КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 40-а тема

  • 40 501
  • 748
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 3 026
Зависи от хремата. Щом се стига до антибиотик може би е зелена хрема. За мен за такъв тип хрема 2 седмици е много. А цял месец да си мъча детето абсурд. Може би съдя по себе си. Аз съм от типа хора, дето и лека водниста хрема ги събаря и се чувстват като парцал.
Всъщност каква е вашата хрема? Ако е алергична антибиотик няма да помгне.

Зелена, жълта хрема...не гледам цвета, не изследвам и за бактерии нито мен, нито децата.


За мен също не е проблем продължителната хрема. И аз съм имала, и децата и дори не съм звъняла на хомеопата. Това разбира се, ако детето е жизнено и е в добро общо състояние. В началото при моите деца е винаги бистра, след това се сгъстява и позеленява и накрая приключва. С течение на времето, обаче станах доста търпелива и изчаквам да се развие състоянието и да е по- пълна картината.

Аз даже се радвам, ако има хрема, защото тогава не кашля. Често хремата е задна и кашля от нея, а нищо не тече отпред. Е, тогава си е неприятно.

Аз също не звъня за хрема на хомеопата, но и при малкото е бистра (рядко е гъста и жълта в началото), след това се сгъстява и позеленява и накрая приключва. Ако е жизнено, само пръскаме в носа с физиологичен разтвор, вит. С, калциев глюконат и чакаме да мине. Вече, ако се появи кашлица, звъня след 2-3 дни, според състоянието, защото често си минава само, без никаква хомеопатия.

# 316
  • Мнения: 2 082
До детето е. Наистина първоначално думата хрема не е нещо уау, но заради хрема моето дете има 40 дена ясла от Септември до Май. Като посетихме хомеопат, нвщата тръгнаха в добра посока, започна да изкарва по седмица-две 😅 Просто при него не спираше.

# 317
  • Мнения: 3 481
Психологическите проблеми - зависи. И то не само дали се води психиатричен проблем, или не. При гняв, агресия при дете задължително се лекува и родителя (поне в повечето случаи е необходимо). Психологията знае, че страх и агресия са двете страни на една монета - зад агресията стои страх. Ако страховете са неконтролируеми (водят до честа агресия), значи има проблем в комуникацията/възпитанието в системата родител-дете.

За АБ капките - Не се тревожете, всички сме хора и можем да имаме пропуски. Няма безгрешен човек. Светът наистина няма да свърши, ако ги приложите. Особено в началото е голям слалом. В психотерапията е същото. Здравето също е колебливо понятие - веднъж напред, веднъж назад. Хората очакват, че веднъж стъпят ли на пътя, ще вървят само напред. Е, животът показва друго. Не на последно място, вие самата НЯМАТЕ вина в случая - истината е, че човек се мъчи да даде най-доброто от себе си (било като родител, било като хомеопат), но понякога нещата не се получават.

# 318
  • Мнения: 8
Здравейте.
 Искам да попитам за какви симптоми следите след прием на ХЛ.
За първи път се сблъсквам с това и ми е безкрайно трудно. На втората среща с хомеопата, тя ме попита какви промени са настъпили и аз нищо не успях да кажа.
Според нея трябва да следя за всичко? - как спя, кога се потя, настроение и т.н.
Това за мен е много трудно, тъй като обичайно не обръщам внимание на тези показатели.
Имам притеснения, че без точен репорт от моя страна, няма да има резултат от лечението.
Бихте ли споделили насоки и съвети, на какво точно да обръщам внимание, как това става през деня или седмично?
 Благодаря

# 319
  • Мнения: 1 453
В началото аз си записвах всяко необичайно нещо, което се е променило, ситуация, в която съм реагирала различно от обичайното, също промени в съня, в отношението ми към хората, в отношението ми към  самата себе си, промяна в предпочитания за храни и др. Изобщо всичко което е било по различно от обичайното, включително болежки някакви. Спомням си и, че след прием на лекарство големия ми син поиска да му сипем зеле със свинско 😂 Никога не беше ял до този момент и отказваше. Това също има значение. Общо взето всяка промяна си я записвай в някакъв тефтер. Трябва да се наблюдаваш, не прекалено разбира се. Просто ако някаква реакция ти направи впечатление я запиши Simple Smile Например,"обикновенно си мълча и не казвам на хората какво мисля, но днес колегата ме провокира и му казах,  че не е ок" Simple Smile
С времето се свиква общо взето 🤗

# 320
  • Мнения: 1 168
Според мен е коректно хомеопатът да зададе конкретни (насочващи) въпроси, относно промените, дали са настъпили. Поне моят така прави. И вече, ако има нещо, което аз съм забелязала като промяна, го споделям.

