Приел ли ме е за даденост? Има ли шанс да се справим

  • 5 532
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте, дами
Идвам тук за съвет, защото съм объркана и се чувствам безсилна да си тръгна. С моя приятел сме заедно от 3 години, първите 2 всичко беше песен, и двамата се държахме супер, прекарвахме времето си страхотно. От 1 година нещо се случи, просто се рестартира. Всяка вечер се прибра намусен, сърдит и едва можеш да му изтеглиш някоя и друга дума. Забрави за всички романтични жестове и дори нежност. Не се сеща да ме прегърне, целуне, все му е топло. Ако не го направя аз, сигурно с дни няма да ми обърне внимание. Опитвам се да го провокирам, но с нищо не се трогва, имам чувството, че ако му кажа, че съм му изневерила пак няма да му трепне. В същото време казва, ти си най-хубавото нещо в живота ми.
Осъзавам, че може би най-правилноя ход е да си събера нещата и да сложа край, но не мога да го направя, всяка вечер се надявам, че ще се прибере в по-добро настроение, че пак ще ни е весело, ще се посмеем. Преживяхме много заедно, на много се научихме и не ми се иска да свършва.

# 1
  • Мнения: 2 579
Ами явно твърде много си му на разположение. Намери си някакво хоби, започни да закъсняваш, разнообразявай се със срещи с приятелки, спорт, каквото се сетиш. Ако не си промени отношението, значи просто са се изчерпали нещата.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Много ви е рано да живеете като съквартиранти. Щом е решил да не участва във връзката ви, и се е пуснал по течението, остави го да изтече в канала...

# 3
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Приел те е за даденост,да.Разчупи динамиката на ситуацията,излез от рутината.Начини има.Много.

# 4
  • Мнения: 111
Ами явно твърде много си му на разположение. Намери си някакво хоби, започни да закъсняваш, разнообразявай се със срещи с приятелки, спорт, каквото се сетиш. Ако не си промени отношението, значи просто са се изчерпали нещата.

И двамата правим доста неща, излизам, пътувам, не си седя само в къщи да го чакам. Даже вече мисля, че прекарваме повече време по отделно, вместо заедно. Опитвам да правя планове заедно, да разчупим ежедневието, но отново все едно го карам да копаем на полето с едно такова нежелание.

# 5
  • Мнения: 29 316
Ако си 98-ми набор, да, рано ви е за такива проблеми. Вероятно си му омръзнала. Трудно ще се върнат нещата назад и то, само ако има желание от негова страна.

# 6
  • Мнения: 65
Преживяхме много заедно, на много се научихме и не ми се иска да свършва.
Когато  встъпвахме в брак със жена ми, това беше ....1995 г., аз й казах, че каквото и да става със отношенията, ние трябва да си говорим, защото, даже и да знаем един за друг много неща и се обичаме и т.н., няма как в даден момент да разбереш, прочетеш мислите на другия. Тя очаква от мен да реагирам, но аз не знам, не съм баба Ванга, за да разбера какво всъщност тя иска и обратното също важи, за мен... До определен момент, години наред, това работеше, когато изведнъж спряхме да го правим и аз не знам защо...резултата беше ясен:grinning:
Говорете си, защото сте заедно за да ви е по-хубаво в живота, по-лесно, а не обратното...

# 7
  • Мнения: 18 298
Друга жена.

# 8
  • Мнения: 794
Финансови проблеми? Проблеми на работа? Нещо друго, което не ти казва, например проблем в семейството или с колега? Една връзка не може да е само цветя и рози. В никакъв случай не оправдавам поведението му, но връзките обикновено не са нещо, което просто ей така да изхвърлиш без по-сериозна битка, поне аз така мисля.
Аз лично бих поставила нещо като ултиматум - много правилно е написано и по-горе в коментар, или ми казва какво се случва, какво го тормози, или връзката ни е на път да приключи. Без комуникация, нищо не става. Това че си интересна личност, че си разнообразяваш е чудесно, но и не мисля, че чак толкова ще го трогне или пък би разрешило проблема.
Ако поведението му наистина рязко се е сменило с такова, значи нещо се е случило. Ако винаги е бил малко темерут, значи вече просто се е отпуснал и е себе си, а ти трябва да решиш дали можеш да живееш с такъв човек. Всички сме много усмихнати и търпеливи в началото на връзката, после започва истинското изпитание дали си пасваме, или не.

# 9
  • Мнения: 14 835
И аз бих заложила на друга жена.
Иначе на въпросите от заглавието - да, приел те е за даденост, не, няма шанс да се справите.
Единствено не разбирам защо не си събираш багажа.

# 10
  • Мнения: 2 579
Ами явно твърде много си му на разположение. Намери си някакво хоби, започни да закъсняваш, разнообразявай се със срещи с приятелки, спорт, каквото се сетиш. Ако не си промени отношението, значи просто са се изчерпали нещата.

И двамата правим доста неща, излизам, пътувам, не си седя само в къщи да го чакам. Даже вече мисля, че прекарваме повече време по отделно, вместо заедно. Опитвам да правя планове заедно, да разчупим ежедневието, но отново все едно го карам да копаем на полето с едно такова нежелание.
Тогава, стягаш багажа и кой откъдето е. Айде, нема нужда да се мъчите още отсега, след като и нямате нещо изградено зад гърба си, заради което да си заслужава да си търпите нацупените физиономии и гадните настроения.

# 11
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Сигурно и секс не правите...
Да вземе да си пусне едни изследвания. Щитовидни хормони...

# 12
  • София
  • Мнения: 4 292

Първото нещо, което трябва да направите и то веднага е да поговорите. Кой, накъде, какво, защо?
И после, ако не стигнете до решение и поведение, което ви устройва и двамата се разделяте. Спокойно. Докато още нямате брак и деца. Защото, ако нещата са такива не стига, че вие двамата ще сте нещастни, но ще объркате психиката на едно дете/или повече. А това вече е много гадно.
Обаче решението/поведението трябва да се види веднага. Не, след година, две, пет.
П.С. Аз също клоня към 3ти човек.  
Но точно затова трябва разговор своевременно.

# 13
  • Мнения: 12 747
Хората се променят, отношенията се променят. При вас това вече се е случило. Не знам за какво да се стараеш, то е като да искаш да съживиш мъртвец. Явно си му удобна и затова казва как си най-хубавото в живота му - дребно лицемерие с очевидна цел.

# 14
  • Мнения: 6 764
Интимен живот имате ли, все му е топло ми звучи като абсурдно извинение за мъж. За мен има друга жена, а той не смее да те напусне, уж да не те нарани. Описаното не е да тде взема за даденост, а отчуждение. Лично аз не виждам защо да живееш е такава агония. Директно го питай, какво става, няма ли чувства вече, вижда ли някакво развитие във връзката ви. По-добре да прекратите, вместо да стоиш, чакайки някакви минали страсти да се върнат. Ако намери някакво логично обяснение, дай шанс, ама след 3 години да не те прегръща дори, след още 3 какво ще е? Дългогодишната връзка (а вашата хич не е такава), не е повод за безразличие, има ли обич, има и нежност.

# 15
  • София
  • Мнения: 12 632
Авторке, вече е свършило. Ако продължаваш да стоиш, съвсем няма да се върне.

# 16
  • Мнения: 46 508
Ами явно твърде много си му на разположение. Намери си някакво хоби, започни да закъсняваш, разнообразявай се със срещи с приятелки, спорт, каквото се сетиш. Ако не си промени отношението, значи просто са се изчерпали нещата.
При наша близка двойка нещата се развиха така. Започнаха да си запълват времето с различни хобита и спорт, които практикуваха отделно. Резултатът беше, че проблемът се задълбочи и се отдалечиха съвсем. Опитаха да съживят емоциите с годеж, временно еуфорията ги сближи, но буквално седмица преди сватбата тя погледна трезво на ситуацията и я отмени.

Конкретно за случая на авторката и аз залагам на друга жена. Това, че се прибира намусен и сърдит е много сериозен симптом.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Според мен той има някакъв проблем,който не желае да сподели с теб.

