🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 17 (Tема 2)

  • 33 262
  • 759
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 294
Фънки отслабнал? 😂 Къде?

Менюто тази вечер не беше веганско, а безглутеново и безлактозно. Любопитно е да се видят и опитат и такива ястия, макар, че тази безглутенова маниящина не я разбирам. 😉
Башар разби Олето с това “Бяла и добра” 😂 Направо я провокира да си признае, че е точно обратното на добра 😂
…и даде 10 😱🤫
Умирам от любопитство утре какви ще ги сготви Мис Каприз, както и как ще се представи като перфектната домакиня 😉

Междудругото, пробвах трика на Башо за Белене на чесън - става! 👍🏻

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 23:53 от almadji

# 271
  • София
  • Мнения: 4 429


Енджи Касабие - диетолог

Черешката на тортата (30.06.2022)

Сезон 17 Епизод 29

































# 272
  • София
  • Мнения: 9 911
Мислех си, че прекалявам с количествата, но имало и по-тежки случаи от мен. Манчо естествено си премълча
напротив, дори уточни защо.

# 273
  • Мнения: 5 636
Безглутенови и безлактозни рецепти са първо много по- скъпи за изпълнение, второ не съвсем същите като вкус и процес на приготвяне.
Явно си прави реклама мацката на менюто, а другите са били предупредени, че трябва да им хареса.

Още от първото готвене Енджи ме скандализира с пържени наденички ли беше, друго ли, но чак пушек се вдигаше. Та й видях колко е здравословно менюто.
Но пък си е ниша. Щом има готови да плащат, защо да не им взема парите?

# 274
  • Мнения: 3 395

Менюто тази вечер не беше веганско, а безглутеново и безлактозно.

Вероятно аз съм в заблуда, тъй като тя спомена няколко пъти как това или онова било вегански прийом. Ако вечерта е била безлактозна, то защо не ползва наистина млечни безлактозни продукти, а готвеше с растителни и ядкови такива? Това заблуждава и поне мен ме обърка. За безглутенова пица, хляб и пр. е ясно, но всяко млечно нещо има и безлактозен, но пак млечен вариант.

# 275
  • Мнения: 1 082
С цел да привлече повече и по-платежоспособни клиенти, Енджито демонстрира как се прави меню без глутен и млечни продукти. Има достатъчно звезди и богаташки, които биха се вързали. Повтарянето, че ако се храним с предлаганите от нея ястия, сме щели да отслабнем, беше доста досадно. Голяма реклама си направи и дори злобарката се включи в играта.

# 276
  • Мнения: 9 634
Офтопик
Скрит текст:
Вече и мекиците не са това, което бяха Grinning

# 277
  • earth
  • Мнения: 1 334
Относно яденето на плодове, ето какво научих.

Основните доводи за това, че трябва да се ядат преди останолста храна са:
1. Когато се поемат след друга храна остават дълго време в стомаха, при което започват да се развалят и дори ферментират.
2. Хранителните вещества, които плодовете съдържат се усвояват по-добре на празен стомах.

Контра доводите са, съответно:
1. Храната в стомаха не се разваля и не ферментира; бактериите, които са отговорни за тези процеси не виреят в стомаха. Плодове с ниско съдържание на захар, каквито Башар сервира, по принцип трудно ферментират.
2. Стомахът е оптимизиран да усвоява максимално всички хранително вещества. Аз дори се натъннах на едно изследване (не запазих линка за съжаление) където показват, че разликата в усвояването на хранителните вещества от храни приети на празен и пълен стомах в незначителна.

Доводите за това да не се ядат плодове вечерно време са:
1. Пречат на съня поради… калории или трудно усвояване (? не помня точно).
2. Водят до напълняване - захари, калории не е хуваво преди сън, защото няма време да се изразходват.

Контра доводите са:
— Няма доказателства, че плодовете пречат на съня повече от други храни със същото съдържание на въглехидтшрати.
- Няма доказателсва, че яденето преди сън води до напълняване, при всички други фактори еднакви (енергиен баланс, вид храна, интервали между хранене).
- И отново - плодовете, които Башар предложи са с ниски количества фруктоза.

Някой да знае нещо друго?

# 278
  • Мнения: 2 590
Енджи е кулинар, колкото аз съм космонавт. Тоест никаква.
Участието й беше изцяло с рекламна цел и презентация на храните, които предлага.
Тя затова им сервира бургер, пица, сандвич, картофи, защото били ''здравословно приготвени''.
Дразни ме Манчев, който се правеше на ''умряла лисица'' и сипеше комплимент след комплимент.
Оля  даде десет. Случайност? Не мисля.
Или беше предупредена, че е на рекламна вечеря, или реши да се подмаже на Енджи.
Забелязвам, че Оля, Енджи и Башар си имат приказка и се поддържат. Имат се за ВИП.
Докато на Катя и ясновидецът се гледа леко подигравателно и пренебрежително. Поставили са ги в ролята на аутсайдери, тази седмица.
Като домакиня Енджи беше много зле. Не създаде никаква атмосфера, не обърна внимание на всичките си гости.
Ще е нелепо, ако тя спечели Черешката.

# 279
  • Мнения: 5 636
Офтопик Grinning
Офтопик
Скрит текст:
Вече и мекиците не са това, което бяха Grinning

Ако трябва да купиш продуктите и ти ще я предлагаш на толкова мекицата.

# 280
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Има хиляди теории за 🍇🍌🍏🍒🍐
Следя няколко бг вегани и суровоядци,всеки по различен начин ги приема .
Едната яде всеки ден по 1кг.за закуска към 10ч./от един вид/.
А вчера гледах един как първо изпи около 500мл.смути от различни зеленчуци и веднага след това още 500мл.смути от плодове-смокини,боровинки,череши... и твърди,че така най се усвоявали качествено 🤔
Като малка все за десерт са ни ги давали,в ДГ,у-ще,на курорти,вкъщи...
През 90-те год.хит стана плодовата диета на Лидия Ковачева.
От 5-10год.вече теориите са различни,много калории и захари съдържали,водели до напълняване,омазнен черен дроб,дори до цироза можело да доведе прекомерното им ядене..много режими вече почти ги отричат/нввмх/освен минимално количество от горски плодове.
В Зоната пък се ядат почти на всяко хранене и то заедно с другата храна,уж за баланс  🤔

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 09:02 от Doli

# 281
  • Мнения: X
Енджи е кулинар, колкото аз съм космонавт.
Станахме двама космонавти! 😆

# 282
  • Мнения: 2 482
ЕнджитУ не ягледах, но благодарение на вас разбирам, че Оля е дала десет! точки за полуфарикати нЕк'ви.
ЖДНБ...
Вече много се гаврят с драгия зрител.

# 283
  • Мнения: 9 634
Офтопик Grinning
Офтопик
Скрит текст:
Вече и мекиците не са това, което бяха Grinning

Ако трябва да купиш продуктите и ти ще я предлагаш на толкова мекицата.

Аз не заради цената го постнах, а заради "екзотиката" Simple Smile

# 284
  • София
  • Мнения: 12 366
На Енджи манджите никога не бих ги яла, изглеждаха ми гадно, особено десерта.
Ако са ви залипсвали скаридите, Оля днес ще ги включи в менюто си, барабар със сьомгата.
Менюто включва салата с различни видове листа, нар и авокадо, предястието ще бъде скариди с масло и зелен дресинг, основното - талиатели със сьомга, а десертът е с английски произход и подпомагащ добрия сън.

Общи условия

Активация на акаунт