Пъпки след бръснене бедра

  • 1 591
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте всички!
Пиша тук, защото искам да разкарам пъпките след бръснене - жена съм, на 23 год. Понеже отзаде на бедрата имам повечко косми и ме е срам и започнах да ги бръсна, но всеки път когато се обръсна всичко е наред, само че на следващия ден, предполагам от сядане насам натам и ми се появяват пъпки прилищато малко на обрив. Това ми се случва всеки път като се обръсна там, никъде другаде. Според вас как мога да ги премахна? И вариант ли е просто да пробвам лазер?

Много ще съм благодарна ако някой отговори! Прикачила съм снимки.



Извинявам се за снимките предварително, просто е по-добре да се види.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
Може да пробваш с кола маска

# 2
  • Мнения: 2 430
Ужас.
Щом от бръснене правиш такава реакция, от кола-маска или епилатор може да стане и по-зле.
Аз също правя пъпки след епилация, но най-вече от скубане, въпреки че и от бръснене ми се е случвало, но не чак така.
Лазер е единственото ти спасение. Аз лично правя вече навсякъде по тялото, пъпки няма 😃.
А сега вземи нещо да ги мажеш тия пъпки. Питай в аптеката за някакъв крем с локален АБ, по принцип не е хубаво да го препоръчвам, трябва кожен лекар да ти изпише такова нещо, но ако не ти се ходи - в аптеката ще ти дадат нещо подходящо. Също при бръснене - мажи веднага след това, мисля, че акне-аут активен лосион е точно затова, а и поне не АБ.

# 3
  • Мнения: 755
Най добре е да пробваш с лазер. Скъпо удоволствие е но си заслужава парите.
Прочети в темата и се поинтересувай.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1446672.new#new

# 4
  • София
  • Мнения: 35 057
Отиди на лазер /александрит/ и си свали всички притеснения от плещите.

# 5
  • Мнения: 1 575
До лазера ползвай крем Здраве. Също мъжки обикновени бигчета с две ножчета и мъжки крем/пяна за бръснене, примерно Каро за чувствителна кожа или някаква пяна пак за чувствителна кожа. Виж мъжете кои хвалят. И бръсни срещу косъма. Когато нямаш раздразнения е хубаво да използваш и някакъв скраб при къпане, по-лесно пробиват косъмчетата и не стават пъпки. Зехтин със суха утайка от кафе е домашната класика, има и още милион варианти, купени и домашни.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 027
Преди бръсненето ползвай скраб, а след бръсненето успокояващ лосион.

# 7
  • Мнения: 2 430
Другият вариант е тример, прави по-малко пъпки. Но сериозно мисли за лазер, лошото е, че сезонът сега е неподходящ, чак на есен.
Уж има някакви лазери, които са съвместими със слънцето, но нямам личен опит, през лятото не правя лазер на открити части на тялото.

# 8
  • Мнения: X
И аз се обривам , но във вътрешната част на бедрата . Взех си бикче с 4 ножчета и дамска пяна за бръснене с алое вера , а преди това слагах скраб също ми действаше добре . Пробвай и да се мажеш с кубчета лед .

# 9
  • Мнения: 3
Zdravei! Bih te posavetvala da smenish bikcheto s po-nejno i leko plazgashto se po tqloto ti i sled tova da izpolzvash dush gel.Pomaga !

Общи условия

Активация на акаунт