Рим - 25 тема

  • 41 283
  • 745
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 018
Да, в Рим на няколко места има Караваджо безплатно.
Освен в Сант Луиджи дей Франези има в Санта Мария дел Пополо в параклиса Cerasi - "Обръщане на Св. Павел" (1660-1),
и "Разпятието на Свети Петър" (1600-1).


В църквата Сант Аугустино - „ Мадона деи Пелегрини “ (1604-6)

# 226
  • София
  • Мнения: 480
Само да попитам - в делничен ден необходима ли е резервация за Пантеона? Благодаря! И как най-бързо и лесно да стигна от Пиаца Навона до Трастевере - пеша или с автобус?

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 22:33 от Contest

# 227
  • София
  • Мнения: 14 509
Само да попитам - в делничен ден необходима ли е резервация за Пантеона? Благодаря!
Не. Само отидете по-рано, че след 10 часа опашката се виеше на няколко реда по площада.

# 228
  • Мнения: 567
Здравейте ,радвам се че има такава тема, защото имам нужда от помощта ви.
Та въпроса ми е , някой запознат ли е с транспорт до летището през нощта, за около 3 часа , тъй като полета е в 6 ? Благодаря ви предварително Simple Smile)

# 229
  • Мнения: 1 454
Приложението за такситата на първа страница, изпробвано  работи.

# 230
  • София
  • Мнения: 1 158
Здравейте ,радвам се че има такава тема, защото имам нужда от помощта ви.
Та въпроса ми е , някой запознат ли е с транспорт до летището през нощта, за около 3 часа , тъй като полета е в 6 ? Благодаря ви предварително Simple Smile)

Има нощни автобуси в Рим с някакви номера NB нещо си са , взехме такъв от площад Барберини до спирка Чинченита, откъдето взехме автобус 520 до летище Чампино. Синът ми си беше свалил приложението moovit, но за Италия, Рим, много точно показваше кога пристигат автобусите, кои номера и докъде и добре ни навигира с него из целия Рим и през нощта. Стигнахме за около час на летището Чампино с градски транспорт за 1.50 евро. Само не знам 520 кога е първият автобус рано сутринта, дали е нощен. Ние го взехме някъде в 5 и нещо и стигнахме точно към 6 ч. на летището, полет в 8 ч.
На отиване взехме 520 от летището до Чинченита и оттам метро до центъра. На летището има информация, оттам взехме билети и даже ни написаха на листче кои автобуси и до коя спирка да вземем.

# 231
  • Мнения: 2 018
Мисля, че първият автобус 520 е след 5 часа, така че не върши работа. Плюс това не е уточнено кое е летището.
На първа страница също има информация за автобус 520, че даже и 720 много отдавна.

# 232
  • София
  • Мнения: 1 158
Да, информацията оттук много ми помогна, благодаря Lady Vengeance. 
На самите указателни табели по спирките мисля, че пише също кои автобуси са нощни. Направи ми впечатление, че примерно автобус 70 е такъв, отделно тези с буквите, означени като нощни, но с приложението moov it за Рим детето прецени кое с кое да засечем, та малко потърчахме от по вътрешна из уличките спирка до площад Барберини (където минават повече автобуси) с куфар из нощен Рим.
Наши познати пътуваха предния ден и не им се рискуваше с градския транспорт, с такси на място от площад Венеция им взели 50 евро до Чампино, независимо че по такситата пише фиксирано 31 евро. Споделете с приложението, ако е извикано, колко взимат? Ние такси не ползвахме, градският транспорт ни вършеше доста добра работа, но пък и бяхме съвсем на центъра, до площад Навона и почти не се наложи. Само когато посетихме кв. Трастевере и Тистачио ползвахме и веднъж от Ватикана за няколко спирки, че бяхме уморени.     

Последна редакция: ср, 21 сеп 2022, 19:04 от bora

# 233
  • Мнения: 8 749
Момичета, средата на март подходящо ли е за посещение за три- четири дни? ?
Искам да отидем с ММ тогава, обаче ме притеснява дали няма да е много студено/дъждовно….

# 234
  • Мнения: 109
Здравейте.
Предстои ми пътуване до Рим този месец, което организирах изцяло четейки тази тема.
Благодаря на всички, които споделят и помагат в темата.

Днес чета за стачка на транспорта в Италия и погледнах в линка на първа страница.
Та там е отразено, че стачката ще е национална и ще засегне самолетния транспорт.
Такава е планирана и на 21-ви и ще засегне освен самолетния и местния обществен
транспорт.
За съжаление имам закупени билети за връщане от Рим за 21-ви октомври.
Моля да съвети какво да предприема.

# 235
  • София
  • Мнения: 14 509
На първо време се свържете с авиокомпанията дали ще предложат презаверка за друга дата - 20 или 22. Много неприятно.

# 236
  • Мнения: 10 725
İTA Airways също стартира полети м/у Рим и София, три пъти седмично, в сряда, петък и неделя. От 5 октомври



На английски https://worldairlinenews.com/2022/09/06/ita-airways-to-fly-to-sofia/

# 237
  • Сливен
  • Мнения: 62
Здравейте, в събота пътуваме за Рим и продължавам да съм в чуденка относно он лайн резервацията на билети. Решението за пътуването го взехме инцидентно миналата седмица,  слава богу с полетите и нощувките се случиха нещата. Но почти няма свободни часове за Ватикана на 10.10. Та въпросът ми е ако решим да чакаме на опашка  много време ли ще се чака към момента? Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 06 окт 2022, 12:23 от ninabo

# 238
  • Мнения: 14 471
В getyourguide.com гледам че има билети за 10-ти. Аз през този сайт купувах, даже има отделна опашка за влизащите с билети, купени през тази платформа.

# 239
  • Мнения: 4
Здравейте. Някой има ли информация къде на място могат да се закупуват билети за Ватикана освен на самият вход? Беше споменато преди време в темата, че продават билети някъде на спирка Ottaviano, но не мога да намеря повече информация. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт