Разкриване ,че ще ставате мама

  • 1 234
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Бъдещи мами ,според вас кога вече може да се похвалим ,че сме бременни ?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 557
Кой когато реши.

# 2
  • Мнения: X
Според мен след третия месец. И то на по-близките, това е някак интимен момент за семейството.

Имам лош спомен за една колежка, която си сподели първата снимка от УЗ във фейсбук и после пометна. Не бих направила нещо подобно, няма нужда от такива манифести.

# 3
  • Мнения: 13 544
Както прецениш ти.
П. П. Кои сте бременни?

# 4
  • Мнения: 38
Както прецениш ти.
П. П. Кои сте бременни?


Ние дамите ,които сме .

# 5
  • Мнения: 794
На близките ми казах веднага, общуваме си прекалено често, за да го пазя в тайна, не виждам и защо. На най-близките приятели казах в 3 месец, на мениджърката ми също,  на колегите в 4 месец. Общо взето не исках да афиширам, не качвам снимки в социалните мрежи, но въпреки това от човек на човек, масово всички знаят…

# 6
  • Мнения: 5 139
И според мен който когато желае. Аз не желая да се знае, да се хваля, да ме разпитват и коментират и съответно ще си трая докато мога, пред когото мога. Проклето съм Simple Smile
На нашите трябваше да кажем в 9+, защото трябваше да ми слагат инжекции докато ММ е командирован. Брат ми още не знае. На техните на ММ казахме в 12+. И това с невероятно отбиване на въпроси, защото сме инвитро и изпуснахме всички семейни пътувания и събирания баш по Великден заради пункция, трансфер и лежане Simple Smile
Ей сега в неделя ми беше рождения ден в 13+, за щастие с правилните дрехи никой не разбра Wink А бяхме над 20 човека.

# 7
  • София
  • Мнения: 353
Аз лично споделих на родителите след първата фетална морфология, някъде (13-14 г.с.). На близки приятели някъде около 5-тия месец. На работодателя казах също някъде около 4-5 месец, когато започна да ми личи. При нас бебето беше много дълго чакано и след доста процедури и ни се искаше да запазим съкровения момент по-дълго за себе си. А и честно казано някои хора са много нахални и нетактични и не ми се искаше да ме разпитват излишно за някои неща. Но всеки както го чувства. Simple Smile Така или иначе след раждането всички разбират, няма как да се скрие Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 519
На най-близките в началото на 5 месец.
В края на 8ми , почти в 9ти качих една снимка в социалните мрежи.

# 9
  • Мнения: 38
На най-близките в началото на 5 месец.
В края на 8ми , почти в 9ти качих една снимка в социалните мрежи.

До колкото знам не е хубаво да се крие чак толкова много .. но както е казано всеки си решава . 🌷

# 10
  • Мнения: 1 519
Абсолютно, всеки случаи е различен Simple Smile
Детето ми е 5то ин Витро, като преди това имах 3 бременности, та изобщо не исках да тръбя наляво-надясно.
Единствените които знаеха бяхме ние със съпруга ми+моите родители:)

# 11
  • Мнения: 91
С миналата бременност исках да не казвам нищо, докато не ми проличи. Не че съм искала да се "крия", просто като един интровертен и срамежлив човек, предпочитах информацията да си остане между мен и най- близките. Работих по това време като операционна сестра обаче и трябваше да излезна рано в болничен, та всичко живо разбра още на втория месец.
В социалните мрежи имам само една снимка в 8ми месец.
Със сегашната бременност имах коремче още в 3ти месец и не съм отричала като са ме питали.
Според мен това е много лично изживяване и е хубаво да бъде споделено между близките. Останалите хора, включая последователи и дружки от Инстаграм и Фейсбук не е жизненоважно да бъдат известявани, така или иначе ще разберат, ако са от социалния кръг на бременната. На повечето от тях им е все тая, а и част от хората прекаляват, когато започнат с коментарите и "страшните истории". Аз лично вече не обръщам внимание, но с предишната бременност разказите за тежки раждания и инциденти много зле ми влияеха психически.

# 12
  • Мнения: 6 764
Когато решиш. Аз лично не съм суеверна, не съм пазила някакви огромни тайни, но не съм и в другата крайност да поствам снимки на ехографи из фейса или разни уведомления, че чакам бебе.
Родителите (моите и на мъжа ми научиха първи), на приятели сме казвали в движение, някои с времето сами са разбирали като се видим.

# 13
  • Мнения: 1 846
Когато ти решиш, това си индивидуално на кого какво д а кажеш.

# 14
  • Мнения: 1 495
На най-близките - майка,сестра и най-добра приятелка казах веднага на другия ден след теста. Нямам какво да крия от тях, винаги са били до мен във всичко и винаги са минавали през най-важните моменти с мен. Нямаше как да не споделя именно с тях и никак не съжалявам.
ММ реши, че нямал какво да крие и бързо разпространи новината сред останалата част от близките ни приятели. Не бях съгласна, не бях минала нито видеозон, нито лекар, нищо. Имах един пиклив тест, но той беше толкова щастлив, че не му пукаше.
На шефката казах някъде към 7-8 седм, ставаше ми лошо, трябваше да отсъствам и реших да й споделя. С нея си имам приказката и по-скоро я чувствам близка за това й казах. На колегите по-късно. Много хора, обаче все още не знаят и майка и свеки казаха, че ще изчакат колкото могат с обявяването.
Не съм поствала нищо във фейса и нямам намерение. Там вероятно ще създам събитие, когато живот и здраве се роди бебето. Хич не обичам снимки на видеозони и бебета във фейса, плюс там имам куцо и сакато. Не мисля, че трябва да знаят.

Общи условия

Активация на акаунт