Монтана, Белоградчик, Видин

  • 1 904
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
Ако минавате през Петрохан, може да се направи отбивка към Клисурския манастир. В тази посока е с. Ягодово, където има козе ферма и може да си купите уникални млечни продукти и да помилвате козички и козленца (и пръчове Satisfied)
В Берковица добри места за хапване са Кръстевата къща, ако е нещо за по- набързо Стронг фууд. Тук са музея на Иван Вазов и Етнографския музей. Ако имате време може да се качите до Калето и да погледнете града от високо, а още по- продължителна разходка са Хайдушките водопади- лежерно покрай реката и в прохладната гора.
В Монтана честно казано не се сещам за места, към които да насоча. Може би парк Сините езера, където може да видите животинки и да покарате виенско колело.
За Белоградчик е писано много, ако се интересувате има пътеки за туризъм в района, които минават покрай скалите. Приказно е. Попитайте за тях.
Във Видин баба Вида е задължителна. Има и плажче на Дунава, ние не сме фенове, но гледам, че хората си ходят. Вечер, ако не слушате чалга, хубаво място за веселба е култовото заведение Телеграф капия, малко неугледно през деня, но вечер се пука по шевовете.
Чипровци също е добра отбивка по маршрута, градът е като в длан- заобиколен от хълмове. Килими, сребро, семейната крафт пивоварна Чипровско пиво... След града са Чипровския водопад и хижа Явор, която изобщо не прилича на хижа- има басейн и уникално вкусни гозби!
Това се сещам на първа мисъл, за да се види (и опита) основното, може би една седмица е горе- долу добре Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
Добавям Лопушанския манастир и Чипровския. В Монтанта може да видите крепостта Монтанезиум, ако си падате по такъв тип обекти.

# 17
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Търся актуална информация.
Пътят София Белоградчик Видин с кола в какво състояние е?
Има ли по-спокоен път без луди в насрещното и колона от камиони?
Можем да пътуваме през уикенда или през седмицата, рано, късно, следобед.
Идеята е да сведем стреса от пътуването до минимум.
Благодаря!

# 18
  • Мнения: X
Има. Петрохан - Боровци - Бели мел-Долни лом-Белоградчик. За Видин има един спокоен път, покрай Дунава през Арчар и Ружинци.

# 19
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Благодаря ти!
Не помня нищо от този маршрут, даже и за Петрохан не знам как ставаше, затова задох Бели Мел в  Google maps като междинна точка  . Така ,  ако не греша избягваш минаването през Монтана , като време е горе долу еднакво с това което ми предлага гугъл .
Какво е предимството?  По-малко трафик или завои, или настилката , или друго?

# 20
  • Мнения: X
Трафик почти нула, път - слънце, да не се минава през Монтана.

# 21
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Posh
много ти благодаря!
Дано да имам  и аз какво  полезно да споделя, като се върнем, темата го заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт