От половин година заедно, а той забрави рождения ми ден

  • 3 931
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Надявам се да съм кратка, но случвало ли ви се е, човекът с който сте интимни и сте заедно, да забрави рождения ви ден? И да ви каже, такъв съм, не помня дати. Аз се почувствах много тъжна и се скарахме, не мога това да му простя. Отделно шестото ми чувство е, че той не се интересува достатъчно от мен. Все едно съм му на повикване, да има там някаква жена. Аз не издържах след като и това стана и приключих с него. Наистина много болно ми стана, а сме говорили за рождените си дни. Отдавна трябваше да приключа с него, но аз някак се влюбих в него. Секса беше перфектен. Обръщаше ми внимание само като сме в леглото, все едно само тялото ми желаеше нищо друго.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Наистина са такива. Не помнят рождени дни.
Ние май вече бяхме женени, когато сутринта се събуждам, той ме целува, пожелава ми "Приятен ден" и изчезва. Към 16:00ч ми се обажда с "Пиленце, ти май днеска имаше РД". Ми имах, хи-хи-хи.
Други неща гледай.
И на баща си забравяше и за майка му го подсещах аз...
А за приятелите пък няма да говоря Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 19 249
Нищо чудно да е точно така - да се интересува само от секса. Нищо ново под слънцето.
ММ така и не научи за 30 години РД на родителите и на брат ми. Но и те не са правили някакви страшни празненства, освен на юбилеи. Аз зная неговите роднини кога имат, но се правя на ударена (или забравям на деня)

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Случвало се е, не сме заедно вече.
Това да забравиш най-личният празник на някой, с който си във връзка, за мен, показва незаинтересованост.
И после, вместо извинение, следва "не помня дати". Което потвърждава още веднъж липсата на интерес и грижа.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 095
Надявам се да съм кратка, но случвало ли ви се е, човекът с който сте интимни и сте заедно, да забрави рождения ви ден? И да ви каже, такъв съм, не помня дати. Аз се почувствах много тъжна и се скарахме, не мога това да му простя. Отделно шестото ми чувство е, че той не се интересува достатъчно от мен. Все едно съм му на повикване, да има там някаква жена. Аз не издържах след като и това стана и приключих с него. Наистина много болно ми стана, а сме говорили за рождените си дни. Отдавна трябваше да приключа с него, но аз някак се влюбих в него. Секса беше перфектен. Обръщаше ми внимание само като сме в леглото, все едно само тялото ми желаеше нищо друго.
Моят мъж също е от хората които не помнят дати,за разлика от мен която помни толкова много рожденни дни че чак на моменти се питам защо е необходимо мозъка ми да  складира толкова не нужна информация.

# 5
  • Мнения: 6 148
Леле, страшна трагедия ... един рожден ден ти забравил за половин година. Смешно ми стана. Ми ако забрави 2 или 20? Или пък взема, че си спомни следващата година?
Както и да е. Всеки да си живее с емоциите.
ММ не помни никакви дати. Все се каня да му ги вкарам в календара, ама си го знаят хората и не се изненадват.

# 6
  • София
  • Мнения: 19 249
Моят мъж също е от хората които не помнят дати,за разлика от мен която помни толкова много рожденни дни че чак на моменти се питам защо е необходимо мозъка ми да  складира толкова не нужна информация.
Мда, мозъкът има свойството да се пълни с непотребни неща. Не става по желание

# 7
  • София
  • Мнения: 12 635
Предвид предишната ти тема, този си те ползва само за секс. Очакванията ти не отговарят на неговите намерения към теб.

# 8
  • Мнения: 18 298
Казват, че има два вида хора - едните никога не помнят рождени дни, а другите никога не ги забравят. Аз съм от вторите, но нямам проблем с първите. Joy

# 9
  • Мнения: 5 820
Какво да ви кажа? С мъжете, с които съм била досега, никой от тях не помнеше на коя дата съм родена. Наистина мъжете не помнят цифри. Ето, с един мой познат възобновихме връзка, и тъкмо започна да помни датата на РД преди да сложа край на взаимоотношенията ни. Миналата седмица като го попитах дали помни кога точно е моят РД, и той ми отговори, че не помни. И аз му дадох един важен ключ да ми запомни кога е моят РД, не че е важно, защото едва ли ще изтрае тази възобновена връзка, докато дойде моето събитие. Това е едно паметно събитие, което се случило датата, на която съм родена.

     А аз помня доста дати, години, събития и други подробности от миналото. Дори не знам защо мозъкът ми събира и трупа такава излишна информация. Други неща може да не помни, но такива неща запомня. Дори изумявам хората около мене с какво точност помня някакво събитие или действие, извършено към мен.

     Ммм позната история. Преди години имах такава връзка "приятелство с привилегии". За разлика от вас не се влюбих в него, но се привързах. Но не ми беше добре да ми обръща внимание само в леглото и да се интересува от моето тяло само, а не от моята душа и какво става вътре в мене. Никога не се захващайте в такава връзка, защото единствено вие ще бъдете наранена. Никой няма право да си играе с тялото ви. Друго е, когато и двамата имат чувства.

     Когато на него започне да му липсва секс и го засърби, ще ви потърси тогава. Тогава ще бъде много мил и ласкателен. Нищо чудно да ви подари букет с цветя или някакъв друг подарък, за да ви използва пак за секс. И като му омръзнете, пак ще ви "захвърли на боклука".

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 17:44 от Jennifer_w

# 10
  • София
  • Мнения: 28 553
И аз бих се обидила, ако мъжът ми забрави рождения ми ден.


П.П. Не е вярно, че мъжете не помнят такива неща.

# 11
  • Мнения: 16
Не е само, че забрави рождения ми ден, нито съм очаквала подарък или нещо друго. Самото му извинение и пожелание беше като на човек, който му е познат, а не на жената до него. Обидно беше всичко. Исках да разбера дали и на вас ви се е случвало такова нещо, защото до сега и бившите ми ме поздравяват за рождения ден и не са ме забравили, а той... Но вече е в категория бивши.

# 12
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Скрит текст:
Надявам се да съм кратка, но случвало ли ви се е, човекът с който сте интимни и сте заедно, да забрави рождения ви ден? И да ви каже, такъв съм, не помня дати. Аз се почувствах много тъжна и се скарахме, не мога това да му простя. Отделно шестото ми чувство е, че той не се интересува достатъчно от мен. Все едно съм му на повикване, да има там някаква жена. Аз не издържах след като и това стана и приключих с него. Наистина много болно ми стана, а сме говорили за рождените си дни. Отдавна трябваше да приключа с него, но аз някак се влюбих в него. Секса беше перфектен. Обръщаше ми внимание само като сме в леглото, все едно само тялото ми желаеше нищо друго.
Моят мъж също е от хората които не помнят дати,за разлика от мен която помни толкова много рожденни дни че чак на моменти се питам защо е необходимо мозъка ми да  складира толкова не нужна информация.

Абсолютно същото при нас.

Не бих напуснала мъж, който прави хубав секс само задето ми забравил РД. Голям праз! Ако и годините ми забрави, екстра 🥳.

Рожденият ми ден не е единственият повод за купон и подаръци 😇. Тъй де, като сме безделници, да не сме без празници!

# 13
  • Мнения: 4 007
Този си те ползва само за секса, но да - 90% са същите идиоти. Моят първата година беше забравил да ми вземе подарък за коледа. Станал сутринта, видял, че под елхата има подарък за него и отишъл до техните да вземе нещо от старата детска стая, което да става за подарък в последния момент... От тогава не е имало проблем, ама съм приела, че някой път не мислят въобще.
Аз запомних на майка ми рождения ден като станах на поне 20+, на баба ми имам напомняне на телефона, иначе абсурд. Не помня дати и числа.

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Тая работа с рожденият ден, май е най-малкият проблем в тази връзка, или просто поредно доказателство, че има проблем. Той явно от самото начало не показва особен интерес към авторката.
Щом не се чувстваш значима в тези отношения, добре е, че си ги приключила.

# 15
  • Мнения: 1 287
Не ми се струва чак такава драма, че гаджето от 6 месеца е забравил рожденният ти ден. Но пък предвид предишната ти тема вероятно си права, че не се интересува сериозно от теб.

# 16
  • Мнения: 5 300
Не сте ли приятели във фейсбук, та той да му напомни. 😁
Аз също не помня рождени дни освен тези на родителите ми и на брат ми, и на сегашния ми приятел, абе и на бивши помня, ама само на някои.

# 17
  • Мнения: 6 148
Ако и годините ми забрави, екстра 🥳.
Екстра, да. Ако може вече и рожденните дни са през година-две.

# 18
  • София
  • Мнения: 19 249
А, мъжете не помнели цифри - питай го колко кубика/коня е моторът на колата.

# 19
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Не е само, че забрави рождения ми ден, нито съм очаквала подарък или нещо друго. Самото му извинение и пожелание беше като на човек, който му е познат, а не на жената до него. Обидно беше всичко. Исках да разбера дали и на вас ви се е случвало такова нещо, защото до сега и бившите ми ме поздравяват за рождения ден и не са ме забравили, а той... Но вече е в категория бивши.

Както виждаш,не е рядкост.

А защо не остана с някого от галантните бивши, които още помнят рожденния ти ден, още те поздравяват и още не са те забравили?

# 20
  • Мнения: 5 820
А, мъжете не помнели цифри - питай го колко кубика/коня е моторът на колата.

     Хахаххах за колите помнят всичко.

# 21
  • Мнения: 16
Не съм с бившите си, защото спряхме да се обичаме, но си останахме приятели. И нямам фейсбук, за да напомня на някой каквото и да било.

# 22
  • Мнения: 18 298
А забавното е, че тая година имах супер подарък, скъп, избран много внимателно, купен и чакащ датата, а на датата сутринта човекът забравя какъв ден е. Аз си знам какво е положението и внимателно напомням: "Абе то аз... имам рожден ден днес..." "А?! Отнесох се... Честит рожден ден!" И те така... Relaxed

# 23
  • Мнения: 5 820
Когато имах фейсбук профил, нарочно не бях написала датата на раждане. Исках да видя колко хора помнят РД. Ееее само 1-2-ма човека помниха. Не ви трябва този клюкарник, пълни със злобари, фейсбук.

# 24
  • София
  • Мнения: 35 088
Цялостното отношение е смутително, не липсата на пожелание.
Ама жените тъй правим - два оргазма и си въобразяваме любов.

# 25
  • Мнения: 3 184
Има си римайндъри за тази цел.

Аз винаги напомням на мъжа ми една седмица по-рано. После в деня преди РД му казвам пак. Така не забравя. Казвам си и какво искам да правим. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 8 237
Надявам се да съм кратка, но случвало ли ви се е, човекът с който сте интимни и сте заедно, да забрави рождения ви ден? И да ви каже, такъв съм, не помня дати. Аз се почувствах много тъжна и се скарахме, не мога това да му простя. Отделно шестото ми чувство е, че той не се интересува достатъчно от мен. Все едно съм му на повикване, да има там някаква жена. Аз не издържах след като и това стана и приключих с него. Наистина много болно ми стана, а сме говорили за рождените си дни. Отдавна трябваше да приключа с него, но аз някак се влюбих в него. Секса беше перфектен. Обръщаше ми внимание само като сме в леглото, все едно само тялото ми желаеше нищо друго.
На двайсе ли си ?
ММ не помни дати редовно го посещам, кой от родата има рожден ден.
Но най-странното е, че а не помня нашата годишнина. Като ме пита кога е, най-много месеца да кажа, датата изобщо не знам кога е.
До сега да ме е зарязал 100 пъти Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7 408
Обидно е неговото отношение към теб. Дори за момента да е пропуснал точната дата , ако после ти се извини, подари ти подарък и покаже отношение е простимо. Но, по начина, който го прави с пренебрежение, едва ли не, какво толкова, не бих продължила с този човек.

# 28
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Авторке, пишеш, че имаш чувството, че те ползва само за секс. А питала ли си го поне веднъж накъде вървите? От писаното човек може да си направи извод, че ти си по-заинтересованата за сериозна връзка, а бива малко от малко да се интересуваш от това накъде вървите, най-малкото да разбереш колко време си струва да му отделиш. 6 месеца не е кой знае колко значителен период.
Защото ако не си го питала, това, че ти бил забравил рождения ден, ще излезе най-малкия ти проблем (лично според мен даже никакъв).

# 29
  • Мнения: 7 408
Феникс и това не е малък проблем. Защото може да спи с нея, нали, ама един път в годината, на най- важния й ден да се отчете не може.
Щото така му е удобно, нали?
Такива мизерници дълго не са просперирали в моето легло.

# 30
  • Мнения: 5 370
Аз съм рядък темерут, нито помня дати, нито се сърдя ако някой друг забрави моите.
Но на теб темата ти е грешно зададена, датата май е била само повод да прекъснеш отношения. Ако всичко друго е било наред между вас, нямаше да се разделиш с него само заради това.

# 31
  • Мнения: 31 648
Има мъже наистина не помнят.
Виж сега с тия фейсбуци дето ги има е тъпо да се оправдае. Фейсбука напомня.
Но във вашия случай на него наистина не му пука кога си се родила, просто те използва за секс.

# 32
  • София
  • Мнения: 23 081
Горките мъжленца дето не помнят дати, да ги ожали човек. Като е тъп и не помни - да си записва! То и мъжът ми уж не помни, но не е такъв имбецил да не му се забият в главата две дати - моят и на детето рождени дни.
Изобщо не оправдавам подобни прояви от предполагащия се най-близък човек.
Авторке, добре си направила, че си го разкарала. Няма какво да го мислиш, още повече, че май само си е задоволявал нагона с теб. Да върви у лево.

# 33
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Феникс и това не е малък проблем. Защото може да спи с нея, нали, ама един път в годината, на най- важния й ден да се отчете не може.
Учени направиха наскоро революционно откритие: най-добрия начин да разбереш нещо, бил... да питаш. Grinning
В случая: да питаш накъде вървите и ако отговора отсреща е неясен или не те удовлетвори - гръб в гръб и кой откъде е.

# 34
  • Мнения: 14 839
Абе не че нещо, кофти е, че не помни дати (мъжете помнят общи числа, дати не помнят, има разлика)... Обаче, авторке, да прощаваш - два поста имаш в темата, и в двата звучиш невротично. Човечецът, и да е имал някакви по-сериозни намерения, като нищо си го отказала. То аз се подразних на петте ти думи, какво остава някой да те е слушал половин година.

# 35
  • Мнения: 3 720
И синът ми не ми помни РД..добре, че има две сестри да му спасяват задника.😂

# 36
  • Мнения: 6 148
Авторке, добре си направила, че си го разкарала. Няма какво да го мислиш, още повече, че май само си е задоволявал нагона с теб. Да върви у лево.
Само да не прати още една камара у лево, че от тук излиза че трудно ще намери помнещия, че и с точните слова.

# 37
  • Мнения: 10 374
Вероятно не само това, че е забравил за рожденият ти ден, те дразни в него. Много мъже наистина не помнят дати, можеш деликатно да го предупредиш. Например, няколко дни по-рано да го попиташ в кое заведение иска да го отпразнувате. Мой много близък приятел, повече от 20 години, с когото сме родени през два дни, няма случай да ми се е обадил на датата - или ден преди това, или ден след това. Важното е, че се е сетил.
За говоренето за перспективите на връзката - бих казала, че мъжете са много ловки в заобикалянето на такъв въпрос.

# 38
  • София
  • Мнения: 28 553
Горките мъжленца дето не помнят дати, да ги ожали човек. Като е тъп и не помни - да си записва! То и мъжът ми уж не помни, но не е такъв имбецил да не му се забият в главата две дати - моят и на детето рождени дни.
Изобщо не оправдавам подобни прояви от предполагащия се най-близък човек.
Авторке, добре си направила, че си го разкарала. Няма какво да го мислиш, още повече, че май само си е задоволявал нагона с теб. Да върви у лево.
Точно. И аз не помня рождени дни, но телефонът ми напомня, защото съм си направила труда да ги вкарам.

Какви са тези градски легенди, че мъже на помнели дати? Има изключително много историци – мъже, а там датите са ключов елемент. Много лесно така "Не знам, не разбирам". Това като пералнята – този извънземен уред, който е изключително сложен.

# 39
  • Мнения: 2 885
Кофти е , мъжа ми не искаше да излезем на рождения ми ден .

# 40
  • Мнения: X
Проблемът на авторката далеч не е датата на рождения ѝ ден. Този не е за нея, явно проблемът не е, че забравя.

Иначе масово забравят, моят помни за РД-то ми, но ако го питате за имения ми ден... ще каже "по топло време е". Grinning

Брат ми добре, че има сестра да напомня за рождените дни на мама и баба. Grinning

# 41
  • Мнения: 14 839
Намерих другата тема. Ма вие въобще не сте имали връзка. Не знам от каква изфантазирана от теб позиция му вдигаш скандал.

# 42
  • Мнения: 4 949
Надявам се да съм кратка, но случвало ли ви се е, човекът с който сте интимни и сте заедно, да забрави рождения ви ден? И да ви каже, такъв съм, не помня дати. Аз се почувствах много тъжна и се скарахме, не мога това да му простя. Отделно шестото ми чувство е, че той не се интересува достатъчно от мен. Все едно съм му на повикване, да има там някаква жена. Аз не издържах след като и това стана и приключих с него. Наистина много болно ми стана, а сме говорили за рождените си дни. Отдавна трябваше да приключа с него, но аз някак се влюбих в него. Секса беше перфектен. Обръщаше ми внимание само като сме в леглото, все едно само тялото ми желаеше нищо друго.

Значи проблема не е забравения РД.
Браво, че си сложила край!  Секса е бил перфектен, но не си търсила само секс с него, нали?
И точно затова ти е криво. Ще мине!

Иначе срам не срам, веднъж ми се случи да подмладя бившия, хем сме набори:)
И то след 13-14г заедно. Като видя свещичките на тортата и оцъкли очи, естествено коментира, че аз не съм искала да остарявам, защото следвяам след него:)

# 43
  • Мнения: 7 408
Авторке, явно рождения ден е бил само повода, но реално ти нямаш нужда от такъв човек.
Така, че продължавай и не прави компромиси със своето светоусещане и ценосттна система.
Който е за теб ще те намери.

# 44
  • Мнения: 12 752
След като не е искал по цяла седмица да се виждате и сте се чували и писали през 2-3 дена, предполагам, че наистина може да те е съчетавал с някоя друга. Чак пък толкова зает, хайде нЕма нужда.
Самото забравяне на РД не е сериозно за мен, с ММ бихме се посмели на такъв пропуск, обаче вписано в общата картина, точно потвърждава идеята за незаинтересованост.

# 45
  • София
  • Мнения: 7 990
Като цяло съм много над нещата, ама чак пък на партньора да не помниш рождения ден е прекалено, дори и за мен. Ако тоя човек те интересува, ще се чудиш какво да подариш, как да го зарадваш, все до деня да устискаш и да не забравиш. Бих извинила единствено, ако съвсем никога не е ставало дума за рождени дни, но като за 6 месеца едва ли.

# 46
  • Мнения: 4 949
Като цяло, човек, който е влюбен и му е важен човека отсреща ..чува всеки детайл, защото му пука и иска да зарадва..

# 47
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
В период от 6 месеца "връзка" (кавичките не са случайно сложени), рождените дни на един човек са от нула до един. Ако още на първия забравен рожден ден почна да режа, скоро няма да останат хора за рязане... Bowtie

Имам някакви подозрения, че главните герои в сюжета са в 20-те си години, но в началото (20-22 макс)...

# 48
  • Мнения: 10 374
Разни хора. За небрежен мъж или такъв без много опит в отношенията, е относително простимо. В случая намирам известна вина на авторката, която не е намерила начин косвено да го предупреди. Залагането на такива капани (дали ще си спомни сам) създава излишно напрежение и може да катурне колата, както в случая. Въпрос: отбелязвал ли е празници като 8 март, Св. Валентин и подобни, които са общоизвестни?

# 49
  • Мнения: 828
Не съм чела предишните мнения и теми,само да кажа,че съм жена и не помня дати на РД освен ако не е някаква дата, която съвпада с друг голям празник. Не държа по-малко на хората, просто се заплесвам в работа и ежедневни грижи,понякога забравям да погледна даже календара. Първите години не помнех рд на моя мъж...е какво толкова - вече над 15 г сме заедно. Отначало ми се сърдеше,аз пък така успях да я запомня. Ако не ми се сърдеше вероятно още нямаше да я знам Simple Smile както не знам например рд на баща ми - последния път му честитих 1 ден след рд. Като дете не помнех на майка ми, запомних я след като ми се обиди. Така че това изобщо не е критерий кой как се отнася,извинявам се,страшно ми е неудобно,но просто не помня тези дати и това си е. За приятелите си слагам мемо в телефона, особено за по-докачливите, добре че и ФБ помага понякога Simple Smile

# 50
  • Мнения: 7 260
Толкова по- важни неща има. Ей, много дребнави хора имало.

# 51
  • Мнения: 500
Добре си го зарязала, авторке.
Не заради забравения рожден ден, а заради другите споделени неща тук.

# 52
  • Мнения: 4 518
Преди години забравих рождения ден на мъжа ми. Тогава вече бяхме женени и разбрах, че има рожден ден когато брат му ми се обади да ми честити. Вече му бях подарила два подаръка и някак ми изскочи от главата...

# 53
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Абе едно е да забравиш, и после да реагираш адекватно, да се извиниш, да купиш подарък, и съвсем друго е да заявиш най-дебилски, че не помниш дати и това е положението.
В крайна сметка, малко отношение и уважение не е излишно в една връзка, и за доста хора това включва да им помнят личният празник.

# 54
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Не съм с бившите си, защото спряхме да се обичаме, но си останахме приятели. И нямам фейсбук, за да напомня на някой каквото и да било.

