Слънцезащита - 7 тема

  • 54 235
  • 583
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 243
Момичета ,слагате ли крем или нещо друго под слънцезащитния крем?
Слагам, защото се оказа, че всичките слънцезащити, които ми харесват, в дългосрочен план пресушават кожата ми. Лятото, когато слагам обилно слънцезащитен, подлагам нещо по-леко отдолу, а в най-големите горещини, когато трудно търпя на лицето си какво да е, може и само по-хидратиращ серум.

# 226
  • Мнения: 6
Мислех да пусна нова тема, но виждам че тази е актуална и ще пиша тук.

Масово всички не знаят с какво се мажат, когато става въпрос за слънцезащитни кремове!

Моля ви, особено когато става въпрос за деца,  информирайте се преди да купите даден продукт.

Има една дузина вредни и силно непрепоръчителни за използване съставки.

Най-доброто, което може да направите е да вземете крем с минерална защита ( с цинков оксид най-вече) и да избягвате химикалите, които проникват в кожата, а те са масово използвани в популярните марки.

Последна редакция: нд, 28 май 2023, 18:06 от bubanka

# 227
  • Мнения: 1 972
Мислех да пусна нова тема, но виждам че тази е актуална и ще пиша тук.

Масово всички не знаят с какво се мажат, когато става въпрос за слънцезащитни кремове!
Масово хората не се мажат, а тези, които се мажат не слагат нужното количество, за да си нанесат ужасяващи вреди - освен ако не ползват тази така смъртоносна химия в продължение на поне 300 години.
Така че спокойно, хората няма да измрат от вредните слънцезащитни филтри. Но от рак на кожата - биха могли.

Последна редакция: нд, 28 май 2023, 17:35 от Catalano

# 228
  • Асеновград
  • Мнения: 1 367
Мислех да пусна нова тема, но виждам че тази е актуална и ще пиша тук.

Масово всички не знаят с какво се мажат, когато става въпрос за слънцезащитни кремове!
Масово хората не се мажат, а тези, които се мажат не слагат нужното количество, за да си нанесат ужасяващи вреди - освен ако не ползват тази така смъртоносна химия в продължение на поне 300 години.
Така че спокойно, хората няма да измрат от вредните слънцезащитни филтри. Но от рак на кожата - биха могли.
Абсолютно съм съгласна! И аз не се мажа особенно обилно, но се опитвам всеки път да си напомням да слагам достатъчно количество. А за бебето ми взех на Мустела, всички говорят за минералните филтри, а на една от най известните марки за бебешка козметика каквато е Мустела са химични филтрите. Щом са ги пуснали на пазара след строг контрол и тестове значи мога да им се доверя. В пъти по-лошо е да не се използва никаква слънцезащита...

# 229
  • Мнения: 3 294
Химичните слънцезащити са безопасни, честно казано се учудвам че още се дискутира това.
Не харесвам тези мазни минерални кремове, ето ви нещо за размисъл- ако не оставя бял слой, най- вероятно не слагате достатъчно. Смятам че са доста по- вредни, защото масово хората в старанието си да не изглеждат като брашно слагат прекалено малко. Добави и едно дете, което няма търпението да те чака да размажеш хубаво слънцезащитния крем.

# 230
  • Стара Загора
  • Мнения: 540
Като стана въпрос за деца, препоръчайте добра детска слънцезащита. По възможност по-лека формула.

# 231
  • Мнения: 3 254
Eucerin спрей за деца предпазва добре.

# 232
  • Мнения: 357
Момичета, изчетох темата и горе-долу набелязах продукт, но общо взето не намерих обединена мнение за това, което търся. Кожата ми е нормално, но от повечето слънцезащити ужасно много ми се запушват порите ( прочетох за опции) и май не насочвам към Миша, на в същото време търся и продукт, който да осигурява наистина добра защита тъй като доста лесно се сдобивам и с пигментни петна.

# 233
  • София
  • Мнения: 245
Последно си купих Uriage bariesun 100, в бяла опаковка. Проверила съм я, няма запушвящи порите съставки и е флуд, с една идея по-лека от стандартните. Харесва ми, че става за основа за грим, защото след попиване оставя лек филм, който изравнява кожата, в никакъв случай с неприятно усещане. Ако някой е ползвал тонираната на Lierac, моля да сподели, една дама беше питала по- назад за нея също.

# 234
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Последно си купих Uriage bariesun 100, в бяла опаковка. Проверила съм я, няма запушвящи порите съставки и е флуд, с една идея по-лека от стандартните. Харесва ми, че става за основа за грим, защото след попиване оставя лек филм, който изравнява кожата, в никакъв случай с неприятно усещане. Ако някой е ползвал тонираната на Lierac, моля да сподели, една дама беше питала по- назад за нея също.

В случай, че се има предвид точно тази слънцезащита, потвърждавам болднатото. Прекрасен продукт!

# 235
  • Мнения: 6
Химичните слънцезащити са безопасни, честно казано се учудвам че още се дискутира това.
Не харесвам тези мазни минерални кремове, ето ви нещо за размисъл- ако не оставя бял слой, най- вероятно не слагате достатъчно. Смятам че са доста по- вредни, защото масово хората в старанието си да не изглеждат като брашно слагат прекалено малко. Добави и едно дете, което няма търпението да те чака да размажеш хубаво слънцезащитния крем.

