почерняване на плажа и в планината

  • 564
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, не избрах точната тема, но не намерих по подходяща. Имам огромно желание да почернея но съм прекалено бяла и се намирам в планината-имаме къща. Моля ви дайте ми съвет за лесно и бързо почерняване, ако има възможност за такова.

# 1
  • Мнения: 1 847
Слагаш слънцезащита и се мяташ на хавлийка на тревата кое му е сложното?

# 2
# 3
  • Мнения: 11 994
Имам две деца, които по рождение са доста бели, та на щерката чак прозираха веничките и капилярите. Тя получава тен, но не много, той - заприличва на мляко с какао, може да докара боя до млечен шоколад
Много белите кожи по-често не почерняват. Тенът зависи от количеството меланин - колкото е по-бял човек, толкова по-малко меланин образува тялото му. Свързано е с произхода на хората (къде са се установили да живеят в праисторията) - колкото по- на юг, толкова по-тъмна кожа за защита от слънцето. Колкото по на север, толкова по-светла кожа и коса, защото слънцето е слабо и малко дни в годината и образуването на меланин е излишно хабене на ресурс.
Слънцезащитен продукт с фактор 50 и слънчеви бани, но не разчитайте на силно потъмняване.

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 12:37 от Mama Ru

# 4
  • София
  • Мнения: 13 103
Едно от най-вредните неща, които може една жена да причини на кожата си, е тенът. Пази си кожата, защото се предполага, че цял живот ще живееш с нея. Щом си много бяла, ползвай силен слънцезащитен фактор и стой на открито достатъчно дълго, за да потъмнееш.

# 5
  • Мнения: 5 139
Fever Ray, +1
Прочети що е то почерняването на кожата принципно. И защо се бели след това.
Както всяко нещо, слънцето е полезно в определени количества. Да, вит Д, стягане на кожата, едно-друго. Но и рака на кожата дебне. Бялата кожа е еволюция Simple Smile
Иначе, ако си решила - има кремове за почерняване. Дерзай. Но е грозна гледка, ако не се намажеш, както трябва. Т.е. забавна за останалите, трагична за ползвателя.
Все пак не съветвам.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Много бяла съм и отдавна съм се отказала от тен. На плажа само почервенявах и се белех до откат. Със солариум постигнах някакъв умерено матов тен, но трябва яка и постоянна поддръжка, да не говорим, че последствията може да са много гадни. И от него се отказах отдавна. Ходя си бяла и това е.

# 7
  • Мнения: 11 994
Много бяла съм и отдавна съм се отказала от тен. На плажа само почервенявах и се белех до откат. Със солариум постигнах някакъв умерено матов тен, но трябва яка и постоянна поддръжка, да не говорим, че последствията може да са много гадни. И от него се отказах отдавна. Ходя си бяла и това е.
А бронзантите вършат ли работа?
Моето диване много иска да потъмнее, природно не й е дадено да потъмнява много, та да си знам за в бъдеще. За сега ползва слънцезащита и задължително на плажа от 10-11 до 17 е с бяла тениска над банския.

# 8
  • Мнения: 5 139
Те вършат, но са си боя. Братовчедката беше купила някакъв спрей, защото не искаше да е бяла за сватбата си. Е, маза, маза, гледа, разнася... В деня на сватбата на някои по-трудно места като трицепсите буквално стоеше като мръсно, защото не беше равномерно.
По-добре салон.

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 13:17 от Inferiya

# 9
  • Мнения: 2 081
Спрей тен в салон , вкъщи няма как да стане равномерно . Но зависи и от самата кожа , има си прецедури преди това .

# 10
  • София
  • Мнения: 28 559
Едно от най-вредните неща, които може една жена да причини на кожата си, е тенът. Пази си кожата, защото се предполага, че цял живот ще живееш с нея. Щом си много бяла, ползвай силен слънцезащитен фактор и стой на открито достатъчно дълго, за да потъмнееш.
Точно. Тенът е защитна реакция на кожата. Добре е да не ѝ се налага да се защитава.

# 11
  • Мнения: 11 994
Неминуемо на тези географски ширини. Белите кожи не са за такова слънце, но какво му остава на човек - да емигрира на север или да пробва да направи малко тен поне, без да изгаря.

# 12
  • Мнения: 123
Аз също съм с доста бяла кожа и лесно изгарям без да имам особено тен, по-скоро лека разлика. Не искам да почернявам и се пазя повече, защото не е и толкова полезно за кожата. Според мен за светли кожи е добре всичко да става постепенно, а не да стоиш 3 часа на плажа или където и да е и да изгориш, а по-скоро малко по малко да се хваща леко тен. И винаги със слънцезащита. Има и разни масла и спейове за бързо хващане на тен, но от към състав не знам колко са добри

# 13
  • Мнения: 8 799
поне се печете рано сутрин и късно следобед.

Общи условия

Активация на акаунт