Почивате ли си на почивката?

  • 8 310
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 668
Тотално не. На почивка първо че пътуваш сто часа да стигнеш до там и после толкова обратно, но и всеки ден се става рано, няма излежаване, няма размотаване до обяд по пижама, ставаш рано да гониш закуската, висиш по опашки за сладолед, тъпчеш се с нездравословна храна, мешаш огромни количества алкохол, гориш на слънце, непрекъснато си гледаш часовника че някъде трябва да се ходи нещо да се разглежда, мъкнеш раници със сандвичи, вода и топящи се шоколадови барчета, чудиш се къде е тоалетната, изминаваш маратонски разстояния пеша и накрая се прибираш недоспала и с кънтящ главобол от дехидратация. И за какво? За няколко сувенирчета и няколко хиляди снимки които после няма да погледнеш отново. Бля.  Rolling Eyes
Абе много сте ги разглезили тия деца, и мъже. То шоколадови барчета, сладоледи, сандвичи, раници.
Едно време децата (и мъжете) сами се оправяха. И сами на по 9-15г сме ходили и по лагери и по походи. Я вземем вода, я не. От някоя чешма ще пием. С дрехите на гърба си. Най-много 1 сандвич, дето сам си го правил, ако цял ден ще се ходи.
Аз имам едно приятелско семейство с 2 момчета, майката е абсолютна паника. Съответно ги е превърнала в "драма куин", особено едното. То са капризи, лиготии, цупене, хленчене, лутане, ужас. Тая дрешка, оная дрешка, тия солетки, това шоколадче, фасони, лигочи, фалшиви оплаквания "болен съм", "ще умирам", аман, аман! От това мъж повече не става. Само един безкраен мензис. Цяла комби кола се събира, пакетира, пълни, подрежда от жената. Като процесът отнема минимум 3 часа и редовно се закъснява с толкова за общи уговорки.
Отивате до баничарницата, купувате 1 голяма торба рогчета и курабии, да има за 1 седмица за из път, слагате по 1 за човек в раницата и бутилка вода и готово.
Другото като седнете на ресторант.

# 46
  • София
  • Мнения: 13 031
Ние с всички деца сме пътували и с по 1 сакче на всеки. Лекарства не нося, храна само за из път, вода също. Така пътувахме и преди децата, и с тях, и тях така научихме. Няма значение в страната или в чужбина.

# 47
  • Мнения: X
Да, почивам си.
Години наред почивам по 3 и половина месеца годишно ( зимата и цялото лято) и независимо дали сме вкъщи или навън си почивам.


В момента сме на четири месечна почивка и редуваме лежане на плаж, планина с разходки, посещения и събития.

# 48
  • Мнения: 1 235
Като по-млади беше друго. Сега за мен почивка е когато никой не ме ангажира с нищо, поне за няколко часа ( напоследък рядко се случва ).
Просто ми се иска да отида някъде, където никой не ме познава, нямам интернет, и телефоните нямат покритие.
И така да си седя на улицата, в някое кафе или в парк примерно на чаша бира, и да гледам преминаващите хора които не ми обръщат никакво внимание, просто си минават с децата, разхождат си се, и си правят нещо си без значение. Не по малко удоволствие е да бъда в някоя дива гора с огромни дървета (само че ако може без любителите на домашни животни да ги разхождат там, диви животни може Simple Smile )
Това е усещане за пълна, абсолютна свобода. Малко пъти съм се чувствал така.

# 49
  • UK
  • Мнения: 2 831
Почиваме си, но ние и четиримата обичаме мързеливи почивки. Ежедневието ни е свързано с ранно ставане, все бързане за някъде, големи разстояние. За това като сме на почивка мърдаме само от шезлонга до басейна/плажа и ресторанта. За наше щастие единствено когато сме на почивка децата спят до късно

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 586
Рядко си почивам на почивките.Не обичам да спя в чуждо легло.Най-хубавата почивка за мен е в къщи без мъжа и децата.Само аз и котката!

# 51
  • Мнения: X
Почивам си разбира се, но откакто поумнях и спрях да ходя на почивки по планини. Планините просто не са за мен. Плаж, морска храна, семейството ми във Варна и приятели, без това не мога поне веднъж годишно. И пет дни в Барселона с 12 часа ходене всеки ден обаче ми е добра почивка. Главата ми почива така.

Наскоро инцидентно разбрах каква е идеалната почивка за мен. Във Варна без мъж. 😂 Съдбата ми се усмихна и ми предстои втора такава. Отдавна подозирах, че не в децата и котките е проблемът по принцип. 😜

# 52
  • София
  • Мнения: 13 597
Не съм почивала от поне две години, но го мога.

# 53
  • Мнения: 2 579
Аз без изключение имам проблеми със спането първата вечер докато свикна на ново място. Сън не ме хваща и това е. На следващия ден съм гроги.

# 54
  • Мнения: 10 993
Почивам си. Аз като дойдох първият ден на почивката и вечерта трябва да излизаме при компания, направо не можех да стана от леглото, все едно камъни имах на плещите си. Това беше цялото психическо натоварване, което бях поела. Преди да дойда на почивка, една вечер се разплаках в метрото на път за вкъщи. Никой не ме видя, но ако не отида на почивка, ако не сменя обстановката, просто не мога да карам. Седя на работата и гледам в една точка. Ако съм си вкъщи: чистя и готвя изобщо не си почивам. Благодаря всеки ден на съдбата, че мога да си позволя море, бих ходила и повече пъти, но мъжът ми няма отпуска, а сама с децата не мога. Той ги гледа по плажа, аз си плувам и си почивам.

# 55
  • Мнения: 8 916
Всъщност най-вече хората на изкуството са способни истински да си почиват. Дори и "работата" им е вид почивка. Докато другите хора повечето от тях,бачкат като изоглавени и когато отидат на почивка,не могат веднага да "превключат" на режим "почивка" и продължават да говорят и мислят за работа.

# 56
  • Мнения: 9 429
Не! Не мога да си почина на почивката. Изтощава ме оправянето на багаж преди и след почивката, напрягам се много. Предпочитам да си стоя вкъщи пред телевизора, така най-добре релаксирам. От 3 години насам за пръв път си позволявам да изляза в платен отпуск в средата на декември. Няма такова щастие. Отпочинала и с нови сили съм готова да се върна на работа след НГ.

# 57
  • Мнения: 68 583
Почивам си, но не така, както ако бях без детето.
На плажа не мога да легна и затворя очи, а го гледам когато е във водата, или влизам заедно с него, като последното означава, че бяхме нон стоп във водата и двамата.
Тоест на въпроса - на 50%....си почивам само Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 38 431
В момента сме в Истанбул. Въпреки цялата лудница, съм се настроила така, че всъщност си почивам.

# 59
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
все по-трудно си почивам на „почивката“
и то,не заради мене си,а защото все повече се разминават желанията с очакванията, а после и желанията се променят, а после и физиономии се правят...
имам тийнове Head Band
като бяха малки, и повече се забавлявахме, и повече си почивах...
чакам да дойде времето,та да не ги влача с нас-тогава вече ще си почина качествено

събиране и организиране за пътуване не ми тежи
само дето, все повече си мечтая за пръстена на Арабела
мисля си,че ако успеем да се сдобием с каравана, бих си решила този проблем, и ще си върна удоволствието от самия преход

Общи условия

Активация на акаунт