НПМГ - тема 8

  • 65 551
  • 753
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 055
Добре дошли на всички бивши, настоящи и бъдещи НПМГенийчета, техните родители и всички останали, които проявяват интерес към Прогресивното училище! Hug

Балообразуване в НПМГ:
Скрит текст:
БАЛООБРАЗУВАНЕ в НПМГ
На 12 юли излезе първото класиране на приема след VII клас. От 2018 година до днес максималните и минимални балове за прием в НПМГ устойчиво се качват. Предлагаме на Вашето внимание статистиката само за последните две години, защото тогава, за да приемем първите си петокласници, се отказахме от едната паралелка „Природни науки“ и от паралелката „Софтуерни и хардуерни науки“, променихме балообразуването в 8.Г, 8.Е и 8.Ж клас.
Припомняме, че учениците, кандидатстващи в нашето училище, освен за външните оценявания по БЕЛ и математика, се подготвят и за профилиращия предмет - Физика, Химия, Биология и/или География. Част от балообразуването за всички паралелки от „В“ до „Ж“ клас е резултат от ОБЛАСТЕН кръг на съответната олимпиада или модул на НАЦИОНАЛНОТО състезание по природни науки и география „Академик Любомир Чакалов“, чиято трудност е доста над средното ниво на успеваемост и за ученици с изявен интерес към природните науки. Това е и причината за по-ниските минимални резултати в балообразуването на нашите паралелки. Учениците избрали Биология и Химия с немски език, трябва да се явят и на модул "биология", и на модул "химия" в Състезанието.
Нашето балообразуване е различно от това на останалите училища. Само двете ни математически паралелки са съизмерими с останалите и заемат достойно място в челната класация. Многократно сме настоявали и за това, при езиковите гимназии да се отчита минималният бал на момчетата като минимален бал на паралелката, защото всички в системата са наясно, че ако това се вземе предвид, челната десетка ще бъде доста различна и коректно тези факти да бъдат разяснявани на обществеността.


За връзка с НПМГ:
Официален сайт на училището
Фейсбук страница на НПМГ

Темите за НПМГ:

Последна редакция: пт, 22 юли 2022, 09:35 от Слънчевата

# 1
  • Мнения: 4 200
И аз, с бивш и бъдещ ученик. Вчера се записахме.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 055
ra2, четох те в седмокласната, че имате дилема с профила.
Преди 4 години и у нас имаше сходна дилема, дори на записването една от преподавателките по математика, когато разбра, че детето идва от 107 ОУ, сама ни подсказа за освобождаването на места в желаните от нас А и Б клас. Нещата обаче се наместиха и детето разви интерес към информатиката. Joy
Пожелавам ви, каквото и да се случи, девойката да се почувства на своето място! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 12 399
Благодаря за темата!
Знаят ли се класните ръководители на осмокласниците или още е рано?

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
И аз тук. Благодаря за темата!
Личи си кои сме майките на осмокласници - най-нетърпеливите. Grinning

# 5
  • Мнения: 45
Попитах за класен ръководител и се знаеше за нашия клас. Предполагам и за всички останали.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 009
Благодаря за темата, Слънчева! Nature Sunny
Добре дошли на малки и големи нови попълнения! Страхотно постижение си е да си в НПМГ!
Имате ли представа каква смяна ще учат 10ите класове първия срок? Вероятно ще се запази същият график като миналата учебна година. 🤔

# 7
  • София
  • Мнения: 925
Здравейте! Благодаря за темата! Дъщеря ми ще бъде четвърти клас наесен и ще кандидатства в НПМГ,  след като завърши начален етап. Моля за информация каква е процедурата по кандидатстване след 4 клас, има ли изпит, както в СМГ, има ли изискване детето да се е явявало на олимпиади. Благодаря за информацията! Бъдете здрави и успех на всички деца, които ще кандидатстват!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 055
Имате ли представа каква смяна ще учат 10ите класове първия срок? Вероятно ще се запази същият график като миналата учебна година. 🤔
По принцип да, ако няма промени около 5 и 6 клас.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
На Е клас класна ще е госпожата по испански, макар че те няма да учат испански тази година😆

# 10
  • Мнения: 3 360
Здравейте! Благодаря за темата! Дъщеря ми ще бъде четвърти клас наесен и ще кандидатства в НПМГ,  след като завърши начален етап. Моля за информация каква е процедурата по кандидатстване след 4 клас, има ли изпит, както в СМГ, има ли изискване детето да се е явявало на олимпиади. Благодаря за информацията! Бъдете здрави и успех на всички деца, които ще кандидатстват!
Кандидатстването е същото като в СМГ, само коефициентите от състезанията са различни. Какви ще са за следващата учебна година тепърва ще се решава. Следете сайта на НПМГ.

# 11
  • Мнения: 412
Благодаря за темата!

The only one, да, знаят се класните. На записването класната на сина ми е присъствала.

# 12
  • София
  • Мнения: 226
Вчера попитах за 8Г клас и ми казаха, че е рано и нямало информация за класните ръководители.

# 13
  • Мнения: 29 324
Здравейте! Благодаря за темата! Дъщеря ми ще бъде четвърти клас наесен и ще кандидатства в НПМГ,  след като завърши начален етап. Моля за информация каква е процедурата по кандидатстване след 4 клас, има ли изпит, както в СМГ, има ли изискване детето да се е явявало на олимпиади. Благодаря за информацията! Бъдете здрави и успех на всички деца, които ще кандидатстват!
Кандидатстването е същото като в СМГ, само коефициентите от състезанията са различни. Какви ще са за следващата учебна година тепърва ще се решава. Следете сайта на НПМГ.

Сигурно ще са същите като тази година.
Състезанията се провеждат през учебната година. Трябва да се следят срокове за записване и провеждане.

# 14
  • Мнения: 4 200
Благодаря, Слънчевата. Надявам се всичко да стане така, както ще се окаже най-добре.
Вчера попитах за 8Г клас и ми казаха, че е рано и нямало информация за класните ръководители.
И на нас така ни казаха.

Общи условия

Активация на акаунт