На каква база го заявявате (това, че са безопасни)? Не е важно, кой какво смята и какво си мисли, че усеща. Това са процеси, които са дългосрочни и прекалено деликатни за нашите сетива. Ако модераторите не ми бяха изтрили линковете, щеше да се види моята аргументация.

Някак ми е странно такова твърдение, дори само ако вземете факта, че FDA преди години се изказа по темата, че всички освен цинковия оксид и титаниевия диоксид са вредни и не е много препоръчително да се използват.

Някои пък са тотално забранени в разни държави. Така, че ми е интересно как го формирахте това ваше мнение?
Мислех да пусна нова тема, но виждам че тази е актуална и ще пиша тук.

Масово всички не знаят с какво се мажат, когато става въпрос за слънцезащитни кремове!
Масово хората не се мажат, а тези, които се мажат не слагат нужното количество, за да си нанесат ужасяващи вреди - освен ако не ползват тази така смъртоносна химия в продължение на поне 300 години.
Така че спокойно, хората няма да измрат от вредните слънцезащитни филтри. Но от рак на кожата - биха могли.

Няма да измрат да, то и от захар и палмово масло никой не е умрял още директно, мисля че на всички ни е ясно, че не е това проблема.

Годините далеч не са 300 за жалост. Конкретно оксибензонът причинява трайни алергии, дори и след няколко намазвания. Общо взето това е най-силния алерген от всички слънцезащитни химикали.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 16:07 от 3nojnik

# 236
  • Мнения: 1 972
Конкретно оксибензонът причинява трайни алергии, дори и след няколко намазвания. Общо взето това е най-силния алерген от всички слънцезащитни химикали.
В изолирани случаи. Не всеки получава алергия. Още по-рядко - трайна.
Съставката е недостатъчно проучена. Нямате аргументация - това, което бяхте пуснала, са линкове към популярни развлекателни сайтове, които са копи-пейст-гугълтранслейт от чуждестранни подобни. Те не държат на истинност, а на сензация.
Хигиената на информация е ценно нещо. В случая става въпрос за сериозни неща, така че научната информация във вид на изследвания единствено има стойност. Като нямам предвид опити с рибки, които от мъжки се превръщат в женски, защото са хранени на кило с оксибензон или мишки, които не могат да забременеят поради сходна причина..
 Научните статии също могат да са подвеждащи, ако гонят нечии интереси.
FDA, която споменавате, обяви ZnO, TiO за безопасни, но не е забранила химичните филтри. Одобрила е 16. И да, изисква повече информация за тях, за да ги обяви за GRACE (Generally Regarded As Safe and Effective) - т.е. необходими са още изследвания, за да се докаже или отхвърли вредата от който и да било филтър.
Естествено, това буди съмнения в потребителите и много хора, вкл. и аз решават, че няма да ползват продукти с подобни подозрителни филтри. Някои се ориентират към физични, други - към филтри от ново поколение (Tinosorb S, Tinosorb M, Uvinul T 150, Uvinul A Plus...) Aз не мога да ползвам минерални слънцезащити - изсушават ми кожата в течение на деня и усещането е много неприятно. С белия каст нямам проблем, защото при мен не личи.
Така че всеки би следвало да направи своя информиран избор. От валидирани научни източници.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 20:51 от Catalano

# 237
  • Мнения: 866
Относно химични и физични филтри за мен е без значение какво ще използвам. Със слънчева алергия съм.
Напоследък нашумя слънцезащитата.
Аз ползвам такава от поне 13 години без значение от сезона.
И защо си мислите ,че само някаква си слънцезащита е "отровна" след като се плескаме със сто боклука преди нея?
От измиване на лице до слагане на крем. Мазане на тялото с кремове ,лосиони ,косата със стилизанти ,бои и не знам какво си.
Слънцезащитата и нейната "вреда" е най-малкият проблем в случая!
А кой каквото ще да казва всеки си има глава на раменете за да прецени кой продукт е подходящ или не за самият него.
Няма нужда от такива дебати!
Тук темата е слънцезащита!
И всеки има правото да използва продуктите ,които му харесват и които се отразяват добре на кожата.

# 238
  • Мнения: 449
Дами, купих новата слънцезащита Сиен на Лидл в черната опаковка. Много ми хареса , много. Имам у дома 2 корейски  и то 4 пъти по-скъпи, но ето тази ме впечатли. Кожата ми е нормална, на места с мазни участъци(по носа например). Сложих тоник, серум, дневен крем и отгоре нея. Красотаааа.Има лек аромат, изключително нежен(губи се след около 30 минути) , попива много бързо, без никакви бели следи и най-вече без да мазнее и лъщи.На моята кожа оставя като пудрен сух финиш.Струва ми се, че има съвсем малки частици, но чудно, че не изглежда лицето мазно и не се свлича от него. Върнах се и купих още 5 опаковки. Годността му пише, че е 12 месеца след отваряне. Надявам се да съм била полезна на някой. Хубав ден..

# 239
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 047
elii2401,
Може ли линк или снимка на тази слънцезащита? След това ревю ще се пробва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт