Екопътеки и всякакви приятни разходки-тема 4

  • 72 903
  • 819
  •   1
Отговори
# 30
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Навсякъде чета че до хижа Плевен е час-час и половина в посока .Един час горе да разпуснем и хапнем и ги смятам към 5 часа... Поправете ме ако греша
За времето не грешиш сигурно (ако ходиш с нормално темпо), но не е лека разходка, има си денивелация. Ние за един ден го правихме зимата, като сложиш и към 6 часа път с кола.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
Има си денивелация към х. Плевен, както казва Непокорна. Освен това имате път и от Плевен до Априлци, за да хванете пътеката. Видимското пръскало пък е по-равен, но по-дълъг терен. Но все пак ако тръгнете рано, може да успеете за полуден, ще си прецените нещата Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 3 451
Благодаря ви за споделеното.Сега остава да решим кой от двата маршрута да изберем

# 33
  • Мнения: 309
Здравейте!
Еко пътека Бели Искър до Самоков в какво състояние е? Интересува ме пътят до там и дали има много дупки, да не потрошим колата.
Някой ходил ли е скоро да сподели? ☺️

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 21:44 от *FIORE*

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Здравейте, бихте ли споделили леки маршрути за разходка и екопътеки около гр. Костенец? Ще сме с дете на 9 год. Предварително благодаря!

# 35
  • Мнения: 10 993
Преди две седмици ходих до екопътека "Бели Искър". Пътят е идеален според мен, но аз не шофирам. Нямаше и много хора.

# 36
  • Мнения: 1 821
Здравейте!
Еко пътека Бели Искър до Самоков в какво състояние е? Интересува ме пътят до там и дали има много дупки, да не потрошим колата.
Някой ходил ли е скоро да сподели? ☺️
Пътят е в много лошо състояние, все по-големи дупки, все по-малко асфалт... Пътеката си е супер, но пътят до там не. Инфо от преди седмица.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 945
Здравейте, бихте ли споделили леки маршрути за разходка и екопътеки около гр. Костенец? Ще сме с дете на 9 год. Предварително благодаря!
Освен Костенският водопад, има още един интересен водопад в района. До него се ходи по екопътека около 45 мин. от х. Гургулица. До хижата се стига по асфалтов път след Костенския водопад.

# 38
  • Мнения: 7 273
"Скаловитски водопад" е втория в този район. От площада на Вили Костенец :1.може пеша да се върви до хижа Гургулица-5км., 2.има и други пътеки за разходка на по-къси разстояния.
От Долна баня-местността "Свети Спас".

# 39
  • Мнения: 1 137
Здравейте, посетихме екопътека 'Под Камико'. Близо до София, не много дълга, почти равна и крайната точка е при началната, така че е удобно за кола. Разбира се, е много красиво, има много водопади, като едноименният е около 40 м. Проблемът е, че голяма част от нея беше много обрасла. Тревата беше висока и беше пълно с храсталаци. Мислехме си, че юли по-скоро няма да имаме проблеми с кърлежи, но явно мястото е идеално за тях. Като по чудо се разминахме само с един. По крака на мъжа ми лазеше друг, който той видя и махна преди да го ухапе. Изглежда, че аз съм се отървала, но се проверявах през цялото време. Преди да тръгнем се напръскахме, но бяхме с къси панталони и може би там ни е грешката. Също аз очаквах, че лека екопътека, по-скоро няма да е толкова дива.
Дали сте били на пътека, която е с малко изкачване, но е и по-широка и по-утъпкана?

# 40
  • Мнения: 19 290
Предложете маршрути около село Чифлика.

# 41
  • Мнения: 1 986
Аз все още съм в търсене на пътека/пътеки за това лято. Къде да търся нещо за Пирин, Рила, Стара планина? То хем търся нещо непопулярно, хем и не много трудно 🤔

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
https://drumivdumi.com/

И аз с въпрос: може ли да се опъне палатка за една - две нощувки на ЦПШ Мальовица? Или къде наблизо може?

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 13:19 от *Бенджи*

# 43
  • София
  • Мнения: 1 654
Бенджи, със сигурност съм виждала много палатки на поляната отстрани на хижа Мальовица

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Там не ми върши работа. Иначе, знам че там може.
Ще правим кръгов от ЦПШ през вр. Мальовица и Урдините езера еднодневно. А не искам да носим тежки раници.

Общи условия

Активация на акаунт