# 321
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Хомеопатията помага ли при шипове, инсулти, диабет изобщо при такива, нелечими за медицината, състояния?

# 322
  • Мнения: 3 481
Първо пациентът сам трябва да съобщи за това, което е наблюдавал. От една страна е полезно, за да се прецени фокуса му (някои хора са просто телесно ориентирани, което от своя страна е показател за чувствителността му), от друга страна е показателно за картината на евентуално лекарство. Едва след това може да пита самият той, и то пак без да насочва към евентуален отговор.
Но иначе, да, по-трудно се работи с хора, които не са свикнали да се наблюдават. Не се тревожете, ще се научите и ще се получават нещата.

# 323
  • Мнения: 8 521
Хомеопатията помага ли при шипове, инсулти, диабет изобщо при такива, нелечими за медицината, състояния?
При мен се справи с нелечим (според традиционната медицината) генитален херпес. За другите неща нямам информация и опит.

# 324
  • Мнения: 42
Здравейте,
Момичета имам една огромна молба към Вас!
Имам бебе, което има хидроцеле. опитвам се да открия хомеопат , който има опит с деца около годинка и ако мога поне да имам препоръка от някого.
Четох в доста чуждестранни сайтове, че Хидроцелето се лекува успешно с хомеопатия, но уви в Бг сайтове няма никаква подобна информация.
Моля Ви, ако имате някаква информация напишете ми, искам да направя всичко което мога, за да избегнем операция.

# 325
  • Мнения: 186
Здравейте! Знаете ли дали може да се направи хомеопатична схема, която да повлияе на следродилна депресия?
Все още не съм родила и страдам от тревожност, страхове, депресия. Към момента приемам само Седатиф пс и то не редовно. Не ми влияе особено. Предполагам че след раждането ще бъда дори по -зле.

# 326
  • Мнения: 181
Здравейте, детето ми е болно и след среща с хомеопат му изписха Пулсатила, от днес се върнаха нощните терори( вчера беше първият прием на лекарството) възможно ли е да е от него как мислите?

# 327
  • Мнения: 94
Здравейте, детето ми има Стрептококи в гърлото, изписан му беше стрептококцинум и тази вечер вдигна температура, възможно ли е да е реакция от лекарството? Не знам да търся ли лекар в неделя или да изчакам да се свържа с хомеопата

# 328
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Температурата не е лошо нещо, означава, че организма реагира и изработва клетки, които да унищожат "врага". Ако е висока Т над 38 гр. се сваля.ако може с по-безобидни средства като оцет, масла, ако не с температуропонижаващо. От гърло се вдига обичайно висока Т.  Зависи колко е детето, какво сте свикнало да действате.Аз за гърло мажа масла, ядем масло, мед, лимон със сода,вода с лимон, серапептаза, гаргари с нишадър, клеева тинктура, чай, сребърна вода и и т.н.Ако сега минавате на хомеопатия ако можете овладейте страховете си, ако не, по-добре си действайте както знаете и следващия път се подгответе какво може да направите.

Да допълня, че моето дете е голямо вече, тогава ,когато започнахме беше на 5г.ползвах основно оцет за Т и съм давала панадол и ибупрофен.Серапептазата се смуче, тя разтваря налепи по гърлото, може да се пие и за хрема, не е за сваляне на Т.

# 329
  • Мнения: 572
Здравейте , има ли тук практикуващи хомеопати ?

Интересува ме Е ли възможно да се елиминира напълно дремещ Епщайнбар вирус  с Хомеопатия ?

Общи условия

Активация на акаунт