Слънцезащита - 7 тема

  • 47 174
  • 492
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 855
Искрица, предвид, че търсиш матиране, минералният флуид на Авен не е подходящ.
Имам и ползвам тонирания вариант. Въпреки, че е флуид, е доста мазен и оставя лицето озарено.

Скрит текст:

Купих си и двата на Авен за първи път.
Изпробвала съм техни слънцезащити ,но минералните не съм.
Може ли малко по-подробно за двете слънцезащити?
Вече си обяснила за тонираната ,ясно е че ще се слага пудра отгоре и няма да я повторя.
А другата ,която не е оцветена матира ли?
И поръчах отново за първи път ето тази
https://remedium.bg/avene-b-protect-razkrasyavasht-fluid-za-chuv … 0-h30-ml-148013/p
Имаш ли представа тя как се държи?
Със смесена към мазна кожа съм ,супер чувствителна ,разширени пори и алергична към слънце.

# 256
  • в Кошера
  • Мнения: 2 212
mavina1380, ползвала съм само тонирания минерален флуид (приложената снимка е от нета).
Предполагам, че другият е с подобен финиш.

B-Protect е с доста по-лека текстура (имам и него). Според мен е добър вариант за смесена кожа.
Той също е с консистенция на флуид. Бял, с тонирани микрокапсули, които се разтапят върху кожата при нанасянe. Но е с много лека покривност и видимо по-светъл нюанс от минералния флуид.

# 257
  • Мнения: 855
B-Protect е с доста по-лека текстура (имам и него). Според мен е добър вариант за смесена кожа.
Той също е с консистенция на флуид. Бял, с тонирани микрокапсули, които се разтапят върху кожата при нанасянe. Но е с много лека покривност и видимо по-светъл нюанс от минералния флуид.
Как се държи лятото?
Гледам ,че има много добро намаление на Ремедиум , Софармаси и Гален.
Поръчах си от Софармаси 2 бр. и се чудя дали да не кажа на големият ми син докато е в София да ми купи още два от Ремедиум.
Не се ли слива с цвета на кожата?
Че в чудо съм се видяла с избирането на слънцезащита.
Използвах един флуид на Авен ,който беше перфектен за моята кожа и независимо ,че нанасях по 4-5 пъти на ден ,кожата ми беше матирана до вечерта. Смениха формулите и го направиха с някакви натурални съставки (оризов екстракт) ако не бъркам и още при наказването изглеждах така все едно съм се намазала с олио. После намерих един на Авен Солар ,който на скоро изчезна и на него му смениха формулата.
Купих на Биодерма ,който имаше озаряващ ефект ,но не е за лято.
Купих на Юсерин ,но цветът е толкова светъл ,че ме прилича на призрак.
Имам и без цвят ,но съм го пробвала и ми е тежък. На Биодерма имам минералният флуид ,но той пък е доста тъмен ,иначе матира много добре ,ще го смесвам със сигурност. На Нивея ми идва тежък. На Cien ми мазнее и задължително слагам пудра ,но за хладно време ,ще е добре.
Абе няма угодия. 😂😂😂
Имам още 4-5 вида и марки ,които тепърва ще ползвам и пробвам.
Ще има и да смесвам ,ще е чудо.
Много се надявам този на Авен В- Protect да ми допадне и да матира добре.

# 258
  • в Кошера
  • Мнения: 2 212
Скрит текст:
B-Protect е с доста по-лека текстура (имам и него). Според мен е добър вариант за смесена кожа.
Той също е с консистенция на флуид. Бял, с тонирани микрокапсули, които се разтапят върху кожата при нанасянe. Но е с много лека покривност и видимо по-светъл нюанс от минералния флуид.
Как се държи лятото?
Гледам ,че има много добро намаление на Ремедиум , Софармаси и Гален.
Поръчах си от Софармаси 2 бр. и се чудя дали да не кажа на големият ми син докато е в София да ми купи още два от Ремедиум.
Не се ли слива с цвета на кожата?

