Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 14

  • 53 202
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
А това с олиото важи ли за silgranitna мивка? Моята е Бланко и се води silgranit. Чистя я с пребарат за обезмаляване и се изчиства добре.

# 226
  • София
  • Мнения: 8 520
Кой да ти знае... моята е фатгранит, твоята силгранит - дали са едно и също или са еднакви суровини в различни пропорции, според мен само производителите знаят. Би следвало за всякакви композитни мивки олиото да  свърши работа. Ако не свърши, няма и да навреди Wink
При мен повечето обезмаслители оставят нещо като бял филм, който после трябва да махам с веро. А верото чисти не по-зле от обезмаслителя, така че просто минах на най-лесния вариант за мен - верото за поддръжка и омасляване за по-основно почистване. Ако правилно помня какво ми обясниха тук, а после и ММ - мазнината се свързва с мазнина и затова успява да почисти наслоявания от мазно (например около смесителя и помпата за сапун). Каквото и да е научното обяснение, все едно - пробвайте, резултатът си заслужава и няма как да навредите на мивката.

# 227
  • Мнения: 400
Благодаря много. Пише, че мивката е Тегранит и 80% естествен кварц. Не че това ми говори нещо 😀  Звучи сякаш това в достатъчно за поддръжка, тъй като сега в квартирата сме с иноксова и при замърсяване използвам препарати тип Циф и Доместос, които мисля не са подходящи за композитните мивки или греша? Същото така напоследък чистя често с пастата на Pink stuff, тя дали е подходяща предвид че е абразивна?

# 228
  • София
  • Мнения: 8 520
Не я знам тази паста. Моята мивка си дойде с инструкция да я чистя с Циф или подобно за по-основно почистване. Пробвала съм, не останах особено впечатлена и си я чистя както описах - за мен това дава най-добър резултат

# 229
  • Мнения: 11 767

За мивката и аз ползвам мазнина (в моя случай най-обикновено олио).
Скрит текст:
Причината е, че обира чудесно всякакви наслоявания от мазнини (а такива има, без значение колко се опитваш да няма). И също, много по-бавно се замърсява самата мивка - тя е пореста и поема олиото, което действа един вид като импрегнант (нали и кухненските дъски мажем с олио/зехтин по тази причина). Смело я омажи, аз се родих откак ме светнаха във форума, че олиото поичства композитни мивки (често наричани гранитни, без да са изцяло от гранит - в тях има и разни смоли; гранитните са доста по-скъпи от композитните). Моята е от най-големите на ФАТ и ММ я омазва с горе-долу една моя шепа олио - разнася го с парче кухненска ролка и след като попие добре, оставя да доизсъхне (ще видиш как си го поема мивката). А край вградената помпичка за течен сапун все ми се събират наслоявания и само олиото ги маха. През няколко дни чистя цялата мивка с веро, но веднъж на две седмици горе-долу се налага и омасляване, за да изглежда като нова.
Жива да си, Tonishu за този пост! Мивката ми свети.

# 230
  • Мнения: 11 445
Така преди време си изчистих едни бели/светли петна по плота (не знам от какво бяха). След като пробвах с всички препарати, рекох че по-зле няма накъде и натърках с олио.

# 231
  • Мнения: 54 061
Какви са тези петна? От варовик ли?

# 232
  • Мнения: 11 445
Идея си нямам от какво бяха- на 2 пъти ми се появиха. По-скоро от водата и нейното съдържание. В София съм и знам, че не е варовита. С оцет не се махнаха.

# 233
  • Мнения: 8 749
Така преди време си изчистих едни бели/светли петна по плота (не знам от какво бяха). След като пробвах с всички препарати, рекох че по-зле няма накъде и натърках с олио.
Лелееее,,,, и ти да си жива и здрава!!!!

От някакво време се появи едно бяло петно върху плота, предполагам е от савото, с което пръсках вътре в мивката.
Някъде четох, че го препоръчват с цел да изчистя едни жълти участъци, които ме дразнят по нея.
Нито с доместос, нито с белина се махат.
Със савото горе долу.

Та, явно съм напръскала без да искам и отстрани, но не съм забелязала и то стана бяло.
С какво ли не опитвах, ей, няма махане.
И  като прочетох тук, веднага изкарах олиото:joy:
И засега не се вижда вече петното Flushed

Ще видя утре на дневна светлина как ще е.

Многооооо благодаря!!!!

# 234
  • Мнения: 11 767
Идея си нямам от какво бяха- на 2 пъти ми се появиха. По-скоро от водата и нейното съдържание. В София съм и знам, че не е варовита. С оцет не се махнаха.
от какъв материал е плотът, petiaivqnov?

# 235
  • Мнения: 11 445
Моля! Ако личи още, мини го пак с малко олио....
Ейййй, и по-полека с олиото, че е скъпо Simple Smile Simple Smile Simple Smile Сега да не вземете да ми го разливате за щяло и нещяло Simple Smile

Идея си нямам от какво бяха- на 2 пъти ми се появиха. По-скоро от водата и нейното съдържание. В София съм и знам, че не е варовита. С оцет не се махнаха.
от какъв материал е плотът, petiaivqnov?

От (ох забравих как се казваше) но е някакъв термоплот -вътре с пресовани стърготини, а отгоре е леко грапав и матов с тъмен графитен цвят. Най-прост плот само дето е дебел около 4 см.

# 236
  • Мнения: 8 749
Ти остави, аз вкъщи имам някакво олиоХоссо, не знам какво е, ама утре ще видя, може пък да е вълшебно!!! Joy

Така ще се зарадвам, ако наистина се махне туй чудо.

# 237
  • софия
  • Мнения: 25 205
Как Хосо? То е от най-скъпото! Купи евтино.
Голяма разсипия сте, ей!

# 238
  • Мнения: 54 061
Олиото поевтиня, спокойно. Simple Smile
Ще пробвам и аз едни петна, но не сега.
Добре, че е форума, колко полезни неща съм научила от тук! Flowers Hibiscus

# 239
  • София
  • Мнения: 8 520
Жива да си, Tonishu за този пост! Мивката ми свети.
А, аз просто не помня на мен дали petiaivanov или някой друг ми го каза това, иначе щях да напиша. Но беше някой от активните юзъри тук. И аз като теб до днес благославям този човек, макар и не поименно Simple Smile Помня, че на вилата си мацката беше почистила мивка (мисля) по този метод, та ми го даде като идея Simple Smile
Много се радвам, че си пробвала - то наистина е голяма разлика и си струва даже и от скъпото олио Grinning

Общи условия

Активация на акаунт