Соеви кълнове, пшенични зародиши?

  • 2 622
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Crazy щях да я накъсам като едното нищо, добре че бързо се включи, мерси, вече съм по-наясно със соята!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Павлина
Crazy щях да я накъсам като едното нищо, добре че бързо се включи, мерси, вече съм по-наясно със соята!

Как ще я накъсаш бе, сигурно говорим за различни неща?
Като прочетох пакет соя, предположий, че говориш за соя на зърна, но вече си мисля, че става въпрос за кълнове #Silly ?

# 17
  • Мнения: 3 042
Сега ходих до кухнята да правя сверка - та значи, моето било "соева кайма" - даже и за принцеси ставало, така пише на опаковката, на ЕТ "Море" . Не става за късане, вярно Sunglasses

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Тогава забрави за чушката, моркова и т.н. Прави по указанията на опаковката.

# 19
  • Мнения: 3 042
Мерси, а другият път ще поръчам на Слави да купи соя на зърна, та да я сготвя по твоята рецепта.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Isa


Аз и без това смятах да започна да й давам вече глутен малко о малко, та поне да е нещо полезно като зародиши, а не корички хляб Stuck Out Tongue

A въвела ли си нещо друго глутеново? От глутеновите пшеницата се въвежда последна. Затова първо пробвай оризена, овесена, ечемичена или просена каша и ако няма реакция, накрая въведи пшеницата. Това, защото освен че съдържа глутен, пшеницата се смята за потенциално алергизираща и някои дори препоръчват да се изчака с нея до годинката, но като цяло след 8-9 месец може.
Аз също бих те посъветвала да изчакаш със соята.


Ива нищо глутеново не съм давала още. Но нали ориза няма глутен - него го давам - кафяв в пюретата и оризова каша. Давам й и царевична каша. Разбрах иначе за пшеницата - нея последно.
Лелеееее, това захранване ми взе здравето - честно. Само чета и все нищо незнам. Че то в университета ми беше по-лесно. Всеки ден се прибирам и давам нова команда на бавачката, а тя ме гледа все едно нещо не съм наред.  ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Isa
Но нали ориза няма глутен - него го давам - кафяв в пюретата и оризова каша. Давам й и царевична каша. Разбрах иначе за пшеницата - нея последно.

Да бе няма глутен, заспа съм. Имах предвид последователността на въвеждане.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Соевата кайма е супер, аз много я уважавам. За съжаление половинката никак не я долюбва Sad

Общи условия

Активация на акаунт