Аз не го предпочитам за себе си заради посоченото в цитата - цветът е светъл за мен, текстурата е лека, не е оптимален вариант за суха кожа. Ползвам го рядко, като допълващ продукт.
Мисля, че за смесена кожа и търсен ефект на лека покривност, би бил добра опция. Peace
Откъм защита нямам забележки, както към всички слънцезащитни продукти на Авен, всъщност.

# 259
  • Мнения: 855
Tyra ,много ти благодаря за изчерпателните отговори. 💐
Определено звучи моето нещо.
Нямам нужда от много покривен цвят и лека покривност ме устройва.
За защитата съм на същото мнение ,защитава перфектно Авен.

# 260
  • Мнения: 1 328
Здравейте, може би питането ми не е за тук, но ще де пробвам, понеже темата за бебешка/детска слънцезащита е изключително стара и със сигурност има мн нови и добри предложения. Та бебата ще бъде на 1,3 месеца когато ще я водим на море. С атопична кожа е, супер беличка. Какъв слънцезащитен крем/лосион/спрей бихте ми препоръчали? Като козметика ползваме А дерма. Чудих се същата ли да вземем, биодермата ли, авеню ни препоръча лл, а се чудя и за нивеа кидс?

# 261
  • Мнения: 103
Здравейте, в търсене съм на слънцезащита, на 27 съм, с омазняваща се кожа, лятото рядко слагам грим, но ми се иска да избегна кир ефекта, както и пресушаването. Благодаря!

# 262
  • Мнения: 367
Здравейте, да точно за този хидратиращ на Юсерин, който сте качили в предишната страница питах ... Взех го ! Хубав е, добра консистенция и попива добре, не оставя мазно, но на моята кожа се усеща леко лепкаво. Бих го редувала с Оил Контрол. От друго откритие съм възхитена обаче ... Престраших се да взема и пробвам Лидълския, за който беше писала една дама в страницата. Ами за тази си цена е топ просто. Определено се превръща в любим ! Благодарности на съфорумката, че писа за него ! Simple Smile

# 263
  • Мнения: 855
Здравейте, в търсене съм на слънцезащита, на 27 съм, с омазняваща се кожа, лятото рядко слагам грим, но ми се иска да избегна кир ефекта, както и пресушаването. Благодаря!
Горещо препоръчвам ето този на Avène.
https://galen.bg/avene-sun-b-protect-slantsezashtiten-razkrasyav … fluid-spf50-30-ml
Матира много добре.
Цветът се адаптира към кожата.
Ето този също.
https://remedium.bg/bioderma-fotoderm-nude-touch-krem-light-spf50-40ml-065964/p
Матира перфектно,но ако кожата ви е по-светла е малко по-тъмен.
Но ако сте по-тъмна е перфектен.
Ето този с две ръце ,но за по-студените месеци.https://remedium.bg/bioderma-fotoderm-nude-touch-krem-light-spf50-40ml-065964/p
Много красив кадифен завършек в който се влюбих без да е мазен.
Цветът е перфектен и се слива с кожата. Изглежда ,че нямате нищо на лицето. Изравнява тена перфектно.
Единственият му минус е ,че цапа дрехите. Ще използвам за зимните месеци ,ако изразходя тези на Авен ,които съм посочила по-горе ,защото купих 5 на промоция и мисля да взема поне още толкова. ☺️

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 08:04 от mavina1380

# 264
  • Мнения: 1 126
И аз реших да пробвам лидълския след като беше похвален, но въпреки че попива добре, леко ми лепне. За тази цена ще си го измажа с кеф по тялото на плажа.

