Мислите ли понякога, че купувате твърде много козметика?

  • 7 580
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Аз много купувам, но и много ползвам. Не им изтича срокът. Гледам да не отварям пет неща наведнъж. Винаги имам 2-3 маски за коса и 3-4 шампоана, които редувам. Имам голяма коса и се къпя през ден, ами хаби се.

Душ гелове, кремове за тяло не стигат да остареят.

Само от декоративната се сбогувах с някои продукти, които не изразходвах, защото не се гримирам всеки ден. Предимно фдт. Сега имам само два, единият от които е минерален. И червила поизхвърлих от старост пак заради пандемията.

Всичко друго си се ползва на макс. 😂

# 31
  • Мнения: 6 930
Да, но всичко си ползвам. Или подарявам. Напоследък намалих купуването на палитри сенки, в друг период червилата... Кремове, тоници, серум и маски за лице и тяло обожавам. Лаковете за нокти и особено парфюмите са в трицифрени количества и все повече ниш (на хоби отиде тая работа)

Последна редакция: пт, 29 юли 2022, 10:51 от tuali

# 32
  • Мнения: 2 885
На всяка козметика, бяла и декоративна, съм залепила етикетче докога е годна. Ползвам и хвърлям, независимо колко има останало, щом срокът за годност изтече.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Пфффффф безобразно много козметика за коса купувам,че и се запасявам....да ме пита човек за какво ми е. Но хоби,краста или както там се нарича. Иначе козметика за лице имам и ползвам много бяла,но там имам един крем,който ползвам и един в резерв от вид,дневен,нощен,околоочен. Декоративна козметика ползвам рядко да не кажа,че хич не ползвам.
Душ гел и лосиони купувам като свършат.

# 34
  • Мнения: 3 307
Красотата си е цяло хоби. Ако не пазаруваме, то гледаме видеа, четем статии и подобни...
Не се упреквайте, всеки си дава парите за нещо. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 645
Да, и аз така мисля. Не пия, не пуша, не си боядисвам косата, не ходя на козметик, и кафе не пия дори.
Що пък да не изхарча някой друг лев за лак за нокти Joy или продукт за лице.

Но както и да ги смятам, не надвишават  бюджета на един пушач или пияч, или на жена, която ходи на маникюрист и козметик редовно. Аз просто си ги върша нещата вкъщи.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 709
Да, но всичко си ползвам. Или подарявам. Напоследък намалих купуването на палитри сенки, в друг период червилата... Кремове, тоници, серум и маски за лице и тяло обожавам. Лаковете за нокти и особено парфюмите са в трицифрени количества и все повече ниш (на хоби отиде тая работа)
И при мен отива на хоби и то клоня повече към Ниш......

# 37
  • Мнения: 5 228
Купувам само това, което смятам за необходимо, и не се запасявам с количества. Фен съм на парфюмите, но не съм тип колекционер, така че и от тях не поддържам голяма наличност. Обикновено имам 2 или най-много 3 едновременно, подходящи за съответния сезон, които сменям през няколко дни. Когато един флакон свърши, тогава купувам друг. Така е и с останалата козметика. Когато продуктът, който ползвам, наближи да свърши (или трайността му изтича), тогава купувам нов. Много рядко може да се случи да имам резерва.

# 38
  • Мнения: X
Не, защо? Някой каза ли нещо?
Какво значи твърде много?

# 39
  • Мнения: 328
На всяка козметика, бяла и декоративна, съм залепила етикетче докога е годна. Ползвам и хвърлям, независимо колко има останало, щом срокът за годност изтече.

И аз така Simple Smile
Следя срока, гледам да изразходя всичко, но има продукти, които не се оказват много любими и по-бавно ги ползвам. Изтече ли срокът- любимо или не, изхвърлям. Затова гледам да не се презапасявам. Отвсякъде валят намаления, оферти, но се научих да си налагам контрол, защото не искам да залежават продукти ☺

# 40
  • Мнения: 13 272
Не мисля, чекупувам много козметика, знам че го правя.

# 41
  • Мнения: 469
Мисля! Само като си калкулирах шампоаните и нещата за коса, които в момента имам, сметката отива към 400 лева. На парфюми също не мога да устоя. За щастие не мога да си позволя нишови, то не че не мога, но дори не искам и да пробвам, че тогава ще стане страшно просто. Цялата друга козметика ми излиза малко като тежест сравнена с перо шампоани/парфюми.

# 42
  • Мнения: 2 885
Парфюми купувам от Ейвън. Харесват ми и ароматите, и шишетата, и цените. За косата ползвам продукти, достъпни в обикновените хипермаркети. Имам си любими марки и следя, когато са на промоция. Тогава си купувам дори и да имам, но не мога да го нарека презапасяване. Просто пазарувам изгодно.

# 43
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Имам козметично-парфюмериен магазин у дома.Винаги може и още.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Не мисля, сигурна съм, че го правя. Доставя ми огромно удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт