233 Уау! и Наздраве! в лятната НЕМСКА тема

  • 18 411
  • 747
  •   1
Отговори
# 555
  • Немция
  • Мнения: 6 860
При нас имаше потоп за 1 час. Започна с едни застрашителни облаци от бледо-лилаво до синкаво-зеленикаво. Стана тъмно и засвятка. Изля се тропически дъжд направо.
Сега е с 10 градуса надолу, разтворили сме врати, прозорци, за да се разхлади дома, чак студено ми стана. Grinning
Няма угодия!

# 556
  • Мнения: 7 012
Шантаво време. При нас пръсна, но поне малко разхлади, а небето беше като за пред буря. Пийвам си вода с лимон и мента и си пускам малко блус за успокоение на нервата.

# 557
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Пипи, тази мента с лимон от 17 часа си я подхванала. Joy Или си минала на алкохолна мента?

# 558
  • Мнения: 11 308
Аз лично мислех, че е повсеместно това с режима на водата. Но майка ми каза, че е било в определени райони. В Стара Загора имаше режим много години, след 2000 някъде. През деня следобед поне 3 ч нямаше и вечер след 22 до 6 сутринта пак нямаше. Пране на нощна тарифа - йок.
При нас се разхлади сериозно. С кеф изпих едно винено шорле.

# 559
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И аз се прибирам от фирмено прати, мн готина групичка се събрахме в отдела. Режимите на тока и водата не помня, средата на 90-те имам смътни спомени как се пестеше всичко, понякога помня свещи вечер и как в събота ме пращаха да купя хляб рано сутрин и за неделя. Май на възраст съм някъде около малкия син на Пипи...

# 560
  • Мнения: X
Във Варна винаги е било ужас с режимите на вода. Помня, че ходехме при баба ми със сакове с дрехи да перем при нея, защото те живееха в най- ниската част на града и най- бавно спираше там водата. А най- зле беше с режимите на водата последните години преди да заминем оттам. Постоянни аварии и профилактика. Доколкото знам, още е така. Варненското ВиК е чудо. Иначе шефовете му са собственици на хотел с име Aqua. 🤣

# 561
  • Мнения: 7 012
Ей тъй в грижи, шеги, закачки и наздраве-та си мина половин година. Тъкмо откъснах поредния лист от календара. Как минава времето! Пожелавам на себе си и на вас здрава, мирна, спокойна и безстресова оставаща половин година, пък следващата ще я мислим кат дойде!
 Аз лично вече съм толкова урлаубсрайф, че чакам с нетърпение края на тоя месец.
Бибит, не съм минала на ментичка Laughing от ликьорите понасям само Gurktaler, с билки е и ухае чудесно!
Хубав ден на всички и още по-хубаво вохененде!

# 562
  • Мнения: 6 650
Това вече наистина заприличва на тренировка и подготовка за есента . Плюс подготовката по новините ... Всичко това тенкс. Предпочитам АЕЦ -ите.
По повод миграцията гледах статистиката за изнеслите се от страната. Ами рекорден брой били немци. С около 100 хиляди миналата година повече от предните ... които пак не са били малко. И това може да се погледне от добрата страна, прави се място за качествени висококвалифицирани попълнения от лекари, инженери и архитекти.   
При препълнени банхофи не разбирам вълненията покрай фирмените партита и короната .
Валя цяла нощ тук и сега още пръска.

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 08:49 от bella-ciao

# 563
  • Берлин
  • Мнения: 4 474
Мм се е заинатил да купува дахбокс. Имате ли такова нещо и струва ли си инвестицията? Веднъж годишно имаме дълго пътуване с наистина много багаж. Чудя се дали си струва.
При нас е прохладно, чакат се валежи цял ден, ама ми е все тая вече- петък е 🎉

# 564
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ооо вярно ВиК профилактика. Веднъж бях на гости на приятелка в Бургас и като пристигнах тя съвсем неволно сподели, че имало профилактика.
4 дена нямаше вода, аз такова нещо не бях преживяла до тогава... тя не се впечатляваше, аз се дразнех, че не мога да се изкъпя.

Ние имаме Дахбокс, разходът на гориво скача много. Даже с караваната сега не горим толкова (но тя е като ремарке, т.е. по-ниска от колата).

# 565
  • Мнения: 6 429
И ние имаме дахбокс, наистина разходът на гориво скача осезаемо, но все пак не се ползва ежедневно. Ползваме го 1-2 пъти годишно, но върши страхотна работа при нужда. Ремарке нямаме. Колата, която ползваме в БГ, също е с дахбокс и там го ползваме много интензивно. Доволни сме.

Страхозата на някои индивиди е все по-досадна.

# 566
  • Мнения: 7 012

Страхозата на някои индивиди е все по-досадна.

Освен това, вади интересни статистики, любопитно ми е кой е източника.

# 567
  • Мнения: X
Ние имахме дахбокс на предишната кола и я продадохме с него. Не знам колко скача разходът, но я слагаме върху колата само като пренасяхме багажи. Като се сетя колко струваха дахбокса, гредите и монтажа, да ги бях пратила по пощата тези багажи. Зависи кой за колко често ще го ползва.
С тези подскачащи цени на бензина хич не мисля за разхода вече. Каквото и да мисля, не мога да ги надхитря. И да карам с умерена скорост на магистрала, след малко влизам в баущеле и бензинът направо изтича.
Как се радвам, че няма да карам 140 км до работа и обратно вече. Аз трябва да съм била луда.

Решени сме на електричка, но да вземат да поевтинеят първо. Сега обаче трябва да купуваме кола на дъщеря ни. 😬Много са скочили цените на употребявани автомобили, за застраховката за млад шофьор да не говорим.

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 00:11 от Анонимен

# 568
  • Мнения: 6 650
На всякъде можеш да си ги намериш мила ми пипи. Пускаш гугъла и намираш. Статията от вчера не помня точно във велт , фокус или тагес беше. Ами погледни . На мен не ми се търси вчерашната затова слагам тук , само защото много се интересуваш , първият срещнат линк , но е до 21 г. https://de.statista.com/statistik/daten/studie/2534/umfrage/entw … cher-auswanderer/  и това https://www.hrm.de/studie-warum-viele-deutsche-auswandern/, https://learngerman.dw.com/de/und-tsch%C3%BCss-immer-mehr-deutsc … ern-aus/a-3520777 с малко анализи .  Според мен показателна е социалната и професионална група.
А и на мен вече почти 3 г. ми писна от страхоза но какво да се прави. През кратки интервали се включва някой индивид на новините и ... ами не се трае. В началото на последната страхоза си мислих, че с една минута по-кратко къпане или като не си качваме снимките на сготвеното ядене в нета ...  ще сме за зелено ... ама напоследък друго се разправя от разни индивиди.
Както и да е.
С дахбокса е добре да се внимава за ограничение във височината. Особено в ниски закрити гаражи. Ама без страхоза. Каквото и да стане се оправя. Един нов бокс и готово.

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 12:03 от bella-ciao

# 569
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Честно казано, при всяко пътуване “претеглям” наложителен ли е багажа. Мога ли без него и ако не е жизненоважен: защо ми е важно да го транспортирам.

Откак минимализирах примък-отмъка, доста по-свободна се чувствам.

Ние само бокс купихме, носачите си бяха фабрично на колата, както теглича и газовата.
Аз още не мога да се навия на е-кола. Не са ми überzeugend.
Приятелката ми има хибрид (мисля с бензин) и е доволна.

Общи условия

Активация на акаунт