# 18
  • Мнения: 2 579
А това с другата жена няма ли да си проличи, след като с авторката живеят заедно? Най-малкото от закъснения, съмнителни чатове, зле скроени обяснения за отсъствието му итн.
Това, че е намусен и сърдит, изобщо не ме кара да мисля за афера. Човек покрай такива неща по-скоро весел и еуфоричен без причина може да бъде, ако е в началото. Ако пък има паралелна връзка отдавна и вече му е трудно да жонглира, възможно е да се вкисва вкъщи, ама все си мисля, че тия неща се надушват по отвреме.

И аз клоня повече към несподеляне на някакъв проблем. Или проблем между тях двамата, който тя не отчита като такъв, а на него да му пречи. Но щом не иска да говори, явно нещата ще станат ясни чак като се разделят.

# 19
  • Мнения: 1 992
И аз мисля, че има проблеми, може би от работата, нещо, което му мачка самочувствието и се чувства неудовлетворен. Най-добре е да говориш с него, че се държи лошо с теб, намери време да прекарате почивен ден заедно, да се отпусне и подхвани темата.

# 20
  • Мнения: 6 115
Не е даденост, или има друга жена, може и само точене на лиги без консумация, или си му омръзнала тотално и вероятно има натрупани други проблеми. При това положение и предвид че сте по на 20 и няколко години,  не виждам смисъл да реанимираш тези отношения.

Да добавя, при външни проблеми, такова поведение не може да продължи дълго и да стане начин на живот. Не е това причината за мен

# 21
  • Мнения: 14 835
Сетих се нещо друго като обяснение. Пробвала ли си да говориш за развитие в посока брак и деца? Ако той не иска тези беща с теб, ще се цупи и ще те отбягва, но няма да те напусне, докато не намери друга удобна жена.

# 22
  • Мнения: 111
Това което ми казва, че се дразнел на това, че аз съм весела и щастлива, а той искал почивка. Искал отдалечаване, дразнел се на това, че искам близост, която той не. Отрича за друга жена, няма и индикации да има

# 23
  • Мнения: 14 835
Ъъъъъъ......

Съжалявам, но почнах да давам заето.
Отново, защо изобщо седиш там? Не можеш да си позволиш самостоятелна квартира ли?

# 24
  • Мнения: 6 115
Ми почни да му вдигаш скандали и да истерясваш, може пък да му хареса...

# 25
  • Мнения: 2 579
Божее, обикновено мъжете се дразнят и подтискат, когато жените са намусени и мърморещи. Тогава се чудят къде е проблема и дали жените им не са нещастни заради тях. А тоя точно на терсене.
Явно се е изчерпал и е подтиснат от нещо, но не бих те съветвала да се превръщаш в спасителка. Дай му го това отдалечаване и като ( ако) му мине мензисът, да те потърси. Пък ти вече ще си прецениш искаш ли го.

# 26
  • Мнения: 794
Е това вече е друго. Аз си представях, че си седи мълчалив и намръщен, а то какво било.
Ако мъжът ми някога ми каже, че иска да се отдалечим и да нямаме близост, ще му я дам с най-голямо удоволствие.

# 27
  • Мнения: 14 835
Да не се редактирам горе....
Струва ми се, че той иска да се разделите, но по някаква причина не иска светът да вижда, че инициаторът е той. Страшно много мъже го правят, изпиляват ти манипулативно нервите, докато си събереш багажа или ги изгониш и после пред другите се вайкат ох, тя лошата, аз добрия.

# 28
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Е ми извинявай, ама само дето директно не ти е казал, че не желае да сте заедно.... Защо се натискаш?!

# 29
  • Мнения: 65
Това което ми казва, че се дразнел на това, че аз съм весела и щастлива, а той искал почивка. Искал отдалечаване, дразнел се на това, че искам близост, която той не. Отрича за друга жена, няма и индикации да има
ти каза, че преди не беше така, а е станало. Значи нещо се е променило през това време, помисли. Да предположим, че едно време се е чувствал повече мъж, завоювал те е и т.н. с времето, обаче, започнал е да се чувства по друг начин и причината си ти, според него, защото си движещата сила във вашата връзка...но има нещо, което го притеснява и не ти го споделя, за теб и отношенията...може да се чувства подтиснат малко, сигурно е влязал във депресия...остави го той да взима решения...но най-добре е да го провокираш на откровен разговор, какво чувства, когато си весела и щастлива, какви мисли му се появяват тогава...това е съкровено и може да не ти каже, ако го е срам да си признава...

# 30
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Мдаммм, айде и психолог да го играе... Как пък не...

# 31
  • Мнения: 14 835
Това е супер тъп съвет, да ме прощавате.
Значи като се прави на ловец заради новата пу...фуста, е голям мъж, после му заскучняло, дай тя да прояви разбиране. Я у лево.

# 32
  • Мнения: 111
Със сигурност още днес ще си събера багажа, щом иска да си остане сам и там кавото твърди. Обичам го, бих искала да работим над връзката си, но не знам след такава турболенция дали ще е възможно.

# 33
  • Мнения: 65
В живота има много неща, за които никой не е подготвен. Да, някои, като вас, може да имат определен опит, но някои го нямат, не са преживявали, както и вие, някои неща...към какво водя...не трябва човек толкова категорично да мисли и решава да се откаже и прекрати да търси решение....може да е съвсем малко и не толкова значимо нещо да провали един цял успешен утрешен ден...
..Значи според вас, когато е луканка, ще ядем заедно, а когато няма пари и само хляб, да си яде само той?!

# 34
  • София
  • Мнения: 4 292
Е това вече е друго. Аз си представях, че си седи мълчалив и намръщен, а то какво било.
Ако мъжът ми някога ми каже, че иска да се отдалечим и да нямаме близост, ще му я дам с най-голямо удоволствие.


Той, директно си ѝ казва, че иска да прекратят.
Много мъже са страхливци и чакат жената сама да го зареже, за да не е тот виновният. От друга страна, авторке, малко самоуважение нямаш ли?
Ако партньорът ми ми каже такова нещо, ще е под достойнството ми да стоя при него...

# 35
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Не звучи добре тая работа. Хората, които обичат, искат да се сближават и да градят, а не да се отдалечават.
Гледай и малко по-глобално на нещата, ако искаш да имаш дете и семейство, това явно не е човека. Не пропилявай времето, в което би могла да срещнеш подходящ партньор. Този не е партньор, не го умее, не го разбира.

Няма как да проявяваш разбиране и търпение, когато ти се казва в прав текст, че той не иска твоята близост.

# 36
  • Мнения: 65
Това което ми казва, че се дразнел на това, че аз съм весела и щастлива, а той искал почивка. Искал отдалечаване, дразнел се на това, че искам близост, която той не. Отрича за друга жена, няма и индикации да има
има определено някакво събитие, което е отключило това поведение

# 37
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Ако има събитие, да си каже. Никой не може, а и не е длъжен да му чете мислите, не е на 3г, пораснало магаре е. Ако не знае как се комуникира във връзка, да не влиза в такава.

# 38
  • Мнения: 1 992
Явно вече му е омръзнало - има такъв ефект при някои хора - когато получат каквото искат и после вместо да се радват мрънкат.  Моя съвет е да го прегърнеш, ако направи пак физиономия,  сопваш му се и заминаваш. Дори да се опитва да те спре, пак напусни. Само така ще разбереш дали ще се стресне и дали ще те търси . Ако няма реакция, работата е ясна.

# 39
  • Мнения: 65
Ако има събитие, да си каже. Никой не може, а и не е длъжен да му чете мислите, не е на 3г, пораснало магаре е. Ако не знае как се комуникира във връзка, да не влиза в такава.
няма хора на 20 години, които да ви отговарят на критериите и решението не да си намери 40 годишен пенсионер....

# 40
  • София
  • Мнения: 4 292
Явно вече му е омръзнало - има такъв ефект при някои хора - когато получат каквото искат и после вместо да се радват мрънкат.  Моя съвет е да го прегърнеш, ако направи пак физиономия,  сопваш му се и заминаваш. Дори да се опитва да те спре, пак напусни. Само така ще разбереш дали ще се стресне и дали ще те търси . Ако няма реакция, работата е ясна.

