Спешна нужда от съвет (и): проблемно къпане

  • 1 490
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 489
и ние бяхме същите.Даже се е случвало аз да е обличам,а баба й от другата страна да е храни.това си беше наистина един голям ужас.сега вече не е така(слава богу).Можеш да й пускаш някаква играчка да й свири,до като е обличаш

# 16
  • Мнения: 4 244
Първо един въпрос
Топли ли са ти ръцете като го събличаШ zа къпане? Не е важно колко ео топло в стаята, а водата в ваничката я пробвай винаги с потапяне на лакътя и нямай вяра на нито един термометър
Бебетата мраzят студени ръце, но много обичат да стоят голички.
Задължително се дава играчка в ръцете, няма бебе което да обича да го събличат или обличат. Ако го оставяШ малко да портика голо след банята покрито с хавлийката може би няма да се тръШка толкова.
Аz така zнаех от моята майка и така процедирах и с двете.
Та ни оставаШе и време даже zа масаж

# 17
  • София
  • Мнения: 438
Ами за да избегнем този ужасен рев просто се храним преди къпане-колкото и глупаво да звучи това. Добре че никога не връща мляко Simple Smile ... След това банята е истинско удоволствие. Започва да мрънка в края на обличането и загубва търпение при чистенето на ушите, нослето и ресането, и точно когато решава да реве вече отново е на гърдата за ядене, но тъй като вече е нахранен дръпва няколко пъти и заспива. Дано съм ти била полезна!
Тази процедура я повтаряме всяка сутрин в 8 ч. и вечер в 8 ч. Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 401
Аз нали все трябва да съм наопаки на останалия свят... В началото и аз започнах да къпя Емо вечер преди ядене, да ама то детето съвсем изгладнява и после един рев, едно чудо - ужас. Затова един ден реших колкото и да е неправилно, първо да се нахраним, а след това в банята! И определено бебчо така се успокои, даже понякога се унася леко в коритото. След това се обличаме, той съвсем изнемощява и заспива на мига!
Друго, което се сещам за вашия случай - да не би температурата в стаята, където се събличате и къпите да е по-ниска и да му става студено на човечето, когато го съблечете? Или пък температурата да си е нормална, но да го обличате повечко, детето да се загрява в дрешките си и когато го съблечете да му става студено?  Rolling Eyes
Не знам... Но пробвайте каквито варианти ви дойдат на акъла! Така най-добре ще се ориентирате какво иска бебчето!  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 704
Цитат на: doroty02
Ами за да избегнем този ужасен рев просто се храним преди къпане-колкото и глупаво да звучи това. Добре че никога не връща мляко Simple Smile ... След това банята е истинско удоволствие. Започва да мрънка в края на обличането и загубва търпение при чистенето на ушите, нослето и ресането, и точно когато решава да реве вече отново е на гърдата за ядене, но тъй като вече е нахранен дръпва няколко пъти и заспива. Дано съм ти била полезна!
Тази процедура я повтаряме всяка сутрин в 8 ч. и вечер в 8 ч. Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile


и аз установих, че това е най-удачния вариант.. преди хранене е просто невъзможно.. трябва специално да я събудя за баня, а тя в колкото и часа да я събудиш е готова да яде.. и се нерви ужасно като е за друго и по тоя повод няколко пъти се принуждавах да я храня омотана в хавлия след неистови писъци Rolling Eyes така че, се отказах засега.. първо папаме, после къпем и евентуално после се храним малко по-рано .. така се спасяваме да не реве докато я къпем, а иначе тя задължително си реве при изваждането и обличането Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 263
Цитат на: Valery
И нашия правеше така първите месеци. Тогава прочетох някъде, че е добре след баня да се суш детето със сушоар  #Shocked Колкото и странно и неполезно да ми се видя реших да пробвам. И дечко си мълчеше и търпеливо си изчакваше и подсушаването и масажа. Няколко дни по-късно установих, че всъщност не му дреме дали го духаш - харесваше му бръмченете на сушоара  Grinning  И така започнах след баня да си пускам сушоара, оставям го до него да си бръмчи и спокойно си го оправях. След това имаше един период през който беше влюбен в един пеещ слон и с него се забавлявахме след баня.


Майчета, първо благодаря отново за всичките съвети. Обещах да ви пиша как се справяме. Съвета на Valery се оказа магическото разковниче. Този сешуар просто зашеметява Изабела! #Crazy  Ама гълъбче направи от нея! Невероятно! И сега къпането е щур кеф! Heart Eyes

Debelanata, забелязах аз, че бебоците не обичат студени ръце и винаги ги затоплям мойте преди да я преобличам, сменям памперси, т.н. Благодаря ти за съветите!!! Ще ги следвам!  Wink

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
радвам се че сте вече ок!

целувки по мокрото дупе!

# 22
  • Мнения: 4 915
И аз щях да напиша за сешоара, но видях, че вече ви е влязъл в употреба.  Laughing  Бебето се кротва веднага, нали?  Blush
Този номер го ползвахме до месец и половина, после го прилагахме, само ако ревне по време на масажа, а накрая таткото просто имитираше звука с уста... Crazy  Laughing  Mr. Green

Това помага при нас само при подсушаването и масажа, иначе винаги се обличаме с ревове и бясно гърчене... #Milti  Laughing

# 23
  • Мнения: 263
Цитат на: catnadeen
радвам се че сте вече ок!

целувки по мокрото дупе!


ох, това мокро дупе просто не можем да спрем да го целуваме  Laughing

# 24
  • Мнения: 263
Цитат на: Free Soul
И аз щях да напиша за сешоара, но видях, че вече ви е влязъл в употреба.  Laughing  Бебето се кротва веднага, нали?  Blush
Този номер го ползвахме до месец и половина, после го прилагахме, само ако ревне по време на масажа, а накрая таткото просто имитираше звука с уста... Crazy  Laughing  Mr. Green

Това помага при нас само при подсушаването и масажа, иначе винаги се обличаме с ревове и бясно гърчене... #Milti  Laughing


Кротва на секундата. Мога да си представя каква картинка е мъж ти правейки се на сешуар  Wink

# 25
  • Мнения: X
Е и ние бяхме така - притеснява ги, че са голи, хвани и ръчичките, да се успокои. Ния пък сега се дразни, когато и обличам ръцете, защото са и все в устата Mr. Green  а като я обличам за разходка да знаеш какво е #Silly  #Silly

# 26
  • Мнения: 426
и Максим беше така първият месец ,когато му махна и последната дреха (боди) разпъва си ръцете като "акордеонист  на площада".първо се притеснява от собствените си движения  така ще  е докато свикне  с тях. второ те са страшно чувствителни ( осезанието е най развитото им сетиво)затова при всяка промяна  в положението  надават писък.когато го къпех се стараех движенията ми да бъдат бавни и умерени както и тем.на водата и стаята да са еднакви всеки път.при мен това имаше полза, но всяко дете е различно  затова ако не му помогне няма да му навреди . към средата на вторият всичко това ще отшуми. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт