Съвети за нови приятелства към интроверти

  • 5 561
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 348
Аз пък смятам, че в използването на чуждици няма нищо лошо. Би ме дистанцирало (много силно казано) единствено ако не знам съответния език. Да не говорим, че средностатистическият тийн хич не е толкова грамотен.

# 46
  • Мнения: 1 536
При така описаното изложение, по-подходящи биха изглеждали риболов, туризъм, колоездене, книги и тем подобни, където имате възможност да свършите нещо самостоятелно. Отборните мероприятия могат да Ви повлияят негативно, избягвайте ги. Социални контакти на всяка цена често води до разочарования.

# 47
  • Мнения: 25
При така описаното изложение, по-подходящи биха изглеждали риболов, туризъм, колоездене, книги и тем подобни, където имате възможност да свършите нещо самостоятелно.
Аз в момента си имам самостоятелни хобита (включително и четене на книги), неща като каране на колело и туризъм ще ме разнообразят но няма да променят социалната ми ситуация, което е проблемът който искам да адресирам.
Благодаря за включването в темата.

# 48
  • Мнения: 1 536
При така описаното изложение, по-подходящи биха изглеждали риболов, туризъм, колоездене, книги и тем подобни, където имате възможност да свършите нещо самостоятелно.
Аз в момента си имам самостоятелни хобита (включително и четене на книги), неща като каране на колело и туризъм ще ме разнообразят но няма да променят социалната ми ситуация, което е проблемът който искам да адресирам.
Благодаря за включването в темата.
Напротив, дори и тези наглед несвързани с други хора хобита променят социалната ситуация в положителна посока, защото дават възможност да разберете къде се намирате в околния свят. Струва ми се, че ги подценявате.

# 49
  • Мнения: 1 992
Може би има предвид, че не комуникира с тях, просто си има хоби. Какво като е сред тези хора, да разнообразява и има занимание, но като не говори с тях не може да създаде контакти.

# 50
  • Мнения: 25
Аз може би не разбирам правилно. Като си седя вкъщи четейки книги... как точно това променя ситуацията ми? Или как точно би ми помогнало да "разбера къде се намирам в околния свят"? До сега не е дало резултат в тази насока. Не виждам как изведнъж ще излезе нещо от пресъхнал кладенец, ситуацията е ясна и проста според мен. Същото е и с колелото и туризма (туризъм в смисъла сам човек да обикаля места) - това не са ситуации които предразполагат запознанства. Може би за типът хора които където и да отидат и каквото и да правят все завързват нови познанства и приятели - да работи за тях, но аз не съм от тези хора. Там където е имало някакъв успех за мен до момента е когато попадна на хора със сходни виждания, натура и хобита. И съответно насоката ми на мислене - кои са местата където интроверти правят нови запознанства по между си извън училище/университет/работа, защото там шанса за нови реални, дълготрайни приятелства ще е най-голям, отново на база на личния ми опит до момента.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 20:32 от Autarch Severian

# 51
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Едно време имаше туристически дружества и цяла група тръгваше на поход. Обикновено там има и други интроверти, които търсят контакт, но не прекалено близък.😊

За книгите и аз не разбрах съвета, но едно гадже преди ме влачеше на срещи с поети: сядаха в кафене, който искаше четеше какво е написал, говореха си за стиховете, понякога и за проблемите, с които се сблъскват. Всички там бяха малко по-различни, повечето интроверти.
Аз понеже не харесвам поезия и само слушах, но определено имаше интересни хора.

# 52
  • Мнения: 1 522
Иди на латино танци или български народни танци. Там доста се социализират хората, има тренировки, партита, екскурзии.

# 53
  • Мнения: 1 348
Да бе, танците са много подходящи за интроврти. Направо на дискотека го пратете човека да сваля мадами.

Можеш да търсиш разни форуми, където се обсъждат книги и филми. Евентуално там да се запознаеш с хора виртуално, пък после може да се уговаряте да ходите на кино ако сте от един град.

# 54
  • Мнения: 1 522
пс: към модераторите - направих си друг акаунт, защото исках да не ми се вижда фейсбук името и да не се свързва с моите постове тук. Дали има начин да се реши този проблем. Мерси.

По темата - с другия акаунт написах един пост, който ме мързи пак да пиша, но беше накратко нещо от рода.

Ако една маймуна след в клетка и яде банан сама и се оплаче, че е самотна, решението не е да отиде в друга клетка сама и да яде манго, а да отиде в джунглата и да общува с маймуни.

Затова аз предлагам идеи за общуване с "маймуни". Иначе пичът ако иска да си смени Нинтендото с Плейстейшън, но това няма да ми реши проблема. Проблемът му се решава с общуване с хора.

# 55
  • Мнения: 485
Истината е, че съветите за походи и курсове работят..., но за екстроверти. За хора, които по принцип нямат проблем да се запознават и си лафят бодро дори с продавачката от кварталната бакалия. Не че е невъзможно и за интровертите, но като цяло би им било непривично и много по-трудно да се сближават по този начин.

Според мен най-добрият съвет за интроверти в днешно време е да се започне с онлайн запознанство, било във форум, било в социална мрежа, точно в група по интереси. В дускусиите за филми/книги/музика можеш да прецениш с кого си допадате като изказ, възгледи, хобита и постепенно да се сближите. Общите интереси сближават, и точно във форум това може да се случи дори неусетно. След това вече може и да се стигне до срещи на живо.

Дори в този форум има раздели за книги и филми, които са достатъчно активни. Лошото в случая е, че повечето от потребителите са жени, вероятно над 30 години, семейни и с деца, с доста други ангажименти в живота си, които тук просто разтушават. Но все пак не пречи да се дискутират неща, свързани с хобитата, това пак си е комуникация и връзка с хора. Предполагам има и форуми с повече мъжко присъствие, всъщност аз се сещам точно за един с кеч насоченост, но има раздел за филми, сериали, книги, музика, където си има постоянни потребители, които пишат. На мен самата ми е забавно да чета понякога и там, според мен можете да си допаднете, има големи образи. Ще оставя линк, надявам се да не го изтрият:
https://www.bwcommunity.eu/forum/62-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0% … 0%BD%D0%B8%D1%8F/

Аз следя повече клюкарски и женски форуми, но ако някой знае други "по-смесени" с повече мъжко присъствие и такива по интереси, може да сподели.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 668
Оо, тук се събирате група на бгмама-нърд. Wink
Мога и аз да се включа.
Ами направо да направим форумна сбирка.
Надявам се, няма да искате да си пишем 6 месеца по интернет първо, защото ще дойде зимата.

Например, тая събота, сбирка, сутрешно кафе или вечеря?

# 57
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз рядко се срещам с виртуалните контакти.
Нали да ми на една клавиатура разстояние, защо да се организирам да се срещам с тях?!

Интересни съседи на твоя възраст нямаш ли? Като са наблизо е по-лесно спонтанно да излезеш.

# 58
  • Мнения: 1 348
А как да знае съседите му дали са интересни като на никой на челото не пише "харесвам това или онова"? За интровертите не е важно просто да завържат разговор, а действително да имат допирни точки с човека отсреща, иначе просто не се получава. Разговори за времето, за тая или оная съседка или кой какво сготвил, не са тяхното нещо.

# 59
  • Мнения: 485
За срещи с нови хора идея са и бързите срещи. За съжаление, не останаха много агенции в България, които да ги предлагат, в София има 1-2, за които аз знам. Във Фейсбук май също организират някакви подобни събития, но с тях не съм толкова запозната. От този сайт обаче организират видео запознанства, както и Dixit и кулинарни срещи, т.е. пак запознанства покрай някакъв общ интерес и съответно може би не е толкова cringe, знам ли. Не съм била лично, но изглеждат интересно.
https://www.zapoznaj.me/
От другата агенция за бързи срещи пък поне преди Ковид организираха партита за необвързани, там не си задължен да говориш с никого, но е напълно възможно да се срещнат интересни хора на подобно събитие.

Общи условия

Активация на акаунт