Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Пъпки след бръснене бедра

• 414
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте всички!
Пиша тук, защото искам да разкарам пъпките след бръснене - жена съм, на 23 год. Понеже отзаде на бедрата имам повечко косми и ме е срам и започнах да ги бръсна, но всеки път когато се обръсна всичко е наред, само че на следващия ден, предполагам от сядане насам натам и ми се появяват пъпки прилищато малко на обрив. Това ми се случва всеки път като се обръсна там, никъде другаде. Според вас как мога да ги премахна? И вариант ли е просто да пробвам лазер?

Много ще съм благодарна ако някой отговори! Прикачила съм снимки.

Извинявам се за снимките предварително, просто е по-добре да се види.

Благодаря предварително!

# 1
Може да пробваш с кола маска

# 2
Ужас.
Щом от бръснене правиш такава реакция, от кола-маска или епилатор може да стане и по-зле.
Аз също правя пъпки след епилация, но най-вече от скубане, въпреки че и от бръснене ми се е случвало, но не чак така.
Лазер е единственото ти спасение. Аз лично правя вече навсякъде по тялото, пъпки няма 😃.
А сега вземи нещо да ги мажеш тия пъпки. Питай в аптеката за някакъв крем с локален АБ, по принцип не е хубаво да го препоръчвам, трябва кожен лекар да ти изпише такова нещо, но ако не ти се ходи - в аптеката ще ти дадат нещо подходящо. Също при бръснене - мажи веднага след това, мисля, че акне-аут активен лосион е точно затова, а и поне не АБ.

# 3
Най добре е да пробваш с лазер. Скъпо удоволствие е но си заслужава парите.
Прочети в темата и се поинтересувай.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1446672.new#new

# 4
  • София
Отиди на лазер /александрит/ и си свали всички притеснения от плещите.

# 5
До лазера ползвай крем Здраве. Също мъжки обикновени бигчета с две ножчета и мъжки крем/пяна за бръснене, примерно Каро за чувствителна кожа или някаква пяна пак за чувствителна кожа. Виж мъжете кои хвалят. И бръсни срещу косъма. Когато нямаш раздразнения е хубаво да използваш и някакъв скраб при къпане, по-лесно пробиват косъмчетата и не стават пъпки. Зехтин със суха утайка от кафе е домашната класика, има и още милион варианти, купени и домашни.

# 6
  • София
Преди бръсненето ползвай скраб, а след бръсненето успокояващ лосион.

# 7
Другият вариант е тример, прави по-малко пъпки. Но сериозно мисли за лазер, лошото е, че сезонът сега е неподходящ, чак на есен.
Уж има някакви лазери, които са съвместими със слънцето, но нямам личен опит, през лятото не правя лазер на открити части на тялото.

Общи условия

Активация на акаунт