Изгорено и антибиотик

  • 296
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте! Преди няколко дни стана инцидент и детето ми, което е на 1г и 7 месеца, се изгори с гореща вода. Засегнато е едното краче от вътрешната страна, имаше и няколко мехура, които се спускаха същия ден. От бърза помощ превързаха крачето два пъти досега, днес казаха, че било добре да се включи и антибиотик. Ние сме в провинцията сега, а нашият педиатър е в София и в отпуска. Тук лекарите изписват масово антибиотик със и без нужда. Предната седмица заведох по-голямото ми дете, защото беше с температура и веднага изписаха антибиотик, който не взех и го заведох в друг град на частен преглед. Там казаха, че няма нужда от антибиотик и детето се оправи без да пие. И затова всъщност пиша, понеже досега не ни се е случвало. При изгорено практика ли е да се изписва антибиотик и нужен ли е? Има ли сред вас такива, на които изгорено е минало без антибиотици? Притеснявам се пък да не стане по сериозно, ама не ми се ще да давам антибиотик без нужда. Благодаря на всички отзовали се.

# 1
  • гр. София
  • Мнения: 445
Зависи колко дълбоко е изгарянето. Колко процента е изгорено? Каква степен? Може и да се презастраховат, защото тръгне ли инфекция (особено в това горещо време), ще бъде много неприятно. Превръзките трябва да се правят чисто, с педантизъм клонящ към стерилност (в домашни условия).

# 2
  • Мнения: 38
Зависи колко дълбоко е изгарянето. Колко процента е изгорено? Каква степен? Може и да се презастраховат, защото тръгне ли инфекция (особено в това горещо време), ще бъде много неприятно. Превръзките трябва да се правят чисто, с педантизъм клонящ към стерилност (в домашни условия).
Казаха, че изгарянето е първа степен, но пък има мехури, което означава, че е втора мисля.

# 3
  • Мнения: 8 236
И на фона на това, че детето ти на година и половина е с мехури от изгарене, ти си склонна да послушаш жени от форума вместо лекаря? Интересна логика?

Коментирам случката с голямото ти дете. Разбра се, че ще изпишат АБ, никой не познава детето ти (за разлика от ЛЛ). Изобщо не знаят какъв родител си и колко стриктно ще го лекуваш. Нормално е да се застраховат. Ако утре детето се влоши, кой ще носи отговорността.
При частният преглед ако детето стане по-зле утре, пак ще го заведеш при същият лекар.
Докато при първичният преглед, няма да попаднеш на същият.

Успех в лечението!'

# 4
  • Мнения: 38
И на фона на това, че детето ти на година и половина е с мехури от изгарене, ти си склонна да послушаш жени от форума вместо лекаря? Интересна логика?

Коментирам случката с голямото ти дете. Разбра се, че ще изпишат АБ, никой не познава детето ти (за разлика от ЛЛ). Изобщо не знаят какъв родител си и колко стриктно ще го лекуваш. Нормално е да се застраховат. Ако утре детето се влоши, кой ще носи отговорността.
При частният преглед ако детето стане по-зле утре, пак ще го заведеш при същият лекар.
Докато при първичният преглед, няма да попаднеш на същият.

Успех в лечението!'
Детето ми не го познават, но аз познавам лекарите тук, познавам и майките, чийто деца са при тези лекари и знам как се изписват антибиотици на поразия, така че имам основание да им нямам особено доверие.
И не приемам изписването на АБ за нормално, ей така, без да са направени поне изследвания и за всеки случай, за да не стане нещо.
Също така, антибиотик не ни е изписан, просто казаха, че било добре да се включи. За жалост в момента няма как да посетя нашия педиатър, на него си имам пълно доверие и знам, че ще ни изпише АБ само ако ни е нужен наистина!

# 5
  • Мнения: 8 236
И на фона на това, че детето ти на година и половина е с мехури от изгарене, ти си склонна да послушаш жени от форума вместо лекаря? Интересна логика?

Коментирам случката с голямото ти дете. Разбра се, че ще изпишат АБ, никой не познава детето ти (за разлика от ЛЛ). Изобщо не знаят какъв родител си и колко стриктно ще го лекуваш. Нормално е да се застраховат. Ако утре детето се влоши, кой ще носи отговорността.
При частният преглед ако детето стане по-зле утре, пак ще го заведеш при същият лекар.
Докато при първичният преглед, няма да попаднеш на същият.

Успех в лечението!'
Детето ми не го познават, но аз познавам лекарите тук, познавам и майките, чийто деца са при тези лекари и знам как се изписват антибиотици на поразия, така че имам основание да им нямам особено доверие.
И не приемам изписването на АБ за нормално, ей така, без да са направени поне изследвания и за всеки случай, за да не стане нещо.

Никой не го приема но е факт.
За изследвания трябват пари от касата. Обикновенно тази сума стига за първите 8-10 дни на месеца. В малките маселени места рядко родителите са съгласни да платят изследвания, Все пак една ПКК с диференциално е около 20 лева. Та изследвания ей така за всеки случай рядко се правят. А за лекаря е много по- лесно да работи с набор от изследвания вместо една гола слушалка.

# 6
  • Мнения: 38
Споделям какво се случи, ако някой се намира в моята ситуация. До АБ не се стигна, а изгореното мина много бързо, благодарение на едни превръзки със сребърни йони, които моя позната ми препоръча. За жалост нито един от лекарите и медицинския персонал не ми каза за тях (може би въобще не знаят, че има такива) и една седмица се мъчихме с обикновени марли, дефламол и йодасепт, които не помагаха особено. След като започнахме да слагаме от тези превръзки, раната започна много бързо да заздравява и сега вече е без превръзка и мажем крачето, за да не остане белег. Много се радвам, че всичко мина, дано не се случват повече такива неща.. Лека вечер!

Общи условия

Активация на акаунт