Мислите ли понякога, че купувате твърде много козметика?

  • 7 576
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Вчера непланирано се прибрах с 10 душ -гел  Dove  по £ 0.20   всеки, в годност до 2023 година. Магазинът от които ги купих физически такъв има рожден ден 30 години.Комплимент към клиентите .В всички бранчове е това не в един магазин.

# 46
  • Мнения: 5
Аз купувах много козметика преди, докато веднъж, като разчистваш у дома не си дадох сметка, че имам много повече неща отколкото използвам. Дори се уплаших колко време и средства съм влагала в избирането на ненужни неща, затова си обещах да съм по осъзната в покупките си и да не си взимам нищо пребързано. Преди да си купя нещо си задавам въпроса "С какво е по-различно от нещата, които имам до момента?" Много често отговора ме отказва от покупката Simple Smile

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,днес дадох 103 лв в Лили за шампоани и маски за коса+серум на Лореал за лице,той е към 26 и нещо.
Е,купих 3 шампоана по 9 лв,маските за коса са всъщност само 2 бр...
Общо взето ще имам обаче поне за 5-6 месеца.
Обичам,когато такава козметика е намалена,да се попрезапася.Няма да мине срокът на годност,само един нов шампоан взех за проба от любопитство,другите са неща,които ползвам редовно.

Сега се мъча да се убедя или разубедя,да взема ли гримове от Дъглас.
Имам доста,но винаги се радвам на нова палитра за очите и си ги ползвам,плескам се всеки ден като за световно...

# 48
  • Мнения: 2 048
Да, много ми влияят социалните мрежи. Това ми е сравнително нова мания, преди година нямах почти никакъв интерес към козметика. Но нещо се отключи в мен и купувам безразсъдно парфюми, душ гелове, лосиони за тяло, понякога и декоративна козметика. Разбира се, всичко е маркетинг. Мен ме "хващат" с идеята, с която продават даден продукт и оттам вече съм "уловена". Изхвърляла съм изтекли продукти, защото не ми е останало време да ги използвам. Изхвърляла съм и годни продукти, защото се задушавам от количествата и не мога да ги гледам. Абсолютна мания и безразсъдство, но ми задоволява (уж) някакви емоционални липси.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 060
Не мисля, направо действам! 🤪

Сериозно, купувам прекалено много. Трябва да се опитам да сложа ред.

# 50
  • Deutschland
  • Мнения: 5 409
Преди пандемията купувах много декоративна козметика. Скъпа, среден клас,  няма грижа. Трябваше да имам всичко. После още неотваряни,  вече решавах,  че не ми трябват и подарявах на майка ми. Косата обаче ми е мания и за нея харча много.  Пробвам нови и нови продукти,  с цел да открия този,  който ще направи косата ми уау без много усилия.
Купувам много и лосиони за тяло,
 парфюми,  маски за лице. Абе,  прахосница съм.

# 51
  • Мнения: 441
Винаги гледам да купувам само козметика, от която имам нужда. Откакто пазарувам от Сефора, която открих преди 3 години ( от Варна съм и София ми идва далечко, но скоро открих Констанца и е по-близо) понякога се изкушавам да пробвам нови продукти.

# 52
  • Мнения: 7
Купувам нова козметика за да сравня дали е по-добра от този, който имам и ако е по-добра вече си купувам новия продукт.

# 53
  • Мнения: 2 170
За себе си - не. Преди клонях към едно пренасищане на всякакви видове и марки серумчета, кремчета, капчици, масла, олия, маски. В един момент се осъзнах. Вместо да си помогна с тази козметика, по-скоро си вредях. Извадих всичко, подбрах нещата, от които съм доволна, останалото или раздадох, или изхвърлих. Оттогава поддържам изчистен асортимент от козметика, в частност говоря за козметика за лице и тяло.
Не се нахвърлям на насипни количества шир потреба продукти, вместо това взимам малко, но с добро действие и изчиствен състав. Когато намеря продукт, който покрива моите изисквания и има достатъчно задоволително действие, не търся друг.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Интересна за четене тема!


Никога не съм била запасена с +1 от козметиката, която ползвам за лице, коса и тяло! Може и да се е случвало, но е било, защото даденото нещо е било към края си и да имам веднага щом свърши.

От пролетта на тази година си намерих моята козметика за лице, от която съм доволна и вече не мисля да си правя експерименти - Biologique Recherche! Да, хич не са й евтини продуктите, особено ако ти свършат 2/3 неща наведнъж, но компромис вече не правя!

Грим: 3 палитри, които ползвам и ги пръскат със спирт като дезинфекция. Още толкова единични сенки. Една спирала, една очна линия, един руж, бронзант, 2/3 молива за очи, около 10 червила, една основа за сенки, един бб крем и един сс крем, а и един стик хайлайтър, почти изхабен и една палитра 3-ка хайлайтъри. Май друго за декоративната козметика нямам.


За косата в момента имам подарени 2 маски за коса, шампоан и балсам.

Ноктите сама си правя, около 20 лека имам, но сега след като ми се наложи за повод да сложа гел, са като люспички и ще почвам мазането с йод, та пак да станат твърди и така.

За тяло имам един лосион и май това е от мен на прима виста.

Парфюми 3/4 броя, като имам и подарени 2.

Просто не съм от хората, които обичат да купуват по много неща.

# 55
  • Мнения: 22
Не купувам много козметика използвам молив и червило избягвам пудри и сенки .Но кремовете са ми мания

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Благородно завиждам на тези, които имат по 2-3 бройки от спирала, руж, фдт и т.н. Преди пандемията (години преди пандемията) и по време, купувах като за световно. Отделях много време в интернет, избирайки кое точно е за мен. А когато имаше някакво намаление от рода на 20-30%, веднага се хвърлях да поръчвам, това което съм си набелязала. От може би година и нещо намалих драстично поръчките на декоративна козметика, тъй като не изпитвам вече онова чувство при пристигане на пакета, а и доста от цветовете в палитрите за очи, червилата, ружовете, хайлайтрите ги притежавам. Към този момент съм затрупана с всякакви неща и близките ми хора се бъзикат, че съм като магазин. Joy Поръчките на козметика ги намалих за разлика на тези с парфюмите - те се засилиха. Има месеци, в които може да имам 1 закупен и месеци, в които са 5-6. На мен не ми влияят инфлуенсърите, защото грам не ги следя. Следя марките, които ме интересуват. Имам проблем и го осъзнавам, като за него оказва влияние колко голямо е намалението, а повярвайте ми чуждестранните сайтове не си поплюват особено около празниците. Joy

# 57
  • Мнения: 2 579
Уж се опитвам да се ограничавам.
Все пак е хубаво да има някой, който да ме пляска през ръцете, когато купувам декоративна козметика по картинка. Обикновено рядко има съвпадения и за такива продукти най-много ме е яд. Добре, че е майка ми да й прехвърлям ненужните червила. На нея, ако не й допада цвета, смесва, а даже понякога претопява и си прави нови цветове от няколко стари. Laughing

# 58
  • Мнения: 10 372
И аз, ако не се харесам с червилото, наслагвам отгоре, докато ми хареса цвета. Въпреки, че имам много червила, накрая винаги съм с един определен нюанс нюд. Просто този цвят ми отива и рядко се харесвам с друг.

# 59
  • Мнения: 7
Чета,чета и си викам значи не съм само аз Laughing
Обичам на имам запаси.Прекалявам с купуването на душ гелове,гланцове за устни и лосиони за тяло и парфюмите хич не са малко.
Обичам на има разнообразие... Smile

Общи условия

Активация на акаунт