Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 43 507
  • 948
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 31
Bebcho20, няма такова нещо.
Близнаците са по-трудна бременност и затова се следи изкъсо. Ако се наложи излизат в 30, ако устискат излизат в 39гс.
Аз родих своите еднояйчни близначета в 36гс, но защото получих разкритие. Имах насрочена дата за секцио в 38гс. Аз имах медицински причини за секциото.

Докато бях в болницата имаше близнаци родени 38гс със секцио и близнаци родени 39гс естествено.
Моите лекари бяха единодушни че всеки допълнителен ден, в който си стоят на топло е от значение, но бяхме в готовност да се родят когато се случи (имах скъсена шийка и трябваше да лежа за задържане).
Според мен, лекар който плаши така не е някой на който бих се доверила.
Следете шийка, кръвоток, плацента, размери на бебетата и най-вече за т-синдром и ще е почти ясно до коя седмица ще изкарате.

В крайна сметка родихте нормално? Или спешно секцио стана.
В моя случай реших да изчакам до 30 г.с. И тогава да търся друг доктор и мнения. Аз много трудно се възтанових след първото секцио.. много време не можех да се грижа сама за бебето си имах и усложнения с кърменето и неуспях да кърмя.. Затова ако всичко е нормално с близнаците ще настоявам за нормално раждане. Ако има реален риск, тогава ще се съглася на секцио. Не съм сигурна дали е правилно, каквото и да стане накрая се надявам всички да сме живи и здрави❤

# 316
  • Мнения: 21
Здравейте на всички ☺
Следя Ви с голям интерес и се включвам за пръв път с въпрос. Повече ме интересува мнението за еднояйчните близнаци, защото никъде не намирам информация по въпроса. Бременна съм в 16г.с. и ми казаха, че този вид близнаци се ражда със секцио между 34 и 36 седмица най-късно. Бях много изненадана и попитах дали не е прекалено рано, а доктора ми отговори, че в деветия месец единия близнак умира. Затова се прави толкова рано, за да се избегне. Вярно ли е? Имам чувството че ме подлъгват, защото усетиха желанието ми за нормално раждане и така да ме откажат.. Надявам се повече дами да се включат с информация и ви благодаря

Здравей, бременноста с близнаци е много трудна физически и психически в повечето случаи.Трябва да си намериш добър фетален морфолог. Аз  бях бременна с близнаци с 1 плацента , родих по спешност в първият ден на 33 седмица, вече  ме бяха приели в болНица да лежа , защото лекарката/следих се и раждах при Доктор Стратиева/ я беше страх нещо  да не стане с малкият близнак/такава бременност често се развива фетална растежна ретардация/. Многа да ти обесня много подробно и да отговоря на всякакви въпроси ако
искаш ми пиши  на лс. За щастие всичко завърши добре след 1 месец в болницата си прибрахме бебетата удома.Само не падай духом по време на бременността.

# 317
  • Мнения: 2 523
Bebcho, родих със спешно секцио, поради медицински причини, но тъй като 10 седмици бяхме в готовност че мога да получа разкритие така или иначе, екипът беше подготвен и мина леко всичко.

Не бе трябвало да има проблем да родиш нормално ако всичко е наред с теб и бебетата, но според мен намери лекар по-рано за да знаеш че той те подкрепя в това решение и е готов да извърши раждането.

# 318
  • Мнения: 16
Здравейте! Имам следното запитване, че нещо вече тотално се филмирах. В 29г.с. съм и от 2-3 дни имам чувството, че започнах да имам Бракстън Х контракции или другото ми предположение, че бебетата си местят позициите. Казвам ви как го усещам, моля дайте ми вашето мнение, кое е. Събуждам се през ноща от това, че трудно си поемам въздух на няколко пъти, гледам корема ми в ляво и дясно от пъпа набъбнал, a пъпа ми от изпъкнал, се свива навътре и корема ми е камък ама не целия. Само в тази зона. Какво мислите, все пак довечера ще ходя до спешното за инжекция и ще ги накарам да ми сложат доплер, ноо ще се радвам за малко успокоение. Simple Smile
П.с. Пия магнезии от 2 месеца и да имам контракции по принцип, но да кажем на няколко дни 1-2 пъти. Нищо, което да ме е притеснило.

# 319
  • София
  • Мнения: 7 480
В тази седмица при мен матката беше преразтегната, имах непрекъснато твърд корем и контракции, които не усещах, от самото преразтягане. Възможно е и бебетата да се обръщат, да се въртят и да ви натискат. Ако ви вкарат на системи кормагнезин в болницата, може да се поуспокоят нещата. Спокойно, почивайте си 🍀🍀

# 320
  • Мнения: 155
Здравейте! Имам следното запитване, че нещо вече тотално се филмирах. В 29г.с. съм и от 2-3 дни имам чувството, че започнах да имам Бракстън Х контракции или другото ми предположение, че бебетата си местят позициите. Казвам ви как го усещам, моля дайте ми вашето мнение, кое е. Събуждам се през ноща от това, че трудно си поемам въздух на няколко пъти, гледам корема ми в ляво и дясно от пъпа набъбнал, a пъпа ми от изпъкнал, се свива навътре и корема ми е камък ама не целия. Само в тази зона. Какво мислите, все пак довечера ще ходя до спешното за инжекция и ще ги накарам да ми сложат доплер, ноо ще се радвам за малко успокоение. Simple Smile
П.с. Пия магнезии от 2 месеца и да имам контракции по принцип, но да кажем на няколко дни 1-2 пъти. Нищо, което да ме е притеснило.
Здравейте, вече съм в 34 г.с, но и аз някъде от 29 съм като вас. Ходих на тонове още тогава и там апаратът не отчете активни контракции. Казаха ми, че стягането го усещам заради движенията на бебетата. Още си ходя с корем, твърд като камък, въпреки целия магнезий, който приемам. Аз също усещам задух като ме стегне корема и сякаш пулса си го усещам в главата. Няма ли болки и скъсяване на шийката, няма повод за тревога.

