Камъни в жлъчката - тема 9

  • 33 001
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2
Скрит текст:
Здравейте!🌸
Има ли оперирали се в Бургас и по- конкретно при д-р Петко Димов-началник на Хирургично отделение в МБАЛ Бургасмед? Всякаква информация,както за болницата, така и за цените за лапароскопска операция би била полезна.Благодаря!😊

Аз се оперирах на 30.11, плащаш предварително 1100 лв. + 60 за анестезия. При изписването ми върнаха около 100 лв. Щяха да местят хирургията в новия корпус, но не знам дали вече се е случило. С много добри впечатления съм от екипа, много млади хора, но ми се стори малко мизерно, въпреки че чистеха.

П.П. трябваше да ме оперира Петко Димов, но реално не знам дали е бил той Simple Smile Упойката ме хвана мигновено.

Здравей отново!:))
Днес бях на консултация при Димов,обясни ми за операцията и тн.,но ме озадачи престоя в болницата от 4-5 дни.. При теб така ли беше?

Във вторник ме приеха, направиха ми всички изследвания, рентген, ехограф и консултация а анестезиолог. В сряда ме оперираха и в събота ме изписаха.

# 811
  • Мнения: 2 667
Знам че при отстранена жлъчка може да продължи да се образуват камъни в жлъчните пътища. Гастрото беше много лаконично при този въпрос въпреки че ни е познат.
Някой може ли да даде повече подробности при такава ситуация, че заради това жена ми отлага махането на жлъчката вече 10г, но най-накрая се реши.

# 812
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Възможно е,но рядко се случва.

# 813
  • Мнения: 3 481
Знам че при отстранена жлъчка може да продължи да се образуват камъни в жлъчните пътища. Гастрото беше много лаконично при този въпрос въпреки че ни е познат.
Някой може ли да даде повече подробности при такава ситуация, че заради това жена ми отлага махането на жлъчката вече 10г, но най-накрая се реши.

Когато обърнах нет-а миналата година, го срещах. Мисля, че около 10 процента от оперираните могат да продължат да формират камъни, но не съм на сто процента убедена.
При всички положения, за да се стигне дотук, нещо не е "правено" както трябва. Аз например, се хранех вечер само, по 2 пъти през 2 часа, като преяждах. Сега се храня нормално по 3-4 пъти на ден и смятам да го правя до живот.
Намерих два чудесни линка, много полезни. Единият е за храненето и диета и примерни менюта, а другият - от него ще ви стане ясно какво трябва да се промени в живота на жена ви след операцията, ако иска да снижи риска от рецидив.

https://lekuva.net/230960/dieta-sled-otstranyavane-na-zhlachniya … septi-i-plan.html
http://www.medik.bg/?page=cat&id=53

# 814
  • Мнения: 705
Знам че при отстранена жлъчка може да продължи да се образуват камъни в жлъчните пътища. Гастрото беше много лаконично при този въпрос въпреки че ни е познат.
Някой може ли да даде повече подробности при такава ситуация, че заради това жена ми отлага махането на жлъчката вече 10г, но най-накрая се реши.

Винаги е възможно нещо, но по-важното е възможно много усложнения при камъни в жлъчката .

# 815
  • Мнения: 2
Здравейте!🌸
Има ли оперирали се в Бургас и по- конкретно при д-р Петко Димов-началник на Хирургично отделение в МБАЛ Бургасмед? Всякаква информация,както за болницата, така и за цените за лапароскопска операция би била полезна.Благодаря!😊

# 816
  • Мнения: 705
Знам че при отстранена жлъчка може да продължи да се образуват камъни в жлъчните пътища. Гастрото беше много лаконично при този въпрос въпреки че ни е познат.
Някой може ли да даде повече подробности при такава ситуация, че заради това жена ми отлага махането на жлъчката вече 10г, но най-накрая се реши.

Има и нещо друго, ако има камъни жлъчката не работи както трябва и все едно я няма, а с камъни ,когато стои може да донесе много последствия.

# 817
  • Мнения: 8 194
Leta76, какво целиш с тези цитати не ми е ясно.

# 818
  • Мнения: 2 667
Знам че при отстранена жлъчка може да продължи да се образуват камъни в жлъчните пътища. Гастрото беше много лаконично при този въпрос въпреки че ни е познат.
Някой може ли да даде повече подробности при такава ситуация, че заради това жена ми отлага махането на жлъчката вече 10г, но най-накрая се реши.

Има и нещо друго, ако има камъни жлъчката не работи както трябва и все едно я няма, а с камъни ,когато стои може да донесе много последствия.
Това ни е ясно. Просто не намерих информация как се процедира в такава ситуация и затова попитах тук.
Знам че баба ми е била така, но майка ми не знае подробности.

# 819
  • Мнения: 705
Знам че при отстранена жлъчка може да продължи да се образуват камъни в жлъчните пътища. Гастрото беше много лаконично при този въпрос въпреки че ни е познат.
Някой може ли да даде повече подробности при такава ситуация, че заради това жена ми отлага махането на жлъчката вече 10г, но най-накрая се реши.

Има и нещо друго, ако има камъни жлъчката не работи както трябва и все едно я няма, а с камъни ,когато стои може да донесе много последствия.
Това ни е ясно. Просто не намерих информация как се процедира в такава ситуация и затова попитах тук.
Знам че баба ми е била така, но майка ми не знае подробности.

Само мнението на гастроентеролога може да Ви каже  след преглед .Може и друго мнение на друг доктор и тогава да вземете решение.

# 820
  • Мнения: 1 033
Здравейте, имам камък в жлъчката, 1 бр -1.5 см. Бях на консултация при проф К.Драганов, каза че препоръчва махане. Може ли отзиви от някой който скоро е бил при него? Как минава операцията, слагат ли катетър, тръба в гърлото , колко време е.....
Благодаря
Никой ли не е бил при този лекар?

# 821
  • Мнения: 4 003
Ако става въпрос за Драганов от Токуда много хора в темата бяха писали, че той ги е оперирал.

# 822
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, започнах да преглеждам темата за камъни в жлъчката, но не знам дали ще попадна на д-р Евстатиев като име и реших направо да попитам, той оперира в б-ца Доверие в София, някой има ли впечатления от него или да е чувал за мнения?

# 823
  • Мнения: 25
dgidgi , мисля, че е напълно възможно..Аз снощи за пръв път ядох сурови домати с краставица и сирени и също ме ръчкаше горе в слънчевия сплит.

Geri1122, какво стана с онзи конец, дето стърчеше от раната при пъпа?
Здравейте на всички, започнах работа скоро и нямам много време. Конеца който имах се прибра. След баня падна топчето, което беше се образували над конеца и той се прибра навътре Laughing
От пет дена съм на работа и усещам че след 8-9 часа на стола, вечер започва да ме боли около пъпа и на мястото на жлъчката. Вече два месеца и няколко дни след операцията, но не съм в идеална форма. Старая се да се храня на често по малко. Почти не съм хапвала месо, не ми и липсва, пазя се и смятам да се пазя още дълго.

Leta76 Аз се оперирах в Бургас при Петко Димов. Екипа е прекрасен, всяка сутрин Димов минава на визитация, сестрите и санитарките са отзивчиви. Цената беше около 1 000 лв. Приеха ме в неделя, оперираха ме в понеделник, изписаха ме в четвъртък. Конците махнаха две седмици след операцията, всъщност имах един конец и един се показа от пъпа, но след 6 седмици се прибра сам.
Доволна съм и не съжалявам, че се оперирах там.

Благодаря, че ви има и че споделяте!!! Пазете се и бъдете здрави!!!

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 21:58 от Geri1122

# 824
  • Мнения: 1 033
Ако става въпрос за Драганов от Токуда много хора в темата бяха писали, че той ги е оперирал.
За него да. Доста назад прочетох, но ми се искаше и някой с по- скорошен опит да каже

Общи условия

Активация на акаунт