Разхвърля

  • 6 750
  • 150
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аз мога да бъда много зла и в такива случаи директно хващам нещото и хвърлям на боклука. След първия чифт няма да забележи, но след последния ще. Гаранция. Къде са ми нещата? Не знам, ти не си ги слагаш на място. Тинейджър ако спипам, че оставя отворени пари за зъби, шкафчета и т.н., хващам за ухото и ескортирам на място да оправи веднага. Ще робувам на мърльовци, как не.

# 46
  • Мнения: 31 648
Подобни наказателни акции ще са с нулева успеваемост.

Напротив Sunglasses

На мен ми е.много интересно, защо се сеща след 15 години, че й пречи разхвърляността Rolling Eyes

И аз това питах. Отговор май няма да получим.

# 47
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320

На мен ми е.много интересно, защо се сеща след 15 години, че й пречи разхвърляността Rolling Eyes

И аз това питах. Отговор май няма да получим.
Защото децата ги броим за малки и не ни е пречило да шетаме след тях и след мъж. Като пораснат децата и като се натрупа,  така става - довчера не е пречило, но изведнъж почва да пречи. Жената сама казва, че не й отнема време да го свърши. Само нервите си къса.

# 48
  • София
  • Мнения: 35 088
Не, Елора.
“Бий дупенце, да не биеш гъзище”
Някъде 15 год се губят. Мъжете с времето стават, как да го кажа, да не звучи брутално…. Връщат се към първична форма на живот, не вървят към ренесанс.

И още повече, стигнеш ли да нищиш бели кахъри с чужди хора, нямаш капацитет да се справиш с тях. Сори.

# 49
  • Мнения: 1 091
Дали е правилно или не за моята позната, не коментирам. Реално наистина не тя ги е оставила там.
Преди да напусна БД тотално бях абдикирала. Толкова години борба с всичко просто - от това да се грижи за своите неща само(не за мен, за детето и т. н.). Чорапите си ги събуваше сядайки на масата. Спрях да ги местя. Под масата имаше топчета с чифтове. Чиниите му не миех(аз на работа, той безработен и яде и пие във всякакви възможни чинийки и чашки). На 3 дни не издържах и ги оправях - миришеше, все пак дете живее там. Е, не се научи. И гости си канеше. Даже съм чувала коментари от негови аверчета - "абе, жена живее ли тук" 😂 И всичко пак на моята репутация. Не че ми е пукало особено. Че съм лоша домакиня ми обясняваше и мрази мръсотия, че не чистя(след него веднага като се прибера от работа, а той си е лежал).
Живея от година и половина сама с детето и в домът ми е чисто и подредено. Значи имало някаква причина в предишния дом да е като клошарска бърлога.
Аз не съм особен педант на подредба все пак. Правя така - събирам всичко на едно място. Имам си шкаф разхвърлян. Или на купчини - документи, листчета, компютър. Като съм приключила работа се хващам и ги сортирам в джобове, класьори и папки. Правя си и купи и панери с неща, които не знам точно сега трябват ли ми и къде да сложа. Това мога да посъветвам авторката. Ако подрежда все пак на няколко дни, да си определи шкаф, гардероб, панер, където да пъха всичко.

# 50
  • Мнения: 14 839
Жена живее ли тука, пък в другата тема жените що се нервите.

# 51
  • Мнения: 31 648
Не, Елора.
“Бий дупенце, да не биеш гъзище”
Някъде 15 год се губят. Мъжете с времето стават, как да го кажа, да не звучи брутално…. Връщат се към първична форма на живот, не вървят към ренесанс.

И още повече, стигнеш ли да нищиш бели кахъри с чужди хора, нямаш капацитет да се справиш с тях. Сори.

Ми не го пиша просто да си правя вятър на устата.
Мъж и куче както си ги научиш.
Тя е изпуснала момента, но никога не е късно.
Първо се говори, после вече с действия се прави.
В нейния случай тя трябва да спре да чисти и да върви след него и след децата.
Да абдикира и като родител даже. Да си гледа себе си. Да готви за себе си. Нека стане кочина.
Та да видим. Пък нека и държат сметка. Нека тя каже, че не и пука и щом те не правят нищо и тя няма да прави.
Битовизмите убиват.
И от това или ще проумеят тия деца и мъж нещо или ще има раздяла.
Аз съм го правила и ефект имаше. Разбира се не напълно, но в голяма степен.
Би трябвало да проумеят, ако имат мозък. Поне малко.

Това за гащите ме изуми. Това са вече някакви отклонения и това, че са се разделили е за купон направо.

# 52
  • Мнения: 6 552
Аз не мога да живея в кочина. Просто такъв няма да го търпя и толкова. Сори, не мога да се напрягам да превъзпитавам възрастен човек. За децата вече писах какъв е начина. За мъжа е.. разговор, ясен и категоричен, и ако няма промяна - адиос

# 53
  • София
  • Мнения: 35 088
О, аз мога да науча и тежък ерген да скача на въже. Иде на реч, че авторката няма да може.
Това или го можеш, или ревеш.

# 54
  • Мнения: 7 260
Аз обичам да ми е разтребено. Това се вижда обаче в началото на връзката и всеки си прави сметката. Затова ми е странен този вопъл на авторката след 15 години.

# 55
  • София
  • Мнения: 35 088
Идва ѝ нанагорно втората смяна. Чорапите на един не са като чорапите на трима. И леко ОКР и - ето ме!

# 56
  • Мнения: 14 839
На мен не ми е странно пък. Трима мъже, като двамата млади са се научили от тате. И идва един момент, в който мама осъзнава реалното състояние на нещата, че не просто мъжът е мърляч, ами и нейните деца са станали мърлячи.

# 57
  • София
  • Мнения: 35 088
Никой не е мърляч. Когато имаш модерна Пепеляшка на разположение - тогаз.
Аз по мен си съм виждала, а съм доста, доста далеч от мърла.

# 58
  • Мнения: 4 949
Аз обичам да ми е разтребено. Това се вижда обаче в началото на връзката и всеки си прави сметката. Затова ми е странен този вопъл на авторката след 15 години.

Мога да споря по този въпрос. Пет години гаджета, все по конец беше.
После години наред едни торбички с документи, бележки... пуснати в някоя стая.Един гардероб бях отделила и направо с торбичките ги слагах там. Лудница беше, когато тръгне да търси. Или по спешност ми звънне аз да открия.
С чорапите се разбрахме след втория път мрънкане.
Младежа е "ако мине номера"..Добре, че често посреща гости и лъсва стаята си като огледало:)

# 59
  • Мнения: 6 552
Аз направих кутии с надписи и му ги оставих в килера. Примерно, документи, гаранции, кабели... Гледа етикета и слага там. И съм оставила един кош в спалнята, да хвърля направо там обличаните дрехи. има всякакви видове кошове, които могат да изглеждат добре в стаята.

Общи условия

Активация на акаунт