# 265
  • Някъде там
  • Мнения: 4 783
Здравейте, в търсене съм на слънцезащита, на 27 съм, с омазняваща се кожа, лятото рядко слагам грим, но ми се иска да избегна кир ефекта, както и пресушаването. Благодаря!
Горещо препоръчвам ето този на Avène.
https://galen.bg/avene-sun-b-protect-slantsezashtiten-razkrasyav … fluid-spf50-30-ml
Матира много добре.
Цветът се адаптира към кожата.
Ето този също.
https://remedium.bg/bioderma-fotoderm-nude-touch-krem-light-spf50-40ml-065964/p
Матира перфектно,но ако кожата ви е по-светла е малко по-тъмен.
Но ако сте по-тъмна е перфектен.
Ето този с две ръце ,но за по-студените месеци.https://remedium.bg/bioderma-fotoderm-nude-touch-krem-light-spf50-40ml-065964/p
Много красив кадифен завършек в който се влюбих без да е мазен.
Цветът е перфектен и се слива с кожата. Изглежда ,че нямате нищо на лицето. Изравнява тена перфектно.
Единственият му минус е ,че цапа дрехите. Ще използвам за зимните месеци ,ако изразходя тези на Авен ,които съм посочила по-горе ,защото купих 5 на промоция и мисля да взема поне още толкова. ☺
Първия показан при мен омазнява и лъсвам от него Sad.
Явно не е о.к за моята кожа(комбинирана)
Днес ще отскоча до аптеката да попитам за мострички на този крем.В руските форуми го хвалят много

# 266
  • Мнения: 855
Искрица ,сподели после какво мислиш за този на Виши.

Вече няма слънцезащитна ,която да ми матира кожата до вечерта.
Имаше ,преди да сменят формулата на флуида на Авен. Той матираше от сутрин до вечер при положение ,че нанасях на 2-3 часа и то стабилно количество.
Но откакто му смениха формулата е ужасен. Намазваш се все едно с олио.
И какъвто и слънцезащитен да съм изпробвала след него не матира дълго време. Нося в мен матиращ ролер и пудра.
Лидълският и аз ще го използвам за тяло. Идва ми тежък ,но ако сте с нормална кожа е перфектен.

Оставам си на аптечните ,защото са некомедонни. Определено се чувствам по-сигурно с тях.
Хващам промоция ,зареждам се и проблемът е решен.

# 267
  • Мнения: 87
Здравейте!
Предстои ми море и съм в търсене на слънцезащита за лице на плажа. Кожата ми е комбинирана, към мазна, с акне.
Търся колкото се може по-матиращ завършек и да не запушва порите.
Ще се радвам да видя вашите препоръки!

# 268
  • София
  • Мнения: 411
Искрица ,сподели после какво мислиш за този на Виши.

Вече няма слънцезащитна ,която да ми матира кожата до вечерта.
Имаше ,преди да сменят формулата на флуида на Авен. Той матираше от сутрин до вечер при положение ,че нанасях на 2-3 часа и то стабилно количество.
Но откакто му смениха формулата е ужасен. Намазваш се все едно с олио.
И какъвто и слънцезащитен да съм изпробвала след него не матира дълго време. Нося в мен матиращ ролер и пудра.
Лидълският и аз ще го използвам за тяло. Идва ми тежък ,но ако сте с нормална кожа е перфектен.

Оставам си на аптечните ,защото са некомедонни. Определено се чувствам по-сигурно с тях.
Хващам промоция ,зареждам се и проблемът е решен.
При мен положението е същото. В момента ползвам Eucerin Hydro Protect SPF 50, който се справя сравнително добре. Но преди това ползвах Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30, който за мен е най-добрия вариант. Това е единствения крем, който ми матира лицето до края на деня и то след нанасяне няколко пъти. Като свърша Eucerin, пак ще се върна към него.

# 269
  • София
  • Мнения: 4 237
От любопитство купих лидълския и единственото, което ми харесва е ароматът - има козметичен аромат на нещо от детството ми, което ме разтапя.
Съставът не ми харесва - октоклирен е основният филтър, който не ми е ок, колкото и да казват, че не е доказано, че действа на хормоните на човек.
Консистенцията е по-скоро тежка - плътна и твърде много мазнее лицето от него.
Преди 2 години Лидл имаха една зелена слънцезащита, която беше с други филтри и доста хидратираща като тип, но приятна за зимата. Според мен синята от тази година е стъпка назад.

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 20:04 от Harpalike

Общи условия

Активация на акаунт