Екопътеки и всякакви приятни разходки-тема 4

  • 72 898
  • 819
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 856
По мои спомени (отдавна съм много куца и Рила и Пирин са само хубав спомен от младите ми години) няма никакви проблеми с Павлев връх. Минавала съм в двете посоки в различни години Рибни езера - Македония и нямам никакъв спомен за пропасти или трудно и опасно преминаване. А определено имам проблем с тях.

# 121
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Има, има...въже има и е доста отвесно на места. От едната страна ми се видя с клек, от другата само скала, като на едно място доста гладка и отвесна. Но може за някой да не е страшно, аз съм си бъзла. Simple Smile Ето го, от другата страна е същото, но на места с клек:


Пътеката до Йозола тръгва преди къщата на Водното (Тиха Рила). Има я като пунктирана линия на Унди Мапса, дето сега се казва нещо друго.
Слива се с червената маркировка, като по пътя няма къде да се сбърка. След отбивката от червената маркировка до върха вече се губи тотално пътеката и следвах навигацията, докато не видях върха. Тази денивелация е обща за дена от Кирилова поляна до върха и после до хижата. Иначе е по-малко. Зорът започва от червената маркировка. Simple Smile Преди това лесно се ходи. Но пък има страхотни гледки зад гърба ти, които да оправдават честите спирания. Няма пропасти, няма технични участъци. Като време за чисто ходене от водната да върха навигацията го дава 2.30часа. Аз не знам за колко го взехме, защото не засичах,  а и не тръгнахме от там.
Дъждец, имаше хора на Кирилова поляна, но не помня с палатки или без. Много набързо минахме, бяхме паркирали колата малко след поляната при един ресторант и някакви бунгала май имаше.

Последна редакция: пн, 08 авг 2022, 14:30 от НеПоКоРнА

# 122
  • Мнения: 7 856
А, въжето явно е по зимната пътека по ръба. А лятото върха се подсича и няма никакви проблеми.

# 123
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Вероятно си слизала до Синьото езеро или не помниш? Там виждам някаква пътека.

Съжалявам за хилядите грешки в предния ми коментар, но пишех през телефона набързо през работно време и автокоректора си цъка където както дойде...Laughing

# 124
  • Мнения: 394
До колкото си спомням маркираната пътека от х. Македония към х. Рибни езера върви през Павлев връх покрай въжето. От далече изглежда по-страшно, от колкото всъщност е. На мен ми се разтреперват краката от пропасти, но този участък да минах нормално и полека.

Последна редакция: вт, 09 авг 2022, 09:52 от yanyan75

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Вариант за евтини нощувки на ЦПШ Мальовица, Говедарци или наблизо?
Не търсим лукс, по принцип спим на палатки или по хижите. Но времето май го дават нестабилно, а и не знам дали няма да има проблем на ЦПШ -то с палатка, та ако се наложи да имаме варианти.

# 126
  • Мнения: 394
В сградата на  ЦПШ може да се нощува. Преди пандемията беше 15 лева нощувката и през седмицата нямаше много хора.

# 127
  • Мнения: 7 856
В сградата на  ЦПШ може да се нощува. Преди пандемията беше 15 лева нощувката и през седмицата нямаше много хора.
Много стара информация. Септември миналата година сградата на школата вече беше развалина, разпада се. Само един пазач и никакъв шанс да се отвори в близко време.
Старият хотел беше в ремонт и не работеше, има един по-нов, но май и той не работеше.
Евтино спане - може би на Вада.

# 128
  • Мнения: 394
Леле, и нея ли съсипаха. Беше супер място за непретенциозна нощувка.

# 129
  • София
  • Мнения: 2 838
Здравейте, любители на екопътеките!
Може ли някой да каже каква е настилката на екопътеката Златна Панега - Искър. Питам, защото тези дни ще има валежи и се чудя, дали ще е кално или има някаква настилка?

# 130
  • Мнения: 950
Утъпкана почва.

# 131
  • Мнения: 7 856
Ако някой случайно търси къде да почива в близките дни в Троянския балкан,  току-що анулирах резервация в къща за гости Милена в село Балканец над Троян поради заболяване. Двойна стая със самостоятелна баня,  освободените дати са 21- 25 август (5 нощувки от тази неделя).

# 132
  • на Земята
  • Мнения: 291
Здравейте!
Може ли да ми помогнете да организирам един тридневен уикенд около Смолян.Главна цел е водната пещера Голубовица.Там трябва ли предварително да звъня за посещението ни? И сега как да планирам маршрутът.Посещавали сме Каньона на водопада и Смолянските езера.Какво друго може да видим трите дни и евентуално място за настаняване.Пътуваме от Пловдив.

# 133
  • Мнения: 7 856
Има отделна тема за Родопите,  там ще получите повече информация. Но преди да правете планове намерете къде да спите,  което за август е невъзможно за по-добрите места -  всичко приемливо е резервирано преди много време.

# 134
  • Мнения: 209
Може ли да направите сравнение между маршрута от х. Безбог до връх Безбог и от х. Вихрен през езерото и Муратово връх?  Времетраене, трудност, кой маршрут и по красив?  Нещо позагубих форма и не искам да ми е много трудно 😀

Общи условия

Активация на акаунт