# 321
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета. Имам следния казус, родих на 13.01 термина ми беше на 23.03. Не стигнах до болничния 45 дни. В болницата ми дадоха 42 за раждане. Но като изтече за колко още време трябва да си взема, питам личната не знае, питам счетоводителката не знае, неонатологията също, защото от там не дават болнични. 🤷🏻♀

# 322
  • Мнения: 1 132
Мисля, че следващия беше за 410 дни. Родих на 01.09 с термин 06.11, като първата ми година беше до 19.10. А втората беше до рождения им ден.

# 323
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета. Имам следния казус, родих на 13.01 термина ми беше на 23.03. Не стигнах до болничния 45 дни. В болницата ми дадоха 42 за раждане. Но като изтече за колко още време трябва да си взема, питам личната не знае, питам счетоводителката не знае, неонатологията също, защото от там не дават болнични. 🤷🏻♀
Здравей, и аз не стигнах до 45 дни.Значи като ти свърши болничният от 42 дни издаден от неонатологията, личният лекар ще ти издаде един   общ болничен за тези 45 дни които са преди раждането плюс още 48, общо 93  дни/така стават 135 дни/за следващите дни /275/  до 410  ще   говориш със счетоводството  на фирмата  в която работиш от там   ще ти оправят документите. И си получаваш  90 процента от брутният доход до изтичането на 410 дни,независимо кога  децата ще станат на 1 година.

# 324
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета. Имам следния казус, родих на 13.01 термина ми беше на 23.03. Не стигнах до болничния 45 дни. В болницата ми дадоха 42 за раждане. Но като изтече за колко още време трябва да си взема, питам личната не знае, питам счетоводителката не знае, неонатологията също, защото от там не дават болнични. 🤷🏻♀
Здравей, и аз не стигнах до 45 дни.Значи като ти свърши болничният от 42 дни издаден от неонатологията, личният лекар ще ти издаде един   общ болничен за тези 45 дни които са преди раждането плюс още 48, общо 93  дни/така стават 135 дни/за следващите дни /275/  до 410  ще   говориш със счетоводството  на фирмата  в която работиш от там   ще ти оправят документите. И си получаваш  90 процента от брутният доход до изтичането на 410 дни,независимо кога  децата ще станат на 1 година.
Много благодаря!

# 325
  • Мнения: 2 420
mmm_st, мернах те из печелившите на една от игрите.
Честито! Simple Smile

# 326
  • Мнения: 1 660
mmm_st, мернах те из печелившите на една от игрите.
Честито! Simple Smile


Благодаря! Сега остава да намеря време за печалбата.

Не знам вие как сте, но мен много ме изморяват в последно време. Вече са на три. Тичат на всички страни, дават ръка и ходят до мен, слава Богу минаха етапа дето тичаха като свободни електрони, но пак не слушат. Наговарят се, буквално седят, измислят каква глупост да измислят и аз нямам 5 минути спокойни.
Ще оживеем де, но нямам сили на моменти да си стигна до леглото.

# 327
  • София
  • Мнения: 7 480
Нашите калпазанки са на 2,5, все още не са стигнали до наговаряне, засега само се карат помежду си и трябва да ги разтървавам непрекъснато. Ревност ли е, чудо ли е, за една плюшка ще си издерат очите...

След цял ден сама с тях чакам с нетърпение да ги сложим по леглата и да гледам в точка.

Последните две седмици бяха на ясла, успях да поработя, да поошетам, почувствах се нормален човек пак. Като на почивка! А и на тях им се отразява добре, много по-задружни са след тези две седмици.

# 328
  • Мнения: 1 702
Нашите калпазанки са на 2,5, все още не са стигнали до наговаряне, засега само се карат помежду си и трябва да ги разтървавам непрекъснато. Ревност ли е, чудо ли е, за една плюшка ще си издерат очите...

След цял ден сама с тях чакам с нетърпение да ги сложим по леглата и да гледам в точка.

Последните две седмици бяха на ясла, успях да поработя, да поошетам, почувствах се нормален човек пак. Като на почивка! А и на тях им се отразява добре, много по-задружни са след тези две седмици.
Ох , яслата.. глътка свеж въздух!
Ама ходят 3 дни и са болни една седмица и така без спирка.Тъкмо влезнем в един ритъм и айде пак , сополи , хленчене .. бой между двамата.Красота!😂

# 329
  • Мнения: 1 660
О, боя вече толкова съм свикнала да се карат и да се бият за всяка глупост. Викове, крясъци, рев. Едната дразни другата, другата я удари....
Яслата много боледуваха, сега в градината са по-добре ПУ, пу.
И аз вечер съм неадекватна. Понякога събота и неделя са ми по-натоварващи от работните дни.

Общи условия

Активация на акаунт