Спряла си да обичаш мъже, които и след раздялата помнят твоя РД и ти го честитят. Значи запомнянето на РД не е гаранция за дълга връзка и вечна любов.Тогава какво толкоз мислиш защо и как някой не ти помнел РД? Разделяш се и продължаваш напред. Всяка година ще акумулираш по няколко помнещи РД бивши и като станеш на моя възраст (50+ години), ще си изключваш телефона, особено ако си в нова връзка. 🥳

Някои хора си нЕмат друга работа.

# 55
  • Мнения: X
Нямам търпение и мм да почне да забравя, кога ми е рд!!! 🤣

За неговия ми напомня един месец предварително, защото бъркам дните.🤣🤣

# 56
  • Мнения: 2 170
Бих се обидила, ако забрави моята дата. Нещо символично е, но дори и да няма подарък, внимание и отношения носят приятни емоции. Разбира се, любовта и милите жестове е хубаво да присъстват не само по рождени дни и Св.Валентин…..
На мястото на авторката нямаше забравеният рожден ден да е повод за раздяла, може би бих излезнала да празнувам без въпросния муньо. Ако попита защо не е поканен - такава съм си, забравям да поканя всички, не помня имена….

# 57
  • Мнения: 15 960
За да няма сакатлъци, започвайте с напомнянето отдалеч. Нали на 18-и имам РД, какво да организирам...до РД останаха два дена, още нищо не съм решила...Утре какво да взема да почерпя колегите за РД...

# 58
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
На мястото на авторката нямаше забравеният рожден ден да е повод за раздяла, може би бих излезнала да празнувам без въпросния муньо. Ако попита защо не е поканен - такава съм си, забравям да поканя всички, не помня имена….
Искрено се надявам това да беше шега...
Изглежда пропускаш един много важен факт: в периода, в който ти не си чак толкова сериозна с него, той СЪЩО не е чак толкова сериозен с теб. И когато направиш нещо подобно, той, ако е мъж на място, просто ще ти бие шута.

Така че, не играйте тъпи игри, ако не искате да печелите само тъпи награди. Simple as that.

# 59
  • Мнения: 6 119
Мда, тва ако ми се спретне нещо подобно, щото съм забравил, следва просто адиос.

# 60
  • Мнения: 14 839
Аз продължавам да не разбирам защо коментираме нещо, което не съществува...

# 61
  • София
  • Мнения: 12 635
Забравеният рожден ден сам по себе си не е проблем. Но в случая е симптом на нещо, което е ясно и от предишното отношение, а и от реакцията на това, че авторката е била забравена - на него просто не му пука за нея.

# 62
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Аз така и не получих отговор на въпроса, който поставих (дали някой от двамата се е поинтересувал поне малко накъде отива тази връзка, поне тя със сигурност като човека, който изглежда по-заинтересован от нещо сериозно, питайки другия) и подозирам, че няма и да получа. Grinning

... а и от реакцията на това, че авторката е била забравена - на него просто не му пука за нея.
Не знаех, че по реакции на един човек могат да се правят генерални изводи за друг. Особено когато правещия изводите не е пряк свидетел.
Logic - not even once. Satisfied

# 63
  • София
  • Мнения: 12 635
Неговата реакция бе, Фениксе Joy

# 64
  • Мнения: 16
Не е просто до забравянето, а самото отношение след това. Просто си дадох сметката, че този човек не е за мен. И че е показателно и самото му забравяне в случая и оправданието му, че бил такъв. Нито подарък съм чакала, нито нищо.Просто исках да видя вашето мнение, дали хората разсъждават като мен. Ако беше се извинил както трябва, а не с някакви оправдания както и за други неща в отношенията ни, нямаше да го приема така, даже щях да се засмея, че явно му трябва гинко билоба да пие щом забравя.
Питала съм го на къде вървят нещата меджу нас, казвал ми е, че много ме харесвал, че държи да сме заедно, но аз не го видях в действията му.
Благодаря за отговорите ви!

# 65
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Авторке, можеше да си спестиш доста време и нерви. Ако в даден момент знаеш, че искаш нещо повече и виждаш, че отсреща човека кара easy--going, нищо не пречи да му кажеш как виждаш нещата и да се поинтересуваш от неговото мнение. Както казах преди, ако получиш неясен или незадоволителен отговор, му казваш, че интересите ви не съвпадат и приключвате нещото.

И не говоря за някакво специално отношение към даден човек, говоря за всички.
Времето, което отделяш на даден човек, е ценен подарък, който обаче не е за всеки. Тия неща обаче колкото по-рано ги научиш, толкова по-малко време ще губиш с даден човек.

# 66
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
То какво има да се пита накъде върви връзката, като се вижда, че той няма отношение към нея, двете й теми го показват.
Някои неща се виждат и без да питаш, а и много често отговорите не отговарят на реалността, за да се запазят облагите от отношенията.

# 67
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Някои неща се виждат и без да питаш, а и много често отговорите не отговарят на реалността.
Затова писах "неясен или незадоволителен отговор". Кое от двете е, си го знаеш само ти.
Освен това, когато мъж ти даде отговор, че в момента не търси нищо сериозно, в 99% от случаите значи точно това.

# 68
  • София
  • Мнения: 19 249
Абсолютно съм съгласна, че някои неща по-добре да не се говорят, а да се следят действията.
Ако някой изначално те баламосва, дали ще ти каже истината само защото си го попитал направо? А и лъжата си има нюанси. Може да е примесена с истина, тогава е най-добра.

Последна редакция: вт, 26 юли 2022, 15:15 от Cuckoo

# 69
  • София
  • Мнения: 13 082
Съпругът ми помни всички дати. Аз забравям. За 47 г. така и не запомних на коя от 3 съседни дати е родният ми баща,а рождените дни на децата ми ги напомня половинката, защото съм забравяла. Пък аз съм си ги родила сама. Приятелите се сещам веднъж на високосна и те си ме знаят. Откакто не работя дори не съм сигурна кой ден е.

# 70
  • София
  • Мнения: 19 249
Еее, Fever Ray, децата са доста, простено ти е Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 13 082
Те и 2 бяха, когато забравях. И на сестра ми съм забравяла, пък е само една. Мани.

# 72
  • Мнения: 5 370
Аз продължавам да не разбирам защо коментираме нещо, което не съществува...

Е сега, скучаем и си разсъждаваме по зададена тема. Аз поне Grinning

# 73
  • Мнения: 5 820
Не е просто до забравянето, а самото отношение след това. Просто си дадох сметката, че този човек не е за мен. И че е показателно и самото му забравяне в случая и оправданието му, че бил такъв. Нито подарък съм чакала, нито нищо.Просто исках да видя вашето мнение, дали хората разсъждават като мен. Ако беше се извинил както трябва, а не с някакви оправдания както и за други неща в отношенията ни, нямаше да го приема така, даже щях да се засмея, че явно му трябва гинко билоба да пие щом забравя.
Питала съм го на къде вървят нещата меджу нас, казвал ми е, че много ме харесвал, че държи да сме заедно, но аз не го видях в действията му.
Благодаря за отговорите ви!

     Позната история. Този мъж като "моят приятел с привилегии" отговаряше по подобен начин "просто такъв съм си". И при мене казваше същото, че много ме харесвал, хубаво ни било заедно, задоволявала съм го в секса, държи да бяхме заедно и бла бла бла такива глупости, за да ме може да ми "замаже" очите.

# 74
  • Мнения: 3 033
Да забравя РД на човек, с който съм интимна - АБСУРД. Не забравям ничий рожден с изключение на тези, на които имам причини да го забравя.
Само веднъж ми се случи да забравя на приятелка от студентските години.
Моите близки се обаждат да честитят дори РД на децата ми.

# 75
  • Мнения: 6 148
Имам приятелка на същата дата като ММ. Една година обадих се на нея, него го забравих. Чак вечерта ми светна като се прибра с разни подаръци.
Отнесени от вихъра колко щеш.

# 76
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Позната история. Този мъж като "моят приятел с привилегии" отговаряше по подобен начин "просто такъв съм си". И при мене казваше същото, че много ме харесвал, хубаво ни било заедно, задоволявала съм го в секса, държи да бяхме заедно и бла бла бла такива глупости, за да ме може да ми "замаже" очите.
Ама вие от "приятелите с привилегии" какво точно очаквате да чуете, особено ако сте наясно, че сте такива? И какви точно са ви очакванията от такива, особено ако вие сте ги сложили в тази категория?

В понятието, думата "приятели" е сложена за благозвучие. Това си е човеченце за стриктно кежуълен секс и дотам. Ако ти очакваш нещата да преминат в нещо повече, излиза, че само единия от двамата смята другия за "приятел с привилегии". А като не сте на една вълна, нито твоята дефиниция за него е вярна, нито неговата за теб, тоест, и двамата си мислите, че другия е нещо, което всъщност не е.  Grinning

Последна редакция: вт, 26 юли 2022, 16:09 от Phoenix Wright

# 77
  • София
  • Мнения: 19 249
Забравянето/помненето на дати често няма нищо общо с това колко държиш на един човек.
Един, дето ми извади душата (е, и аз позволих), и то доста години... Ставам една сутрин и без да поглеждам датата, ме озарява - тоя има юбилей (набори сме, 2 седмици след мен). Чудих се дали да не го играя непукист, обаче си казах: "Защо да се срамувам от услужливата си памет?", пратих едно ЧРД, благодариха ми и това беше
Това чели ли сте го:
Скрит текст:
Сутринта получих съобщение на телефона: 48М.4040. Викам си – Това е само Митко! Той е едно старо гадже, което живее в Монтана. Мерцедесът му е с регистрационен номер 4040. Звъннах веднага – Мите, как се сети за мен? И аз си мисля за… таковата, пък той ми отговаря някак си отчуждено – имате грешка, кого търсите, моля. Затворих веднага, не съм толкова тъпа.
Седя и аз и си мисля. Леле, сетих се… това е тате – ул. Морска 48 тел.40-40. Случило се е нещо! Я кръвното, я нещо друго… Знаех си! Казвах му – смени си личния лекар, много завеян ми се вижда, не ти гледа диагнозата, ами само ЕГН-то – той не, та не! Докато набера номера, сърцето ми щеше изхвръкне… Тате, питам, как си? Работата върви на зле, вика… Едва го чувам… Кой е зле, бе тате? Пък той ми вика – половината разсад не ще да никне, а чесъна го изядоха охлювите. Да, ама аз като съм притеснена и емоционална… докато се разберем, че не ми е писал, доста се навикахме. Затварям и си мисля… леле, колко съм тъпа! От ясно, по-ясно – това е код, сбъркали са телефона и го пращат на мен. Марихуана. 40 пакетчета по 40 грама, до 48 часа… А може и да са терористи, 48М – туй е Москва… или Маями. Тука вече изгорях! По мобилния, по шифъра, колко му е да ме издирят. Чакай, викам си, да взема да звънна в полицията. Отсреща някакъв приятен мъжки глас ми каза – дежурният шесто РПУ слуша. Започвам подробно да обяснявам от началото и тъкмо стигнах до голите охлюви и той ме прекъсва – момент, ще ви дам телефона на специалния отдел. Набирам аз номера и чувам: Добър ден. Диспансера за психично здраве…и биииип – записват разговора значи. Веднага затворих, не съм толкова тъпа. В този момент мъжът ми се прибра ухилен и с цвете в ръка. Хайде, вика, муцка – честит празник! Чочо, лягай си, пил си. Знаем се много добре, какви празници, какви глупости ти бръмчат из главата? Бутнах го в кревата и чак тогава ми светна. Отворих отново съобщението и каквато съм емоционална, държа телефона и плача. Никакви шифри, никакви терористи нямало, ами било – „Честит осми март – Чочо“.

# 78
  • Мнения: 12 752
Авторке, вие всъщност, доколкото разбрах от двете теми, не сте заедно от 6 месеца, защото събиране от време на време за секс всъщност са съвсем необвързващи отношения.
Та, дали ти е забравил РД или не, изобщо не променя картината.

# 79
  • Мнения: 5 820
Позната история. Този мъж като "моят приятел с привилегии" отговаряше по подобен начин "просто такъв съм си". И при мене казваше същото, че много ме харесвал, хубаво ни било заедно, задоволявала съм го в секса, държи да бяхме заедно и бла бла бла такива глупости, за да ме може да ми "замаже" очите.
Ама вие от "приятелите с привилегии" какво точно очаквате да чуете, особено ако сте наясно, че сте такива? И какви точно са ви очакванията от такива, особено ако вие сте ги сложили в тази категория?

В понятието, думата "приятели" е сложена за благозвучие. Това си е човеченце за стриктно кежуълен секс и дотам. Ако ти очакваш нещата да преминат в нещо повече, излиза, че само единия от двамата смята другия за "приятел с привилегии". А като не сте на една вълна, нито твоята дефиниция за него е вярна, нито неговата за теб, тоест, и двамата си мислите, че другия е нещо, което всъщност не е.  Grinning

     Беше преди 7-8 години. Затова не се захващам вече на това "хоро". За мене правенето на секс е нещо специално. Това не е за мене такова "приятелство с привилегии". Някой да се възползва от тялото ми и да го желае само за секс. И после да ме "захвърли на боклука" и да се сети пак да ме вземе от там. Не, благодаря за такива взаимоотношения. Аз съм доста чувствителен човек и лесно ме нараняват.

Общи условия

Активация на акаунт