,едно плюене и той и аз ставаме целите в каша.Исках да започна с каша мислех че ще му хареса,но пича е на друго мнение.Ами сега какво да правя  Sad да настоявам ли с каша или да се откажа и да започна да го захранвам със зеленчуково пюре и чак след това каша  Confused: Моля ви дайде ми някакъв съвет защото незнам какво да правя и вече нерви не ми останах  Cry


Здравей:)И ние като вас -никаква каша.От петия месец съм започнала да давам.Изредих буквално всичко,което е на пазара и не и не!Не иска детенце....Установих,че сладкото не и е любим вкус.Опитай с кремчета и кисели.Може тях да ги прояде детето.Аз вече се отказах напълно;)

# 9
  • Мнения: 5 250
Вече 2 седмица сме на каша(от 1 е на пълно количество принципно) и мислех че ще свикне.Смених и лъжичките.Смятам утре да добавя плодово пюре вътре и ако пак не яде ще я спра и ще започна да давам или зеленчуково пюре или кисел.
Благодаря на всички за отговорите.

# 10
  • Мнения: 1 263
Да, това с плодовото пюре много помага! Аз давам от банановата на Слънчо (реших да пробвам първо с това), после и "Гречка" на Беби (нали елдата била много полезна).... само като ги опита и направи една отвратена физиономия..... но като сложих плодово пюре нещата се промениха, така се засили да яде, че чак се уплаших  Grinning
Успех!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 552
еri, откъде намери в Пловдив "Гречка" на Беби? Аз все търся, но не намирам.
Извинявам се за Off-a.

# 12
  • Мнения: 5 250
Цитат на: eri
Да, това с плодовото пюре много помага!



А по колко слагаш от плодовото пюре  Confused: А съм взела плодовото на Хип, а кашата я правя на око не по дадената схема  Thinking По едно време му давах плодово пюре пак на Хип,но го спрях. Днес му дадох пак плодово пюренце 3 лъжички -ябълка и круша.Хареса му много.Утре смятам да му дам 6 лъжички,мога ли да ги сложа в пюрето или да ги дам отделно от това което ще сложа в него  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Моят Йоан също отказваше кашата на вашата възраст.Не се притеснявай.Аз ,първоначално му  предложих бананова/Слънчо/ и той не я одобри.Мина цял месец докато му предложа пак -сега яде ябълкова с удоволствие/но включихме глутен/.
Мисълта ми е ,че има време ,не бързай и не се тревожи.

Според мен може спокойно да прибавиш   част от плодовото пюре към кашата.Пак на око-аз и така правех.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Цитат на: MamaGeri
еri, откъде намери в Пловдив "Гречка" на Беби? Аз все търся, но не намирам.
Извинявам се за Off-a.

В склада за бебешки храни на "Карловска" има.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Благодаря, Воо! Ще отскочим дотам!

# 16
  • Мнения: 1 263
Цитат на: MamaGeri
еri, откъде намери в Пловдив "Гречка" на Беби? Аз все търся, но не намирам.
Извинявам се за Off-a.

Писах ти на лични, но слагам отговора и тук, ако още някои се интересува:


На "Опълченска" (перпендикулярна на Главната) има магазин за диетични храни пада се ако тръгнеш от главната - в дясно. Там я има - обикновена, с ябълка и още някакви... Продават и само елда в пакетчета (но аз не знам как да я приготвям  Embarassed  ) и разни други полезни неща   Wink

P.S. Ако не можеш веднага да светнеш коя е "Опълченска" :
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=5f244341b5122b5f68c94abfbd27e0 … p;id=648&num=
 Wink

# 17
  • Мнения: 1 263
Цитат на: Radina
Цитат на: eri
Да, това с плодовото пюре много помага!



А по колко слагаш от плодовото пюре  Confused: А съм взела плодовото на Хип, а кашата я правя на око не по дадената схема  Thinking По едно време му давах плодово пюре пак на Хип,но го спрях. Днес му дадох пак плодово пюренце 3 лъжички -ябълка и круша.Хареса му много.Утре смятам да му дам 6 лъжички,мога ли да ги сложа в пюрето или да ги дам отделно от това което ще сложа в него  Thinking


И аз я правя на око (по схемата дадена на кутията ми се видя огромно количество за начало).
Давам плодово пюре на Ганчев - дъщеря ми ги харесва с малки изключения. Те са 200гр. Слагам около 1/2 бурканче, както и в кисела. Аз започнах с плодови пюрета малко преди да навърши 4 месец - първо по около 1/3 бурканче, но после взе да и става скучно... може би защото е рядко...от биберона също .....  и тогава реших, че е готова за  каша. Първо я направих по-рядка (каша, пюре и адаптирано мляко) Сега съотношението е горе-долу 3 ч.л. каша + ок. 1/2 бурканче плодово пюре + адаптирано мляко (на око).

# 18
  • Мнения: 5 250
Много ви благодаря още веднъж момичета  Simple Smile
Имаме напредък днес му направих 3 с.л. каша(доста по гъста от обикновенно може би съм сложила около 40 гр вода) + 6ч.л. плодово пюре и той я хареса изяде я почти цялата  #Milti Притеснява ме само тази гъстота на кашата няма ли да му навреди на коремчето  Thinking

# 19
  • Мнения: 3 042
Еха, дойде ви хапката! Не се притеснявай - то детето си е още почти само на мляко.

# 20
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Radina
Много ви благодаря още веднъж момичета  Simple Smile
Имаме напредък днес му направих 3 с.л. каша(доста по гъста от обикновенно може би съм сложила около 40 гр вода) + 6ч.л. плодово пюре и той я хареса изяде я почти цялата  #Milti Притеснява ме само тази гъстота на кашата няма ли да му навреди на коремчето  Thinking


Аз на Гошко отначалото му ги правя гъстички, редките не ги обича много много. Мисля, че не е проблем, стига да ги яде и да не плюе.

Общи условия

Активация на акаунт