Личен асистент

  • 971
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте искам да попитам мога ли да стана личен асистент на баба ми която е силно незряща и какво е необходимо да направя т.е какви документи трябва да подам и къде.
Какво точно се изисква и проблем ли е ако съм студентка

# 1
  • Мнения: 12 114
Баба ти има ли ТЕЛК с чужда помощ? Ако няма, това е първата стъпка.

# 2
  • Мнения: 4
Баба ти има ли ТЕЛК с чужда помощ? Ако няма, това е първата стъпка.
[/quote] Не няма
Какво точно се изисква за да мине ТЕЛК и какво следва да се направи след това
Не съм наясно с нещата

# 3
  • Мнения: 12 114
Личният лекар на баба ти ще обясни точно къде и какво е нужно да се направи. Каква медицинска документация да се подготви и къде да се подадат документи.

# 4
  • Мнения: 4
Здравейте някой може ли да ми каже каква е заплатата за личен асистент?

# 5
  • Мнения: 12 114
Зависи от много неща, включително и от общината с в която реално сключва договор за личен асистент.

# 6
  • Мнения: 272
Здравейте,както  Ви са обяснили трябва баба Ви  да има ТЕЛК над 90 % с чужда помощ задължително ,после се подава към  социално подпомагане по местоживеене молба за социална оценка ,Провеждат анкета и определят месечно часове за    лична помощ , часовата ставка към днес е 6,01 лв. бруто. Адресът на асистента и потребителя трябва да са от едно населено място.

# 7
  • Мнения: 4
Здравейте баба ми получи ТЕЛК 100% с чужда помощ.
Сега на какво има право и какво следва да направим.

Последна редакция: пн, 21 ное 2022, 15:01 от Пенка Мачева 692990

# 8
  • Мнения: 29
Трябва с решението на ТЕЛК да отидете в местната Дирекция „Социално подпомагане“ (ДСП) по настоящ адрес на баба Ви и да подадете попълнени документи, евентуално с пълномощно – дават бланките в ДСП, ето и линк за образци от Интернет: https://asp.government.bg/bg/deynosti/sotsialno-podpomagane/podk … na-potrebnostite/
В ДСП ще изготвят индивидуална оценка на потребностите и ще получите заповед с посочване на колко часа лична помощ има право баба Ви, както и заповед за месечна финансова помощ на основата на новото решение на ТЕЛК. Със заповедта за личната помощ се отива в „Социална политика“ при общината и се прави необходимото за сключване на трудов договор като личен асистент, там ще Ви обяснят какви документи да носите.

# 9
  • Мнения: 4 033
Здравейте, имате ли представа дали мога да съм личен асистент на майка си само ако съм безработна. Майка ми получи 100% с чужда помощ, но аз съм на 8 часов трудов договор. Знам, че по закон имам право на още 4 ч за втори трудов договор, но не знам имам ли право да съм личен асистент. Някъде прочетох, че имат право да кандидатставт роднини от 1 линия които са безработни.

Общи условия

Активация на акаунт