Той ѝ казва, че иска да прекратят връзката си (даже няма смелостта да ѝ го каже в очите), а тя да го прегръща?

# 41
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
То не е до години, а до осъзнаване и емоционална интелигентност. Или го има това, или го няма.
Това, че си на 30-40+ не е гаранция за нищо, пак може да си си прост.

# 42
  • Мнения: 1 992
Пропуснала съм коментара, че й е казал такова нещо.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 292
То не е до години, а до осъзнаване и емоционална интелигентност. Или го има това, или го няма.
Това, че си на 30-40+ не е гаранция за нищо, пак може да си си прост.


Hands ClapHands ClapHands ClapHands ClapHands Clap

# 44
  • Мнения: 65
То не е до години, а до осъзнаване и емоционална интелигентност. Или го има това, или го няма.
Това, че си на 30-40+ не е гаранция за нищо, пак може да си си прост.
противоречиш си, какво осъзнаване на 20 годишна възраст и каква емоционална интелигентност, това са глупости....хормоните играят главна роля, когато са млади хора! няма нито осъзнаване, нито нищо...
така, с това писане, не помагаме на човека....той сам ще си вземе решението

# 45
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Дори да е така, да си решава проблемите с хормоните и осъзнаванията без присъствието на авторката. Тя не му е майка, нито терапевт, а приятелка. Има си някакви минимални стандарти, които да покриеш, когато си във връзка, и това да има желание за близост, е един от тях.

# 46
  • Мнения: 6 115
На 20 си годен за армията,  т.е можеш да убиваш при нужда и заповед, вие тука ги третирате като 3 годишни хлапета. Връзката им е дала фира,  опитите за реанимация са само още щети и загубено време за авторката.

# 47
  • Мнения: 2 579
В живота има много неща, за които никой не е подготвен. Да, някои, като вас, може да имат определен опит, но някои го нямат, не са преживявали, както и вие, някои неща...към какво водя...не трябва човек толкова категорично да мисли и решава да се откаже и прекрати да търси решение....може да е съвсем малко и не толкова значимо нещо да провали един цял успешен утрешен ден...
..Значи според вас, когато е луканка, ще ядем заедно, а когато няма пари и само хляб, да си яде само той?!
А ти откъде знаеш ние какво сме преживяли.
Точно от позицията на преживяла нещо подобно, че и разни екстри в плюс, казвам, че няма смисъл след като някой още след 1,2 или 3 години започне да те приема като домашна мебел, да продължаваш агонията, докато най-накрая на въпросният не му изникнат чифт топки и ти каже: хайде скъпа, дотук бяхме.
Никакви опити да се правиш на психолог не помагат като се стигне до там, че човекът да не желае даже да те докосне. А тези даже няма какво толкова да изгубят като се разделят - нямат нито брак, нито деца. Просто ще си дадат един шанс за нещо ново, което да си струва.

# 48
  • Мнения: 65
На 20 си годен за армията,  т.е можеш да убиваш при нужда и заповед, вие тука ги третирате като 3 годишни хлапета. Връзката им е дала фира,  опитите за реанимация са само още щети и загубено време за авторката.
абсолютно грешиш! в армията взимат млади хора, не защото могат да убиват и сега ако ти задам въпрос, защо в армията взимат хора до определена възраст, няма да ми отговориш...нали и на 60 г възраст можеш да убиваш...но това е друга тема
.............
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

# 49
  • София
  • Мнения: 12 632
То не е до години, а до осъзнаване и емоционална интелигентност. Или го има това, или го няма.
Това, че си на 30-40+ не е гаранция за нищо, пак може да си си прост.
противоречиш си, какво осъзнаване на 20 годишна възраст и каква емоционална интелигентност, това са глупости....хормоните играят главна роля, когато са млади хора! няма нито осъзнаване, нито нищо...
така, с това писане, не помагаме на човека....той сам ще си вземе решението

Сега е моментът да ги придобива, иначе и на 40 ще е същото. Като му бият шута няколко пъти, ще си налегне парцалите и ще се освести. А сега, хем няма последствия, хем пак недоволен. Време му е да пораства.

# 50
  • Мнения: 811
Има друга жена, категорично. Добрата новина е поне, че не е кръшкач. Можеше да те върти и нищо да не подозираш. Избраницата не му отвръща на чувствата и затова е бесен, а ти вече си във френдозната. Затова ти се струва, че няма индикации.

Не мога да разбера какво още има за разследване - проблеми на работа или жена, като в прав текст ти казва - твоята близост ме отблъсква. Извинявай, ама аз съм виждала мъже да отхвърлят пияни досаждащи жени по-нежно.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 13:35 от handsOfTime

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
На 20 си годен за армията,  т.е можеш да убиваш при нужда и заповед, вие тука ги третирате като 3 годишни хлапета. Връзката им е дала фира,  опитите за реанимация са само още щети и загубено време за авторката.
абсолютно грешиш! в армията взимат млади хора, не защото могат да убиват и сега ако ти задам въпрос, защо в армията взимат хора до определена възраст, няма да ми отговориш...нали и на 60 г възраст можеш да убиваш...но това е друга тема
.............
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....
Явно очакваш, че в някаква безумна ситуация, и теб някоя нещастна женица трябва да те дундурка, но представи си, минало е това време - това е ролята на майка ти.
Когато си във връзка с жена, или ще си мъж, или изобщо да те няма. Проблеми има във всяка връзка, но се искат двама, за да бъдат решени, а не единият да ходи на пръсти около другият, и да го играе психолог. Или се комуникира, или няма смисъл.
А и той си е изкомуникирал вече желанията - не желае близост с нея.. какво повече има да мислим и разсъждаваме? Връзката е приключила. Аз не бих имала повече грам доверие на такъв човек.

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 09:14 от Elunaria

# 52
  • Мнения: 6 115
абсолютно грешиш! в армията взимат млади хора, не защото могат да убиват и сега ако ти задам въпрос, защо в армията взимат хора до определена възраст, няма да ми отговориш...нали и на 60 г възраст можеш да убиваш...но това е друга тема
.............
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

Заради физическите показатели, не е нужно да си гений да го знаеш. Щото на 40 вече не си като на 20, на 50 пък хептен. Щото като грохнеш бързо в реални бойни условия трябва или да те зареждат, или да пропаднат задачите на цялата ти част. И това кво общо има с темата?

# 53
  • Мнения: 65
абсолютно грешиш! в армията взимат млади хора, не защото могат да убиват и сега ако ти задам въпрос, защо в армията взимат хора до определена възраст, няма да ми отговориш...нали и на 60 г възраст можеш да убиваш...но това е друга тема
.............
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

Заради физическите показатели, не е нужно да си гений да го знаеш. Щото на 40 вече не си като на 20, на 50 пък хептен. Щото като грохнеш бързо в реални бойни условия трябва или да те зареждат, или да пропаднат задачите на цялата ти част. И това кво общо има с темата?
ето, виждаш ли колко си некомпетентен по темата за армията....взимат млади хора, зашото още не се е формирала част от мозъка, която отговаря за самосъхранение. Такива хора с лекота отиват да умират, подчиняват се и т.н., защото още не е сформиран този участък...има по темата доста, прочети за физиологията на човека.
Така е и другите теми, винаги има какво да научиш...например, ако човек е спортист и има тежки тренировки, това води до нервно напрежение и умора на индокрината система, което от своя страна води до състояния, на унилост, сън, раздразнение, искане за почивка, невнимателност, кавги, избягване на физ близост и т.н.
Имам голям опит просто, не съм всезнайко....

# 54
  • Мнения: 6 115
Хабер си нямаш за какво става въпрос, ама хайде да не разводняваме темата. Изобщо смисъла на обучението и тактиките за водене на бой не лежи върху нуждата от саможертва, а върху това противника да има нужда да я прави.
Физическите показатели и възможности рязко се влошават след около 40 години, за това повечето футболисти приключват кариера на около 38. По възрастта за прием в армията сериозно се спореше за тази възраст от 40 и я приеха заради липсата на кандидати. То и аз сега на 39 не виждам как бих преминал обучението за парашутисти, като знам за каква физическа подготовка става въпрос. Предимството на по дъртите като мене е само в по устойчивата психика,  там спор няма. Да не продължавам, може още много да се пише.

# 55
  • Мнения: 14 835
Мернах, че авторката е 95 набор. Значи е на 28. Какви 20?

# 56
  • Мнения: 1 992
Самоосъзнаването идва при трупане на опит и преживявания.
Например сега ако авторката чака и не го отреже, той ще я зареже и ще се помисли за велик.
 Но ако сега го напусне ще се засегне и ще има едно на ум. После всяка следваща ако го отрязва зариди това поведение ще си вземе поука.
Но на мен ми се струва по -скоро, че се опитва да я накара тя да го напусне с поведението си. Може би решава, че така ще е по-добре отколкото той да  я остави.

# 57
  • Мнения: 65
Прочетете още веднъж как се казва темата. Решенията се взимат лесно, ако се знае причината. Вие я карате да вземе решение без причина, само по усет, а това няма как да не ощети или нея или него или тях заедно. Само това казвам. За това, както написах още в първия си коментар - трябва да си говорят и изяснят всичко. Чак след това може да се говори...И, имайте предвид, че тук имаме не само оскъдна информация, но е и от един източник, който може и да не е напълно осъзнат в мислите си. Лесно е да се каже режи и хвърляй, когато се отнася за друг живот....

# 58
  • Мнения: 14 835
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....
Какви са тези просешки апели?! Това да не е уличен помияр?!
Подкрепата е до един момент, който при тях е минал отдавна.
Ако на нея ù се седи да я мотка някакъв злобар, който не желае тя да е щастлива, да дерзае.
Никой не е длъжен да стои с такъв партньор, независимо мъж или жена.
Василе, точно ти се въздържай да слагаш етикети като 'неосъзнат в мислите си'. Не звучиш много здраво.

# 59
  • Мнения: 65
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

Василе, точно ти се въздържай
оп, оп, оп, дай по леко, не преминавай към личности, без да ги познаваш

# 60
  • Мнения: 18 298
На мен ми се наби в очите, че се дразнел, когато била весела и щастлива.
Това ми е достатъчно за извод за липса на любов. Кой се дразни да вижда любимите си хора весели и щастливи?
Ясна е работата, ясна, независимо дали сме добри или лоши ние... Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 12 747
Това което ми казва, че се дразнел на това, че аз съм весела и щастлива, а той искал почивка. Искал отдалечаване, дразнел се на това, че искам близост, която той не. Отрича за друга жена, няма и индикации да има
Човекът толкова ясно го е казал... Остави го да си почива... от теб.
Каквото е било, е минало и няма да се върне.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 632
Причините не се чакат години. Една година е търпяла, време е за раздяла. Много е чакала даже. Той и той й казва, че не я ще, какво повече да прави при него?

# 63
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
vasil73, кое не разбра от това?
Това което ми казва, че се дразнел на това, че аз съм весела и щастлива, а той искал почивка. Искал отдалечаване, дразнел се на това, че искам близост, която той не. Отрича за друга жена, няма и индикации да има
Какво повече има да се говори? Това е шамар, след който се обръщаш и заминаваш, а не започваш да провеждаш разследване...

# 64
  • Мнения: 65
vasil73, кое не разбра от това?
Това което ми казва, че се дразнел на това, че аз съм весела и щастлива, а той искал почивка. Искал отдалечаване, дразнел се на това, че искам близост, която той не. Отрича за друга жена, няма и индикации да има
Какво повече има да се говори? Това е шамар, след който се обръщаш и заминаваш, а не започваш да провеждаш разследване...
Не, това е твойта лична интерпретация на думите. Така, извадени от контекста, те могат да се интерпретират по твоя начин, да..съгласен, ако обаче авторката на темата беше казала, че не го обича и не го е обичала много-много....Тя призна, че 2/3 от прекараното време са били много щастливи заедно и 1/3 само са се развили зле нещата. Причина има, определено и можеш или да не се интересуваш от нея и да кажеш, край или да кажеш, чакай малко, нека да се изясним...

# 65
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Всъщност е имал предвид, че много я обича и я вижда, като майка на децата му ли?
Не мисля, че има много място за интерпретация, на мен ми звучи като доста категорична позиция.

# 66
  • Мнения: 12 747
Човекът не иска близост, а почивка, какво да изясняват повече?
1/3 е цяла година - 365 дена отчужденост, мусене и дистанциране. Не го кефи вече любимата, дразни й се, сега тя на колене освен да падне.

# 67
  • Мнения: 65
нали не мислиш, че разговора между тях се е състоял от 2 написани реда. Тя отиде при него и той й каза това?! Всички тук говорят за зрялост, а взимат емоционални решения...
..................................
Ние тук трябва да помогнем на нея да вземе сама решение, без да й повлияем, като категорични коментари, които не издържат никаква фактическа даденост....разбирате ли това. Да изкажеш мнение, без да повлияеш на решението й....

# 68
  • Мнения: 811
Аз не мога да си представя по-ясен отговор - не искам твоята близост. Разкажи ми как може да протече такъв разговор?

Мъж - сърдит, мрачен, отдалечен, недостъпен

Жена - объркана, вместо да му тегли майните, си мисли че понеже били щастливи 66 процента от времето, женчото си струва.

Та една вечер взима да го пита “Добре де какво ще правим, ако не сме близки, как можем да бъдем двойка?”

Дай ми един пример на отговор, който на нея и на тях като двойка ще помогне.

# 69
  • Мнения: 14 835
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

Василе, точно ти се въздържай
оп, оп, оп, дай по леко, не преминавай към личности, без да ги познаваш
Не забелязвам да познаваш авторката , нито да забелязваш, че правиш доста волни интерпретации, че даже и се опитваш да я изкараш простичка, понеже е млада.
Повтарям, въздържай се. Ако това в ника ти е набора ти, думите ти показват изоставане в мисленето с около 35 години.

# 70
  • Мнения: 12 747
нали не мислиш, че разговора между тях се е състоял от 2 написани реда. Тя отиде при него и той й каза това?! Всички тук говорят за зрялост, а взимат емоционални решения...
Човек, можеш ли да цитираш някого в темата, който да е говорил за зрялост? Аз не съм. Какво общо има зрелостта.
Да, връзката е емоции, разбиране, подкрепа. Ако няма нищо от изброеното, няма и връзка. Говорим за любовна връзка, любов=емоция. Ако ставаше дума за бизнес, съгласна съм, емоционалните решения са вредни.

# 71
  • Мнения: 111
За себе си мога да кажа, че дадох много за тази връзка, но за мен мовека отсреща се стресна от идеята, че нещата стават сериозни, така го виждам в моята глава и мисли. Все още не е напълно сигурен дали желае приятелка, семейство и сериозни отношения или му се живее, купонясва и излиза с други мацки. Аз никога не съм го притискала нито за дете, нито за сватба, самата аз не сън готова все още. Мъчно ми е много, имаме много общи приятели, имахме общи планове, но всякъш всички си отиде толкова бързо. Не мога да си намеря място, аз осъзнавам, че трябва да проявя уважение към себе си и да си тръгна, но много ме боли. Три години се събуждах до този човек, три гпдини деляхме всичко и споделяхме най-съкровенното. Аз осъзнавам, че сме млади и по-добре да продължим напред, но не съм толкова голям непукист, че да махна с ръка.

# 72
  • Мнения: 206
Не съм чела отговорите преди мен, просто ми стана интересно той какво работи? Ако искаш сподели, ако не желаеш недей. Питам, защото имам 2 приятелки със сходен проблем.
В единият случай, мъжът на приятелката ми има бизнес(автомонтьор е), който изисква много труд, време, нерви, усилия. В началото той не е работил,и мал е работници, но откакто работата е станала повече и повече, напуснали са няколко служителя (в малък град са, работници не се намират току-така) и е започнал да работи от сутрин до вечер, съответно вечер се прибирал уморен и “пребит като куче”. Цял ден омазан в масло, клиент след клиент, телефона му звъни, все го припират и така. При тях е станало същото- много работа, умора,никаква интимност. Взеха решение да отбива клиенти, за да има по-малко работа. До тук спирам с историята.
Вторият случай е абсолютно същият. В момента една приятелка е с мъжа си вече над 10 години. В началото всичко е било ОК, но с годините и повишенията е започнал да работи много. Няма да изпадам в подробности какво работи, ще кажа само, че по 12 часа на ден 6 дни в седмицата е в колата, оттам на крак, телефонът му не спира, ама наистина не спира да звъни. Виждаме се на 2 месеца веднъж и когато той е идвал с нея (в почивен ден) телефонът му все звъни. Та и той така, все изнервен, все изморен и т.н
Разликата е, че в единия случай те са взели решението да работи по-малко, защото “не всимко е пари”, а във втория случай мъжът изцяло издържа семейството. Имам предвид, изплати заем за апартамент сам, всеки месец купува на жена си скъпи неща- от обувки, до телефони, до кола и кафемашина. Когато я попитах “добре, все ревеш, че не ти обръща внимание, не сте интимни, прибира се изморен всяка вечер, не може ли да смени длъжността/работата” и нейният отговор е “ Е, да, то и аз работя, но пак имам време и желание за него” И тук ще вметна, че тя е продавач ….
Може сама да си направиш извода за горните истории. Не знам дали вашата се препокрива с тях ….

# 73
  • Мнения: 811
Какво може да направиш, да го държиш заложник? Три години са нищо от човешкият живот. С едно гадже живяхме заедно пет години и също като теб си мислех, че това е нещо съществено. Десет години по-късно(днес) не помня почти нищо, както и защо исках да е в живота ми. Теб те чака същото. Ще бъдеш много по-щастлива с мъж, който знае какво има като има теб. Този - зрял или незрял за връзка, не те обича и това е. Не се унижавай на лигоч, който се мисли за толкова велик, че може да ти говори свободно как го отблъскваш. На твое място и “здрасти” не давам за този, камо ли сълзи и молби.

# 74
  • Мнения: 65
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

Василе, точно ти се въздържай
оп, оп, оп, дай по леко, не преминавай към личности, без да ги познаваш
Не забелязвам да познаваш авторката , нито да забелязваш, че правиш доста волни интерпретации, че даже и се опитваш да я изкараш простичка, понеже е млада.
Повтарям, въздържай се. Ако това в ника ти е набора ти, думите ти показват изоставане в мисленето с около 35 години.
сега изкара авторката на темата, че е проста, продължаваш и не се отказваш, май, а!? Спри се и ми виж коментарите, всичките са за въздържане от взимане на първосигнални решения....ако си се почувствала засегната, съжалявам....

# 75
  • Мнения: 12 747
Пипинка, в една връзка много голяма част е навикът. Свикнали сте заедно, разбирате се вече от половин дума. Ще ти е неприятно и ще ти липсва, но с намаляваща сила. И когато ти залипсва, спомни си как те е пренебрегвал.

# 76
  • Мнения: 2 579
Малко им е рано чак толкова да се напрягат сякаш. Та те в момента мислят само за себе си, а доколкото разбрах от постингите на авторката, разтоварват напрежението който както може.
Хората от твоите примери са семейни от много години и с деца. Щом сега е толкова нервен и неудовлетворен героят от темата, представям си го с деца на главата в каква депресия ще изпадне. На тях няма как да им кажеш - "махнете ми се от главата, искам време, свобода, дистанция."

# 77
  • Мнения: 206
Какво може да направиш, да го държиш заложник? Три години са нищо от човешкият живот. С едно гадже живяхме заедно пет години и също като теб си мислех, че това е нещо съществено. Десет години по-късно(днес) не помня почти нищо, както и защо исках да е в живота ми. Теб те чака същото. Ще бъдеш много по-щастлива с мъж, който знае какво има като има теб. Този - зрял или незрял за връзка, не те обича и това е. Не се унижавай на лигоч, който се мисли за толкова велик, че може да ти говори свободно как го отблъскваш. На твое място и “здрасти” не давам за този, камо ли сълзи и молби.

Хаха, и аз така 7 години и към днешна дата нямам вече спомени, а мислих, че никога няма да обичам по-силно и истински. Сега когато се сетя ми става смешно, но много е тежка раздялата-ФАКТ. След нея станах друг човек- ЗА ДОБРО! ☺

# 78
  • Мнения: 1 992
Аз пък си мисля да му дадеш желаната почивка, което не означава да ходи по други жени, да се уточни, да не стане като в "Приятели".  Grinning 
Донякъде те разбирам, дълго време сте заедно, а и толкова рязко да се промени. Но той да се изнесе. Като се върне "отпочинал" ще се разбере дали иска да се жени за теб или не.

# 79
  • Мнения: 6 115
Не е до работата, и аз работя по 12 часа, и моя телефон звъни постоянно, и аз се връщам скапан от работа и изнервен. Обаче на жена си намирам време да и обърна внимание и да си кажем нещо. Просто за отношението ти към другия това не влияе толкова.

# 80
  • Мнения: 111
Не съм чела отговорите преди мен, просто ми стана интересно той какво работи? Ако искаш сподели, ако не желаеш недей. Питам, защото имам 2 приятелки със сходен проблем.
В единият случай, мъжът на приятелката ми има бизнес(автомонтьор е), който изисква много труд, време, нерви, усилия. В началото той не е работил,и мал е работници, но откакто работата е станала повече и повече, напуснали са няколко служителя (в малък град са, работници не се намират току-така) и е започнал да работи от сутрин до вечер, съответно вечер се прибирал уморен и “пребит като куче”. Цял ден омазан в масло, клиент след клиент, телефона му звъни, все го припират и така. При тях е станало същото- много работа, умора,никаква интимност. Взеха решение да отбива клиенти, за да има по-малко работа. До тук спирам с историята.
Вторият случай е абсолютно същият. В момента една приятелка е с мъжа си вече над 10 години. В началото всичко е било ОК, но с годините и повишенията е започнал да работи много. Няма да изпадам в подробности какво работи, ще кажа само, че по 12 часа на ден 6 дни в седмицата е в колата, оттам на крак, телефонът му не спира, ама наистина не


спира да звъни. Виждаме се на 2 месеца веднъж и когато той е идвал с нея (в почивен ден) телефонът му все звъни. Та и той така, все изнервен, все изморен и т.н
Разликата е, че в единия случай те са взели решението да работи по-малко, защото “не всимко е пари”, а във втория случай мъжът изцяло издържа семейството. Имам предвид, изплати заем за апартамент сам, всеки месец купува на жена си скъпи неща- от обувки, до телефони, до кола и кафемашина. Когато я попитах “добре, все ревеш, че не ти обръща внимание, не сте интимни, прибира се изморен всяка вечер, не може ли да смени длъжността/работата” и нейният отговор е “ Е, да, то и аз работя, но пак имам време и желание за него” И тук ще вметна, че тя е продавач ….
Може сама да си направиш извода за горните истории. Не знам дали вашата се препокрива с тях ….

Не работи нищо кой знае колко натоваращо, хубава работа, добри пари, но и от нея не е доволен. Не искам да оточнявам, защото е специфично и може да се разпознае.

# 81
  • Мнения: 811
Ама половинката не е втора работа, че да взимаш почивни дни. Днес ми св повръща от теб -  утре ще ти кажа как съм.

Никой не усеща истинския замисъл на този смешник - не иска авторката, но няма сили да каже, че е заради друга. Иска тя да вземе решението, за да може утре като й кажат, че е продължил напред на третия ден, той да си измие ръцете, че решението е  било нейно.

# 82
  • Мнения: 206
Не е до работата, и аз работя по 12 часа, и моя телефон звъни постоянно, и аз се връщам скапан от работа и изнервен. Обаче на жена си намирам време да и обърна внимание и да си кажем нещо. Просто за отношението ти към другия това не влияе толкова.
Съгласна съм, че е до отношението, но дадох тези примери с работата, защото не знаем другата гредна точка.
Защото тя казва, че се прибира от работа изнервен, ами нека си представим, че цял ден е копал на полето, а тя го посреща с думите “ Офф, пак ми се виждаш изнервен. Искам да се гушкаме, айде сега да гледаме филмче и т.н.”
Съществува варианта много да го притиска, познавам такива жени  и понякога става страшно. Аз също бих искала почивка ако авторката е от тези дами, които искат цяяяяялото внимание на света.
Все пак е анонимен форум, не приемам целия разказ за чиста монета.
Особено ако тя не работи, а той цял ден блъска…

# 83
  • Мнения: 12 747
Не е до работата, и аз работя по 12 часа, и моя телефон звъни постоянно, и аз се връщам скапан от работа и изнервен. Обаче на жена си намирам време да и обърна внимание и да си кажем нещо. Просто за отношението ти към другия това не влияе толкова.
+1
Всеки работи, някои от нас работят много. Да не си харесваш вече любимия човек е друго.
Явно този мъж не е доволен по принцип, ето и от работата си не е доволен. Има си някакви душевни драми, нещо се чувства недооценен ли, прецакан или кой знае какво. Негова си работа, защото каквито и да са проблемите му, не търси даа ги решава заедно с любимата жена, изглежда защото не му е вече любима.

# 84
  • Мнения: 14 835
А, аз този замисъл ги надуших. Същите ку*венски номерца ми въртя, мъж на...33 ли да е бил. Аз на 23. После се помъчи и луда да ме изкара, че хем никакви планове не съм имала, хем не съм одобрявала неговите, хем зле съм се държала с него и родата му, била съм егоист и алчна, а истината е, че той си сменяше диаметрално идеите от днес за утре, работеше за мижави пари, живееше с баща си и родата му ме обиждаше в лицето пред него, без той да реагира.

Полина, има резон в обясненията ти, но те са за временна ситуация, в която хората си мълчат. Не ми се струват приложими точно за техния случай, в който мъжът казва, че не го кефи жената да е доволна.

# 85
  • Мнения: 65
Не е до работата, и аз работя по 12 часа, и моя телефон звъни постоянно, и аз се връщам скапан от работа и изнервен. Обаче на жена си намирам време да и обърна внимание и да си кажем нещо. Просто за отношението ти към другия това не влияе толкова.
+1
Всеки работи, някои от нас работят много. Да не си харесваш вече любимия човек е друго.
Явно този мъж не е доволен по принцип, ето и от работата си не е доволен. Има си някакви душевни драми, нещо се чувства недооценен ли, прецакан или кой знае какво. Негова си работа, защото каквито и да са проблемите му, не търси даа ги решава заедно с любимата жена, изглежда защото не му е вече любима.
ето, това е, без черното, защото не е факт...

# 86
  • Мнения: 111
Аз също работя на 8 часа, той също. Прекалено много се отпусна, аз си бях и мъж и жена. Иначе не, не съм от прекалено задушливите, да му вися на врата нон стоп. Говоря за нормална нежност в една връзка, да се прибере да те целуне, да те прегърне, да те погледна.

# 87
  • Мнения: 14 835
Бих те посъветвала да отидеш сама някъде на хубаво спа за уикенда , ей го къде е, да седнеш с чаша хубаво вино, да претеглиш историята, плюсове, минуси и да си кажеш, ама честно - обчам ли го този мъж, или съм свикнала с някакво мъжко присъствие.
За мене е второто и да не казвам къде ми бърка да гледам жени в кофти връзки да не го осъзнават и да се тормозят. Ако беше някой читав мъж, да го търпиш... А то - льохман.

# 88
  • София
  • Мнения: 35 087
Свършило е.
Изчерпана е тази връзка и се опитваш да я реанимираш, вътрешно знаеш какво следва, но се самоприспиваш и самоуспокояваш.

# 89
  • Мнения: 7 403
На мен мъж, ако ми каже такова нещо, на минутата е освободен....завинаги.
Още повече, че нямате обвързаности, като деца, и  семейство. Какво чакаш още, той ли да ти събере багажа?
Ако те обичаше, не би се държал по този начин, а любовта отишла ли си е, няма смисъл от никакви жертви от твоя страна.

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
В негово жилище ли живеете? Може би му е кофти да ти каже, че нещата не вървят и да те помоли да се изнесеш.
Но едва ли ще издържи дълго и той в това положение, особено ако се намеси друга жена.
Най-добре приключвай сега с достойнство.

# 91
  • Мнения: 111
В негово жилище ли живеете? Може би му е кофти да ти каже, че нещата не вървят и да те помоли да се изнесеш.
Но едва ли ще издържи дълго и той в това положение, особено ако се намеси друга жена.
Най-добре приключвай сега с достойнство.

Заедно живеем да

# 92
  • Мнения: 3 720
Здравейте, дами
Идвам тук за съвет, защото съм объркана и се чувствам безсилна да си тръгна. С моя приятел сме заедно от 3 години, първите 2 всичко беше песен, и двамата се държахме супер, прекарвахме времето си страхотно. От 1 година нещо се случи, просто се рестартира. Всяка вечер се прибра намусен, сърдит и едва можеш да му изтеглиш някоя и друга дума. Забрави за всички романтични жестове и дори нежност. Не се сеща да ме прегърне, целуне, все му е топло. Ако не го направя аз, сигурно с дни няма да ми обърне внимание. Опитвам се да го провокирам, но с нищо не се трогва, имам чувството, че ако му кажа, че съм му изневерила пак няма да му трепне. В същото време казва, ти си най-хубавото нещо в живота ми.
Осъзавам, че може би най-правилноя ход е да си събера нещата и да сложа край, но не мога да го направя, всяка вечер се надявам, че ще се прибере в по-добро настроение, че пак ще ни е весело, ще се посмеем. Преживяхме много заедно, на много се научихме и не ми се иска да свършва.
"Ти си най-хубавото нещо в живота ми" всъщност означава "животът ми е скапан". Авторката няма как да поеме отговорност за депресията, която го е обзела, но няма и нужда да се присъединява. Според нея няма друга жена, освен да му е домъчняло, че е млад, пък обвързан? Това няма оправия, както се казва, ако обичаш нещо, пусни го.

# 93
  • Мнения: 3 010
Съжалявам да съм крайна, авторке, на мен ми изглежда, че на приятелят ти му е писнало, но дали от страх, нерешителност или нещо друго, просто тупа топката и го е страх да ти каже край директно.... Може би дори умишлено се държи с теб гадно и студено, за да поемеш сама инициативата да се изнесеш и да приключиш нещата. Аз бих седнала (в името на трите години любов) да изговоря с него как се чувствам и да му обясня, че не ми се битува повече в такава връзка. Ако те обича и държи на теб, би трябвало да си решите проблема и да намерите начин да продължите напред. Но няма вълшебна рецепта, по която ти нещо ще направиш, за да върнеш предишния любящ мъж.

# 94
  • Мнения: 6 764
Жено, събирай багажа и тръгвай към морето, там има бая люде, на които не им е топло и ще ти припомнят защо не бива да се примиряваш с тази апатия. При липса на деца и някакви сериозни проблеми само да се мусиш и дразниш от усмивка, за мен този тип е приключил връзката, но е твърде смотан да ти каже и чака сама да се усетиш. Пожелавам ти да срещнеш човек, който ще те цени.

# 95
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
След всичко споделено от авторката - връзката ви е изчерпана.Каквото било ,било.От тук нататък кой от където е.

# 96
  • Мнения: 31 647
Няма да се справите.
Приел те е за даденост, даже сигурно не те обича.
Може и друга да му е завъртяла главата.
Ми като се муси, муси се и ти бре.
Не му говори, излизай без него, не му казвай даже къде ходиш.
Спри даже да му готвиш. Да ядеш с него.
Да не си му жена.
Не е нормално да се дразни на това, че искаш близост. Това не е червена лампа, това е светофар. Още по-малко е нормално да се дразниш на някого че е щастлив. Нещастна ли трябва да си за да е щастлив той? Психопатско е малко.
Време и та да започнеш да се държиш студено тогава. Никаква близост. И секс ако иска, разкарай го.
Освен ако на теб не ти се прави. Що да наказваш себе си.
Ама като цяло умряла ви е любовта.

# 97
  • Мнения: 12 398
На мен ми се наби в очите, че се дразнел, когато била весела и щастлива.
Това ми е достатъчно за извод за липса на любов. Кой се дразни да вижда любимите си хора весели и щастливи?
Ясна е работата, ясна, независимо дали сме добри или лоши ние... Rolling Eyes
Има едни такива хора, имам дълъг опит с такъв. Проблемите и напрежението ги събарят много лесно, все нещо ги тормози, притеснява, тревожи. И като видят срещу себе си човек, който е усмихнат и ведър и се радва на живота, независимо от проблемите, адски се дразнят. Много е токсично и буквално изсмуква силите. Не бих се опитвала да съживявам, съхранявам и тн такава връзка.
Животът е твърде хубав, за да се занимаваме с киселяци.

# 98
  • Мнения: 4 949
Той по един "мъжки" начин ти е казал, че си иска свободата.
Дано ти е светнало, защото колкото и енергия да хабиш "крушката е изгоряла", няма да пламне.
 Но те чакат толкова много вълнуващи моменти ако си ги позволиш!

# 99
  • Мнения: 25 736
В негово жилище ли живеете? Може би му е кофти да ти каже, че нещата не вървят и да те помоли да се изнесеш.
Но едва ли ще издържи дълго и той в това положение, особено ако се намеси друга жена.
Най-добре приключвай сега с достойнство.

Заедно живеем да
Да де, ама ти си му вече скучна.
Ако беше мъжкар, да ти каже как стоят нещата, той явно не е. Така, че топката е в твоето поле. Прецени си кога ти изнася да се спасяваш. Нова квартира и т.н.
Тоя го пиши бЕгал.

# 100
  • Мнения: 12 747
Аз също работя на 8 часа, той също. Прекалено много се отпусна, аз си бях и мъж и жена. Иначе не, не съм от прекалено задушливите, да му вися на врата нон стоп. Говоря за нормална нежност в една връзка, да се прибере да те целуне, да те прегърне, да те погледна.
Гръмнали са му бушоните явно и вече няма енергия за нищо. Не сме специалисти, да го анализираме как и защо, негова работа е да ходи по доктори, ако не се чувства добре. Коментирали ли сте състоянието му?

# 101
  • Мнения: 111
В крайна сметка се изнесох, тежко ми е, но не виждам да се е трогнал много. Повтаря само, че аз не съм виновна, нищо не съм направила, това си било в неговата глава.

# 102
  • Мнения: 1 992
Очевидно получи отговор на въпроса дали иска да сте заедно.

# 103
  • Мнения: 14 835
Ти наблюдавай след 2-3 седмици дали няма рязко да изчезнат поканите от 'общите' ви приятели. И се ослушай дали няма да чуеш каква егоистка си.

# 104
  • Мнения: 31 647
В крайна сметка се изнесох, тежко ми е, но не виждам да се е трогнал много. Повтаря само, че аз не съм виновна, нищо не съм направила, това си било в неговата глава.
За какво ти е тежко?
Отървала си се от мъж, който грам не му пука за теб.
Трябва да черпиш и да се радваш.

# 105
  • София
  • Мнения: 12 632
Каквото било, било. Радвай се на свободата и смело напред. Живей си живота, пък той дали ще изплува или не, зависи от него. Ти достатъчно си дала, повече, отколкото е зависело от теб. Може да ти е малко гадно сега, ама в даден момент ще усетиш какво е на чист въздух, колко си загубила да чакаш нещо, което никога няма да се върне, и колко повече никога не искаш да си в такава ситуация.

# 106
  • Мнения: 31 647
Ще осъзнае, че да се страда за човек, който не ни обича е най-глупавото нещо на света.

# 107
  • Мнения: 2 579
Не се знае накъде ще му избият чивиите.
Мен вече нищо не може да ме учуди. След като се разделих с бившия първите дни бях като парцал и изобщо не знаех къде се намирам. Даже и за него се притеснявах, защото реално оставаше без жилище и се притесних да не тръгне да спи по пейките. Свързах се с наш общ приятел да го питам чувал ли го е, виждал ли го е, как е. А той : "Аами, да бе, видяхме се. Честно да ти кажа много в добро настроение и весел ми се видя!"
Та тъй де, направо се освободил човекът от един товар в мое лице. И после малко по малко започна да залита в разни драстични крайности. Ама много драстични.

# 108
  • Мнения: 6 115
По добре е така, не е нужно да потъваш с него. Вече дали ще почне да те обвинява и изпада в крайности, тва са само спекулации. На няква депресия ми прилича тва, но за такива неща се взимат мерки, никой не е длъжен да търпи вкиснати физиономии

# 109
  • Мнения: 12 747
Един вид, намира решението ти за правилно. И то си е така.
Нямаше смисъл да се мъчите, ти го дразниш, той не ти дава това, от което се нуждаеш...

# 110
  • Мнения: 7 933
подозирам, че рязко ще му мине депресията след като са се разделили...прилича ми на случаите в които, мъжете си вярват, че като предизвикат жените с пасивното си, гадно поведение към раздяла, се оттървават от гузната си съвест и/или постъпват ужким като кавалери, че не те зарязват жената, а тя тях...

за празнуване си е, да...

# 111
  • Мнения: 111
Така е, аз напълно осъзнавам, че всички минават през такива етапи и, че след 3 години дори няма да си спомям защо толкова кофти съм се чувствала. Обичам го, това е факт, явно вече не е взаймно или той има нужда да разреши личните си проблеми.
За мен проблема е, че все още не е узрял като мъж и се стресна, че взе да става много сериозно. Хем му се живее, хем обаче останалите покрай него имат други приоритети вече. Плюс, че така и не се задоволи с позицията, която има на работното място.
Може би е за добро, няма какво да делим, но все пак 3 години лягах и ставах с този човек, сега се чувствам сама и се страхувам.

# 112
  • Мнения: 12 747
Млад човек си, гледай на промяната като на приключение. Сега поне няма да ти тежи този воденичен камък на шията.
Почувствай се свободна, като една волна птичка. Simple Smile

# 113
  • Мнения: 811
Спри да го оправдаваш - никакви лични проблеми няма. Твоето присъствие му беше проблем, и ти сама виждаш, че той не преживява тежко раздялата ви.
Такива приказки, че го хванало страх колко сте сериозни, също са за сценариите на женските сериали. Не се самонавивай и не си оставяй вратички. Точно такива многострадалци със следващата правят бебе на третият месец после.
Момчето е пълен смотаняк и ти само печелиш от сегашните събития. Съдбата ще ти се усмихне, може да си уверена. Няма по-прекрасен период да си свободна - лято е, ти си млада, и си свалила цял тумор от себе си.

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нормално е да ти е гадно, особено щом имаш чувства към него. А и три години не са малко, има го и навика вече. Но няма от какво да се страхуваш. Предстоят ти по-хубави неща и с времето ще става все по-леко.
Отдай се на неща, които с него ти е било трудно да правиш, обръщай си повече внимание. Излизай - лято е сега поне, чети или прави каквото обичаш. Скоро ще се радваш, че си направила тази крачка.

# 115
  • София
  • Мнения: 12 632
Няма нищо по-страшно от това да живееш в безвремието на нещастна и изчерпана връзка. Сега те държи навикът, и споменът за неща, които отдавна са били мираж. Но това ще мине, хубавото предстои. Никой не заслужава да си жертваш живота и щастието за да потънеш в неговото забвение, само защото някога е било различно.

# 116
  • Мнения: 111
Все още не сме провели разговор на 4 очи по мое желание, просто нямам сили да чуя от устата му, това което е ясно. Може би аз го оправдавам, за да се почувствам по-добре. Имали сме много хубави моменти, много неща сме споделили, наистина пораснахме. Не успяхме и да се справим с рутината, която ни беше налегнала. Надявам се силно, че и двамата ни очакват много хубави моменти, дори и разделени. Но все още тази мисъл кара буца в гърлото ми да засяда. Като знам, че тази вечер няма да се прибера в нашето в къщи ми става много тежко. Не знам той как го изживява, не искам и да го търся.

# 117
  • Мнения: 811
Човешко е, дай си време. Сега си мислиш, че много хубаво сте си изкарали (от опит), но след някоя друга година ще си отвориш очите. Като нищо истината за връзката ви да е била, че ти си бутала колата, а той да се е възползвал от добрината ти. Сигурна съм, че сега рисуваш миналото по-хубаво, просто защото ти е дошло изневиделица.
Друго, коеот ми направи впечатление, че надценяваш успеха ви като връзка - за трета година без деца и ангажименти не сте се справили с рутината…. Сериозните връзки (освен ако не сте милионери) са 90 процента рутина. Ако без външни стимулации не сте си интересни, не сте успешна двойка.

# 118
  • Мнения: 31 647
Така е, аз напълно осъзнавам, че всички минават през такива етапи и, че след 3 години дори няма да си спомям защо толкова кофти съм се чувствала. Обичам го, това е факт, явно вече не е взаймно или той има нужда да разреши личните си проблеми.
За мен проблема е, че все още не е узрял като мъж и се стресна, че взе да става много сериозно. Хем му се живее, хем обаче останалите покрай него имат други приоритети вече. Плюс, че така и не се задоволи с позицията, която има на работното място.
Може би е за добро, няма какво да делим, но все пак 3 години лягах и ставах с този човек, сега се чувствам сама и се страхувам.

Няма какво да жалиш мъж, който се държи зле с теб, само защото те вижда усмихната и това го дразни.
Това е психопатско поведение.
Също така е и комплексар.
Не си му ти виновна, че в професията си не е успял.
Ако ти си успяла, може би целта му е да те смачка.
Ако е така,  то това е също още едно лошо качество.
Живей си живота, бъди щастлива.
С мъж трябва да си щастлива. Ако си с мъж и си нещастна, то тогава това не е твоя човек.
Ако този се опита да се върне при теб му кажи точно това. Че не те прави щастлива и нямаш нужда от него.

# 119
  • Мнения: X
Ако без външни стимулации не сте си интересни, не сте успешна двойка.
Право в десятката.

# 120
  • Мнения: 12 747
Как така не сте говорили на четири очи? Нали той ти каза, че не е в теб вината, а в неговата глава. Все пак сте говорили. Мислиш ли, че не сте се изяснили, та чак се боиш да чуеш какво има да ти каже?

# 121
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Продължаваш напред,смело.И на твоята улица ще изгрее слънце.Успех!

# 122
  • Мнения: 631
Така е, аз напълно осъзнавам, че всички минават през такива етапи и, че след 3 години дори няма да си спомям защо толкова кофти съм се чувствала. Обичам го, това е факт, явно вече не е взаймно или той има нужда да разреши личните си проблеми.
За мен проблема е, че все още не е узрял като мъж и се стресна, че взе да става много сериозно. Хем му се живее, хем обаче останалите покрай него имат други приоритети вече. Плюс, че така и не се задоволи с позицията, която има на работното място.
Може би е за добро, няма какво да делим, но все пак 3 години лягах и ставах с този човек, сега се чувствам сама и се страхувам.

Ако наистина държиш на този човек, а той наистина има проблеми, вместо да четеш и действаш по съветите на хора, които сме преживели всеки историята си по свой начин и няма обективна преценка над твоята ситуация се стегни. Говори с този човек и слушай го, сподели му и ти как се чувстваш, има ли нужда от твоята подкрепа какво му тежи, на теб какво ти тежи.... И ако наистина не те чуе и не говори си тръгни, но ако има нужда от теб го подкрепи.... Просто вземи решението за себе си

# 123
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Така е, аз напълно осъзнавам, че всички минават през такива етапи и, че след 3 години дори няма да си спомям защо толкова кофти съм се чувствала. Обичам го, това е факт, явно вече не е взаймно или той има нужда да разреши личните си проблеми.
За мен проблема е, че все още не е узрял като мъж и се стресна, че взе да става много сериозно. Хем му се живее, хем обаче останалите покрай него имат други приоритети вече. Плюс, че така и не се задоволи с позицията, която има на работното място.
Може би е за добро, няма какво да делим, но все пак 3 години лягах и ставах с този човек, сега се чувствам сама и се страхувам.

Ако наистина държиш на този човек, а той наистина има проблеми, вместо да четеш и действаш по съветите на хора, които сме преживели всеки историята си по свой начин и няма обективна преценка над твоята ситуация се стегни. Говори с този човек и слушай го, сподели му и ти как се чувстваш, има ли нужда от твоята подкрепа какво му тежи, на теб какво ти тежи.... И ако наистина не те чуе и не говори си тръгни, но ако има нужда от теб го подкрепи.... Просто вземи решението за себе си
Вече си е тръгнала,не четеш ли?

# 124
  • Мнения: 631
Така е, аз напълно осъзнавам, че всички минават през такива етапи и, че след 3 години дори няма да си спомям защо толкова кофти съм се чувствала. Обичам го, това е факт, явно вече не е взаймно или той има нужда да разреши личните си проблеми.
За мен проблема е, че все още не е узрял като мъж и се стресна, че взе да става много сериозно. Хем му се живее, хем обаче останалите покрай него имат други приоритети вече. Плюс, че така и не се задоволи с позицията, която има на работното място.
Може би е за добро, няма какво да делим, но все пак 3 години лягах и ставах с този човек, сега се чувствам сама и се страхувам.

Ако наистина държиш на този човек, а той наистина има проблеми, вместо да четеш и действаш по съветите на хора, които сме преживели всеки историята си по свой начин и няма обективна преценка над твоята ситуация се стегни. Говори с този човек и слушай го, сподели му и ти как се чувстваш, има ли нужда от твоята подкрепа какво му тежи, на теб какво ти тежи.... И ако наистина не те чуе и не говори си тръгни, но ако има нужда от теб го подкрепи.... Просто вземи решението за себе си
Вече си е тръгнала,не четеш ли?
Това съм го пропуснала...

# 125
  • Мнения: 282
Момиче, всичките ти чувства са нормални, болката ти е повече от разбираема, но... помогни си и ти малко.

Навиваш се как последните 3 години си лягала и ставала с този човек, но започни да си припомняш и, че последната 1 си лягала и ставала със свито сърце. 3 години сте минали през какво ли не, но последната 1 той без обяснения те е изолирал от себе си и т.н. Осъзнай, че това е човек, на когото му липсват смелост и интегритет да казва нещата такива, каквито са. Също и емпатията му понакуцва, съдейки по начина, по който сте приключили. Толкова си може явно, не го обличай само в хубавите му краски отпреди кризата в отношенията ви.

Приеми, че това е окончателно решение и, ако можеш, не търси повече диалог с него - само повече болка ще си набереш. Той навярно си го изживява чудесно. Просто такава е механиката на връзка, от която искаш да излезеш - когато приключи, чувстваш облекчение и лекота, не тъга. Ако има някакви носталгия и съжаления, те идват на доста по-късен етап, а може и да не дойдат. Това как отсрещният преживява нещата няма общо с твоята цена като човек и партньор.

Някой ден ще имаш друго "вкъщи" с друг човек, който няма да те кара да измръзваш отвътре. А и домът е място, където чувстваш спокойствие, сигурност и уют, не е задължително да бъде физическо място, можеш да го развиеш и носиш у себе си.

Боли, ще отнеме време да го изживееш, но ще мине. И е за добро. Междувременно търси начини да продължиш напред, не да се дърпаш назад. Разбира се - постепенно, сега всичко е много прясно.

# 126
  • Мнения: 1 083
Ти наблюдавай след 2-3 седмици дали няма рязко да изчезнат поканите от 'общите' ви приятели. И се ослушай дали няма да чуеш каква егоистка си.
Бас ловя и аз, че така ще стане. Тя ще е искала прекалено много или няма да е знаела какво иска, или луда ще е била, че си измисля причини за раздяла.

# 127
  • Мнения: 164
Да не би да се хванал с онази негова приятелка дето я наричаше бубинка- буболечка- бубии?

# 128
  • Мнения: 2 579
Нормално е да се чувстваш така. Преболедувай го и продължавай напред.

Общи условия

Активация на акаунт