Отговори
# 435
  • Мнения: 770
В Школото оня ден са нанесени и двата резултата по НВО.

Нали идеята на балообразуващите предмети е да дадат още една оценка, независима от НВО? А сега се получава при някои деца двойно "санкциониране", а при други не е така.

Учителката по МАТ е казала предварително, че ако резултатът от НВО съответства на 4, повече от 5  не може да оформи за годишна оценка. Не зная дали в крайна сметка го е приложила.

Удостоверенията в нашето училище ще се раздават другата седмица. Трябва ли задължително да присъства родител?
При нас искат задължително родител, понеже било важен документ, не можели да го дадат на непълнолетни и ще ги дават срещу подпис от родител

# 436
  • Мнения: 99
каква е тази справка от родителя по образец?

# 437
  • София
  • Мнения: 12 228
Скрит текст:
Имате ли отзиви за 133 то -математическа паралелка ?
Да ми препоръчате нещо с математика след СМГ и НПМГ !
Благодаря
Има само три училища с профил математика обявени тази година. 125-то и още две.
Втора английска миналата година е имала прием в паралелка МАТ, но часовете по мат не виждам да са повече в 8-ми клас или аз не мога да чета.
Втора АЕГ никога не е имала МАТ като първи/втори профил. Първите два профила за всички паралелки са английски и втори чужд език. Математика се предлага в училището като 3/4 профил /както и във всички други ЕГ/. Профилираната подготовка навсякъде се осъществява във втори гимназиален етап /11-ти и 12-ти клас/, поради което няма как да има повече часове по мат в 8-ми клас /разликите в първи етап може да има в някой и друг час ИУЧ в повече/.
Мога да споделя как стоят нещата с часовете по мат в СМГ в осми и девети клас, за паралелките с английски, тоест с РИЧЕ език.
В осми клас имат следната бройка часове на седмица
Математика :
група А - 3 часа
група Б - нищо  (ИУЧ)
група В -  4 часа (ФУЧ)
Общо 7 часа.
Мисля че нямаше разлика първи и втори срок, имаха и един час (ИУЧ) информатика.

9ти клас СМГ
Математика
група А мат  - 3 часа
група Б мат -  2 часа (ИУЧ)
група В мат -  4 часа (ФУЧ)
Общо 9 часа

имат (ИУЧ) информатика 3 часа
първи срок
химия и физика по 1 час (ИУЧ)
втори срок
био и химия  по 1 час (ИУЧ)

# 438
  • Мнения: 663
Русалка123  нали точките от НВО ги има във дипломата, защо служебна бележка?

# 439
  • София
  • Мнения: 11 982
Да, в СМГ нормално часовете ИУЧ и ФУЧ се използват предимно за математика. В езиковите /за които говорихме/, пак нормално, се използавт предимно за езика.

# 440
  • Мнения: 99
Русалка123  нали точките от НВО ги има във дипломата, защо служебна бележка?
Точно ,и аз не го разбирам.Дори не помня от кое училище съм го снимала.

# 441
  • София
  • Мнения: 12 228
Да, в СМГ нормално часовете ИУЧ и ФУЧ се използват предимно за математика. В езиковите /за които говорихме/, пак нормално, се използавт предимно за езика.
Да съгласна съм. Просто не са само няколко часа. Сега в девети клас примерно при тях в СМГ имат 6 часа мат на седмица от иуч и фуч, на фона на стандартните 3 часа от група А. Но пък за сметка на това след осми клас език почти не се учи, само часовете от група А. Примерно паралелките с немски език покриват В1 след осми клас, но след това имат много малко часове език, а допълнителни нямат както в езиковите гимназии, което е нормално. Просто споделям информация, ако това би улеснило избора на училище за някои деца и родители.
Не знам обаче в останалите математически паралелки в другите училища дали се ползват по същият начин иуч и фуч. В интервала 5-7 клас бях забелязала, че в някои училища нямат и не ползват фуч часовете и просто имат по-малко часове седмично.

# 442
  • София
  • Мнения: 11 982
Говорехме за ЕГ. А там са точно някой и друг час ИУЧ/ФУЧ за мат, обикновено е един.

# 443
  • София
  • Мнения: 12 228
Говорехме за ЕГ. А там са точно някой и друг час ИУЧ/ФУЧ за мат, обикновено е един.
Може да съм се объркала, първият цитат, който аз гледах беше за паралелка с профил математика, затова и споделих как е в смг.
За езиковите както писах съм съгласна с теб и е напълно нормално и очаквано допълнителните часове да са предназначени за допълнителни часове по даденият чужд език.
Макар да  имам опит с кандидатстването от преди две години, сега ми е от голяма полза да чета тук, за да мога да се ориентирам по-добре за възможните училища и избор за догодина за малката ми дъщеря. При нея очаквам бал в интервала 300-400т. Най-вероятно ще е нещо с английски, немски или френски при нея.
Успех на всички деца с класирането и дано попаднат на правилното за тях място!

# 444
  • София
  • Мнения: 11 982
Хубаво е, че споделяш. Това е разликата между МГ и профил математика /като 3/4/ в другите училища, включително ЕГ. И на двете места профилираната подготовка се осъществява във втори гимназиален етап, но в МГ има повече часове математика още от 8-ми клас, защото използват за това часовете ИУЧ/ФУЧ.

# 445
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Русалка123  нали точките от НВО ги има във дипломата, защо служебна бележка?
Точно ,и аз не го разбирам.Дори не помня от кое училище съм го снимала.
Това е е останало отпреди 5-6 години, когато основното образование  завършваше в 8. (9.) клас.
Справката вероятно е вътрешен за училището документ - доп.данни за родители, личен лекар, алергии и т.н.

# 446
  • Мнения: 99
Русалка123  нали точките от НВО ги има във дипломата, защо служебна бележка?
Точно ,и аз не го разбирам.Дори не помня от кое училище съм го снимала.
Това е е останало отпреди 5-6 години, когато основното образование  завършваше в 8. (9.) клас.
Справката вероятно е вътрешен за училището документ - доп.данни за родители, личен лекар, алергии и т.н.
           датите са за тази година

# 447
  • София
  • Мнения: 758
Успех на художниците на изпита днес!

Доно не съм объркала датата, че вече дните ми си размиха.

# 448
  • Мнения: 1 738
Добро утро!
Успех днес на изпита!

Направо не мога да повярвам, че го избутахме този 7-ми клас. От днес ваканция.
От неделя, надявам се, море.

Хубав ден!

# 449
  • София
  • Мнения: 1 155
Един такъв въпрос по отношение на профилите след 10 клас... Понеже все съм на тръни, че не виждам цялата картинка. Сега, при избор на гимназията, не ни е ясно всяка паралелка/училище какви профили ще направи след 3 години. Но ме притеснява, че може да се набутаме в училище/паралелка, където после няма да има профила, който ще искаме. Не че на 100% знаем сега какво ще иска де, но все пак имаме понятие какви интереси и каква материя му върви, но да не се окаже после да е принуден да учи тотално различен профил. Та на въпроса - има ли някъде събрана информацията по училища, последните години какви профили правят или трябва да се ровим във всеки сайт на училището (ако въобще е обявена тази информация)? И -  всяко ли училище се допитва в 10 кл до учениците какъв профил искат и съответно да направят такива профилни групи?

Общи условия

Активация на акаунт