Да посрешнем зимата с топъл и оригинален шал

  • 55 078
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
хихи плетене с пръсти- за пръв път виждам, много е оригинално

# 16
  • Мнения: 1 072
Ей такъв ще се продава на коледния базар, т.е. абсолютно същия.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ще го пробвам този шал с мохер, много ми хареса  bouquet Само че описанието така както е дадено не е същото като за синия шал newsm78 Струва ми се, че куките са по-тънки, а навивките повече, за да се получи по-гъсто. И наистина би стояло добре само на доста мъхест мохер.

# 18
  • Мнения: 1 072
Оригиналният шал е плетен на вилка.


Описанието е пригодено за плетящите на две и една куки.

# 19
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ааааа, плела съм и на такова нещо Simple Smile Доста широчка трябва да е за този шал Thinking

# 20
  • Мнения: 1 072
Аз никога, я опиши има ли някакви тънкости при това плетене.

# 21
  • Мнения: 525
С каква прежда го плетете този шал и с какъв номер куки?

# 22
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Много са ми смътни спомените честно казано Blush Доста отдавна бяха на мода едни триъгълни шалове, които се плетяха на такова нещо. Баба ми плетеше, пробвах се и аз. По начина , който е показан на схемата, като се изплете по дължина на вилката, долните се измушваха и се продължаваше. Ако не знаеш какво представлява вилката - това е една скоба от кръгло желязо, под формата на буквата П. Предполагам, че за този шал после големите бримки се свързват пак на една кука.

# 23
  • Мнения: 2 214
Оле и аз се сещам за тази вилка още преди 10000000 години когато започнах да плета плетох един гердан на това чудо обаче нищо ама въобще нищо не си спомням от това.
Ще се поразровя из руските сайтове може би там има нещо.

vanyia аз го плетох с по дебела прежда на  9№куки  за да не го правя на две части както описва летящата, плетох го на обръч (куки с корда).
Не знам дали съм успяла да обясня трудно ми е на български с тези определения.

# 24
  • Мнения: 525
И моята баба плетеше едни такива шалове,но аз питам за шала в началото на темата.Мисля,че разбрах как става,но с какъв номер куки?Аз си купих обръч №8.

# 25
  • Мнения: 2 214
И моята баба плетеше едни такива шалове,но аз питам за шала в началото на темата.Мисля,че разбрах как става,но с какъв номер куки?Аз си купих обръч №8.
Ще стане и с 8 само плети по свободно.
И после пиши какво стана.

# 26
  • Мнения: 1 072
Аз на теория знам всичко за вилката   Mr. Green Mr. Green само дето като седнеш да плетеш, се оказва, че всъщност нищо не знаеш.
Честно казано с един ситен шеф можеш да замениш хамалската работа по изплитането в средата. Но за да изглеждат подредени нишките, трябва да се прихване и в двата края, но не знам дали ще стане на машина. Май по края ще трябва да се плете на ръка.

# 27
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
И на мен ми мина през ум за обръч. Сега ще пробвам едно късо парче на куки 4ти номер, мисля, че ше е по-добре от дебели.

winter, пусни линк, ако обичаш, от някой руски сайт.  Praynig Аз се пробвах да търся, но с "шарф" ми е трудно да стигна до вилката, а вилка не зная как е на руски.

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Направих пробата. Ето резултата:




Мисля, че  най-добрият вариант за този шал си остава вилката. Ще ви кажа аз с какви трудности се сблъсках, които с вилката ще бъдат избегнати.
 Започнах на куки 4ти номер.Преждата не ми е мохер, защото нямам, но е тънка като мохера.Започнах със седем бримки. После от всяка дупчица встрани вадих по 3 бр. Средната част на шала според мен трябва да е на такива куки, за да има повече дупчици и съответно да се извадят там повече бримки, които ще дадат ефекта на жабото. Ваденето на бримките пак е по-лесно с по-тънките куки. Като се стигне до наметките, май ще трябва да се сменят с дебелите, защото ми се отели вола да правя по 10 наметки на бримка.
Тъй като шала е дълъг, за да се изплете на няколко части ще са нужни няколко чифта куки. Като се изпълни едната, продължаваш с другата. С обръч може да не е удачно, защото тези наметки после докато се прехвърлят от тънката корда на дебелата кука си е пипкава работа. Другото неудобство на куките е, че дългите бримки се получават с малка разлика в дължината, което ги прави по-къдрави после. Следващото, с което се сблъсках беше реда, веднага след дългите бримки. Като се развият на куката, стават толкова дълги, че започват да се застъпват една друга и трябва да се следи коя след коя е като се плетат.

# 29
  • Мнения: 1 072
Добър опит, ljuboznatelna.

С колко навивки направи нишките. Струват ми се доста дълги. Да не увиснат после? Наистина с мохерна и по-остра прежда ще стои по различен начин.

Общи условия

Активация на акаунт