Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 76

  • 41 815
  • 758
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 6 663
Тази жена на колко години е, някакъв шанс да е бременна? Защото това звучи като нещо хормонално по-скоро. С което съвсем не искам да я отказвам да отиде на лекар - напротив, прегледите при гинеколог/мамолог са нещо задължително, независимо дали човек има проблем или не, просто казвам, че проблема може да е другаде.
Нека да отиде на лекар, поне за да се успокои.

# 331
  • Мнения: 285
Тази жена на колко години е, някакъв шанс да е бременна? Защото това звучи като нещо хормонално по-скоро. С което съвсем не искам да я отказвам да отиде на лекар - напротив, прегледите при гинеколог/мамолог са нещо задължително, независимо дали човек има проблем или не, просто казвам, че проблема може да е другаде.
Нека да отиде на лекар, поне за да се успокои.
На 37г.С две дечица на 4г.и 2г
Ще я накарам да отиде на преглед.
Чака да и дойде цикъл тези дни

# 332
  • Мнения: 285
Росалинда, и ако е рак, каква полза от страха да отиде на лекар? От това, че не отива  рака няма да изчезне. Напротив, може да пусне мети  навсякъде. Извинявай, но такъв пост в тема за жени с доказан рак, звучи меко казано обидно към нас. Ние с доказания рак какво да правим, да се тръшнем да мрем ли? Да, много е тежко, особено в началото, но всяка от нас, искащите да живеем , се борим. И борбата е свирепа, но си заслужава. Кажи на приятелката си да ни прочете малко и след това да си помисли дали още я е страх от едно ходене на лекар. . Успех й желая и дано тревогата да е фалшива!
Не искам да обидя никого.За което се извинявам!Аз също се боря с онкологично заболяване.Говоря й всеки ден да направи преглед .

# 333
  • София
  • Мнения: 6 663
А да е кърмила доскоро второто? Защото може и от това да е, кърмата остава дълго в гърдите и/или може да бъде произвеждана дълго, преди да изчезне напълно. Поне 6 м след отбиване може да има кърма все още (консултант по кърмене съм, оттам ми е инфото).
Най-добре е да отиде при гинеколога си поне, или при мамолог директно.

# 334
  • Мнения: 285
А да е кърмила доскоро второто? Защото може и от това да е, кърмата остава дълго в гърдите и/или може да бъде произвеждана дълго, преди да изчезне напълно. Поне 6 м след отбиване може да има кърма все още (консултант по кърмене съм, оттам ми е инфото).
Най-добре е да отиде при гинеколога си поне, или при мамолог директно.
Три месеца е кърмила.Детето вече е на 2г.
Утре лично ще й запиша час.Тя е неспокойна натура .Сякаш живее постоянно под стрес.За всичко се притеснява и покрай децата.

# 335
  • София
  • Мнения: 6 663
Е, тогава не е такъв случая, очевидно, да отива на лекар.

# 336
  • Мнения: 4 915
Привет. Green Heart
Някой да се лекува в Сити клиник Младост и да е на генетична терапия?

Малко предистория:
Майка ми е с тройно негативен дуктален карцином, премахнат и мастектомия миналата година. Тази година - рецидив, пак операция. Онкокомисията в Сити Клиник препоръчаха лъче и химиотерапия. Лекува се в Сити Клиник - Младост.

Вчера с онлайн консултация Проф. Тимчева ни препоръча да направим генетично изследване в Майчин Дом за генетична мутация.
Исках да се консултирам с проф. Дудов, но до края на август го няма, после за септември нямат още графика му.

През това време ние как да действаме?
Предполагам, може самосиндикално да отидем до Майчин дом и да платим за генетичното изследване?
Да носим ли и материала от хистологията?
После с резултатите - ако са положителни, към Сити клиник ли ги подаваме?...

# 337
  • Мнения: 319
Привет. Green Heart
Някой да се лекува в Сити клиник Младост и да е на генетична терапия?

Малко предистория:
Майка ми е с тройно негативен дуктален карцином, премахнат и мастектомия миналата година. Тази година - рецидив, пак операция. Онкокомисията в Сити Клиник препоръчаха лъче и химиотерапия. Лекува се в Сити Клиник - Младост.

Вчера с онлайн консултация Проф. Тимчева ни препоръча да направим генетично изследване в Майчин Дом за генетична мутация.
Исках да се консултирам с проф. Дудов, но до края на август го няма, после за септември нямат още графика му.

През това време ние как да действаме?
Предполагам, може самосиндикално да отидем до Майчин дом и да платим за генетичното изследване?
Да носим ли и материала от хистологията?
После с резултатите - ако са положителни, към Сити клиник ли ги подаваме?...
  На мен генетиците в Сърце и мозък в Плевен ми обясниха,че ако съм с тройно негативен  може изследването да ми бъде безплатно,но понеже моят е хормонозависим цената е около 850 лв.По интересувайте се дали и там не се прави безплатно.

# 338
  • Мнения: 771
Free Soul може да отидете в Майчин дом без препаратите от хистологията - ще вземат кръв и ще ви обяснят всичко. За около 10 дни излизат резултатите като зависи колко от гените желаете да бъдат изследвани.

# 339
  • Мнения: 4 915
Много ви благодаря! Green HeartGreen HeartGreen Heart

# 340
  • Мнения: 70
Здравейте! Аз още чакам резултатите от генетичните тестове за BRCA1 и BRCA2. Искам да попитам има ли момичета, които имат тези мутации и какво са им казали докторите в тази връзка.

# 341
  • Мнения: 1 721
Здравейте! Аз още чакам резултатите от генетичните тестове за BRCA1 и BRCA2. Искам да попитам има ли момичета, които имат тези мутации и какво са им казали докторите в тази връзка.
Не зная каква ви е историята, но майка ми имаше BRCA2. Изчакайте да излезе и пишете после, ако е положителен теста.

# 342
  • Мнения: 3
Здравейте, мили момичета!Искам да попитам някой запознат ли е по - подробно с програма " Виктория"?И дали е вярно , че само до петата година може да се включи човек в нея?

# 343
  • Мнения: 365
И аз се замислих тези дни, с нашата диагноза инвалидната пенсия получава ли се и след като се пенсионираш по стаж и възраст или тогава ти я спират? Някой знае ли?

# 344
  • Мнения: 472
Здравейте, тъй като за няколко месеца и майка ми и свекър ми се разболяха от рак /майка ми е с тотална хистеректомия, а свекър ми с премахнат бъбрек/ и двамата са пенсионери. Мъжа ми ме пита дали случайно имат някакви облекчения-социални/винетки../ или други . Според мен след като са вече пенсионери, не им се полагат някакви преизчисления, но ако все пак пропускам нещо ще ви бъда благодарна за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт