Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 34

  • 23 760
  • 758
  •   1
Отговори
# 330
  • Sofia
  • Мнения: 5 799
Клексанът е съвместим с кърменето. Няма проблем.

# 331
  • Мнения: 754
Здравейте, как точно се мери теглото след първия месец  - от рожденото или от теглото на изписване?
(Дори второто да е… +1,300 кг. на кърмено бебе.. отнесе известни критики, да съм я слагала на режим, прехранвала съм.. май си е много наистина? И аз знам за 800-1000 гр. “норма”)

# 332
  • Мнения: X
На мен ми се вижда нормално. На колко месеца е детето? Критиките не бива да ви учудват, у нас си има голяма неинформираност по въпросите с кърменето.

# 333
  • София
  • Мнения: 5 606
И мен ме критикува личната, даже май и тук писах. Дъщеря ми за един месец от изписването наддаде 1600гр. Вчера я мерих с кантара вкъщи, излезе, че аз две седмици е +1кг или на няма и два месеца 6кг. Очаквам скандали на следващата консултация, ама хич не ми пука. Да дойде тя да я гледа като реве от глад.

# 334
  • Sofia
  • Мнения: 5 799
Голямата ми дъщеря беше изключително кърмена и първите три месеца наддаваше с по около 1500гр. на месец. Педиатърката не ми е правила забележки, а аз не съм си и помисляла да я ограничавам. Беше пухкаво бебе докато я кърмих, но с прохождането всичко изчезна.

# 335
  • Мнения: 4 839
И моят качваше по 1.2-1.3кг първите месеци. Същите приказки ги слушах от нашата педиатърка, но не я послушах. Сега на две години е с около килограм повече от "средното за възрастта" и изобщо не е дебел.

# 336
  • Мнения: 1 800
Честно казано не знам къде да си задам въпроса, за това ще пробвам тук.
Кърмещите, които имат МЦ, бързо ли се регулираха нещата?
Днес вече е ден 40 и още не ми е дошъл вторият цикъл. На някой случвало ли му се е подобно нещо? Знам че е индивидуално. Записала съм си час при док, който е чак след 2 седмици. 
Бебето е на почти 7м. Кърмя 5 пъти за денонощие. Родих секцио.

# 337
  • Мнения: 368
На мен ми дойде за пръв път като бебето беше на 15 месеца. Болезнено и в голямо количество. Следващият цикъл дойде след близо 2 месеца. Нормално е докато се регулира. Но проверете с аг.

Честно казано не знам къде да си задам въпроса, за това ще пробвам тук.
Кърмещите, които имат МЦ, бързо ли се регулираха нещата?
Днес вече е ден 40 и още не ми е дошъл вторият цикъл. На някой случвало ли му се е подобно нещо? Знам че е индивидуално. Записала съм си час при док, който е чак след 2 седмици. 
Бебето е на почти 7м. Кърмя 5 пъти за денонощие. Родих секцио.

# 338
  • Мнения: 2 246
четох тези дни, че е твърде вероятно цикълът да не е редовен, когато се върне. да се потърси лекар, само ако не се е орегулирал след 6 месеца

# 339
  • Мнения: 1 024
Здравейте,
изцедена кърма, затоплена умерено, може ли да се съхранява в термо кутия от този тип? Говоря за време около час, два?
Благодаря!

# 340
  • Мнения: 89
Здравейте, бебето ми е на 9 дни и не иска да суче [бута ми гърдата ,слага си ръцете в устата]. Отделно имам плоски зърна и пробвах със силиконови на авент. Някой път засуква но ме използва като биберона [от време на време цока и то малко]. Заспива след това и след 30 мин пак е гладен. Реве и не иска гърдата , заради това се отказах и си купих двойна помпа и започнах да цедя. От 3 дни сме добре ,цедя по 80мл и толкова яде по 8 пъти на ден точно през 3 часа. Проблема ми е ,че дясната гърда пуска 60 мл а лявата 20 за 10 мин[не се цедя повече време] Започнах лявата да я цедя през час ,за са стимулирам,но засега няма ефект. Възможно ли е да ми спре кърмата само от едната гърда? Joy
Отделно имам чувството ,че от дясната мога да изкарам още толкова мл ,но ме е страх да не направя хиперлактация. Много съм объркана и не знам как да процедирам. На този етап няма да се връщам към кърменето ,понеже и аз се мъча и бебето.
Гърдите ми се втвърдяват и като ги изцедя са мекички,но усещам напрежение на гъдите [под мишницата]. Слагам студен компрес след цедене,топъл преди. Къде бъркам?

# 341
  • Мнения: 858
Обърнете се към консултант по кърмене, дори доброволните, ако нямате възможност да посетите платен. С цедене си е мъка и повечето жени не издържат дълго време, макар да има изключения Simple Smile. Аз имах подобен проблем, оказа се, че моето бебе не харесва авентските протектори и купих на Нук (по съвет на консултант). Много е важно да прочетете как се поставят, защото има правилен и неправилен начин. Също така можете да смените позата на кърмене, да пробвате да е в просъница, на тъмно (в банята или с шал...). Аз никога не съм цедила повече от 30-40 мл. от двете гърди, а вече детето ми е на 6,5 месеца и от четири месеца е само на кърма. Голям процент от успеха отдавам на протекторите и на помпата, с която бях неразделна в период от месец и нещо. Успех!


Здравейте, бебето ми е на 9 дни и не иска да суче [бута ми гърдата ,слага си ръцете в устата]. Отделно имам плоски зърна и пробвах със силиконови на авент. Някой път засуква но ме използва като биберона [от време на време цока и то малко]. Заспива след това и след 30 мин пак е гладен. Реве и не иска гърдата , заради това се отказах и си купих двойна помпа и започнах да цедя. От 3 дни сме добре ,цедя по 80мл и толкова яде по 8 пъти на ден точно през 3 часа. Проблема ми е ,че дясната гърда пуска 60 мл а лявата 20 за 10 мин[не се цедя повече време] Започнах лявата да я цедя през час ,за са стимулирам,но засега няма ефект. Възможно ли е да ми спре кърмата само от едната гърда? Joy
Отделно имам чувството ,че от дясната мога да изкарам още толкова мл ,но ме е страх да не направя хиперлактация. Много съм объркана и не знам как да процедирам. На този етап няма да се връщам към кърменето ,понеже и аз се мъча и бебето.
Гърдите ми се втвърдяват и като ги изцедя са мекички,но усещам напрежение на гъдите [под мишницата]. Слагам студен компрес след цедене,топъл преди. Къде бъркам?

# 342
  • Мнения: 2 246
правилната поза наистина променя много нещата, аз също започнах с протектори, но докатп не го поставихме правилно не искаше да засуче. С времето позата става все по-маловажна като порасне бебенцето, но в началото е критично важна.

Бебенцата имат много силен сукателен рефлекс, не се отказвайте. Цеденето наистина е голяма мъка, а и нощем трябва да ставате не само да храните, а и да се цедите. Дори и да дохранвате с изцеднеа кърма, ако сте кърмили преди това изцеждането е в пъти по-бързо заради актияирания рефлекс на потичане.

И аз се присъединявам към съвета да се сяържвтв с добър консултант.

Аз съм иначе с изключително плоски зърна и мога да ви препоръчам иначе да не спирате да се опитвате и без протектори - защото:
- бебето не суче на зърно, а на ареола (или поне правилното засукване е такова), плоските зърна не са нещо
което да ви спре да кърмите
- зърното му служи само за ориентация - за това шишето затруднява нещата, както и протекторите - защото те лесно се усещат
- може да се опитвате да изкарате леко зърното с пръсти и да го оформите преди да му подадете гърдата или да ползвате ледче ако от това изпъква
- отделно има специални уредчета на лансинох например а и на други марки за оформяне на зърното, преди да подадете гърдата
- на мен обаче най-много ми помогна носенето в слинг в комбинация с бял шум (засука сам без протектори след като започнах да го нося в слинга и да му пускам бял шум не знам дали само слингът подейства или и двете), а преди това се мъчех да го приуча да суче два месеца без твх. Носенето в слинг както и контактът кожа в кожа рестартират инстинктите на бебето, а те са да суче от майчината гръд независимо от формата на зърното
- имайте предвид че рефлексът на потичане се активира по-трудно през протекторите и това също може да го дразни
- сукането със силиконови зърна му коства повече усилия и му е по-трудно да хване ареола
- въпреки това има много жени които кърмят децата си до годинка и повече само по този начин

Но все пак опитайте, на бебето ви ще му хареса да се храни на гърда - тя е и успокоение и прегръдка и голямо улеснение за вас. Усилията ще си струват.

Препоръчва се също така контакт кожа в кожа, вижте статиите на хедра, както и фб страниците и статиите на Хедра и Ася Демирева и най-добре се свържвте с една от тях дори да се наложо да почакате и да се цедите през това време ( без да спирате да предлагате гърда). Аз лично бях при Ася и съм много доволна. Но в началото имах и лош опит с по-неподготвени консултантки.

Не се притеснявайте да търсите подкрепа - кърменето е най-естественият начин на хранене - а щом имате кърма си струва да се опита. Вече ако имахте недостиг на кърма, щеше да е доста тегаво, но дори и това се преодолява, а и бебето ви е още мъничко. Моето засука на гърда на 2 месеца

Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 20:55 от magi g

# 343
  • Мнения: 5
Здравейте,

Имам бебче на два месеца изцяло на кърма. От две седмици започна да проявява признаци на алергия - зеленикаво ако и една-две точки кръв. Направих консултация с педиатъра и започнах диета и давам пробиотик Омни Панда. Кръв няма, но от два дни акото на бебето е изцяло абсорбирано от памперса. Памперсът е просто оцветен. Спокойна е, даже си е поспалива. Доста добре наддава на кг.
Дали някоя от вас се е сблъсквала с такъв проблем?

Благодаря от отзовалите се.

# 344
  • Мнения: 400
Здравейте, с бебе на 9 дни съм и ужасен запек след изписването от болницата. Родих секцио, в болницата всичко беше ок, но след като се прибрахме нещо стана. Храня се основно със супи, кисело мляко с бисквити и плодове.Опитах сироп Фрутилакс, но без особен успех. Самият корем вече започна да ми се подува, да имам газове и ми носи дискомофрт заради разреза. Моля за препоръка за слабително средство, което да не пречи на кърменето. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт