Допълнителен доход

  • 3 924
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 241
Здравейте! Извинявам се предварително ако темата не е за този раздел, по-подходящ не успях да намеря. От известно време си търся нещо като втора работа или допълнителен доход. Нещо за "свободното" време всеки делник след 18:00ч и събота и неделя (евентуално). Но гледайки обявите не намирам нищо, което би било доходоносно (масово предлагат дистрибуция на някакви каталожни препарати или козметика). Ще се радвам да прочета вашите идеи. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 411
Моя приятелка работи точно така в една квартална кръчма като сервитьорка. Заведението работи до 23ч, да кажем, че около полунощ или половин час след това вече си е вкъщи. Плащат и на вечер + бакшишите. Не споделям суми, тъй като не става дума за София.

# 2
  • Мнения: 5 241
И при мен не става дума за София. Темата е за идея, защото нямам представа какво да търся. Работата от 08 до 17и30 не ми е достатъчен доход и трябва да намеря още нещо.

# 3
  • Мнения: 3 411
Да, разбирам. В нашия град заплащането е 40 или 50лв на вечер плюс бакшишите.
Моя позната ми сподели, че дъщеря й (ученичка все още) работи като сервитьорка петък и събота в едно от оборотните заведения в града. Бакшишите стигали до 80-100лв на вечер, което ми се видя повече от добре.
Друго, което се сетих, е да опиташ по програмите за лични асистент и към общините. Има много нуждаещи се хора, а няма достатъчно асистенти. Заплащането е на час и обикновено се касае за закупуване на продулти/лекарства и т. Н., а не за гледане на човек на легло, което е тъжък физически труд.

# 4
  • Мнения: 8 799
Дай малко повече информация -  какво заплащане очакваш? Каква работа си склонна да вършиш, откъде искаш да работиш - навън или от вкъщи? Имам конкретно предложение, не само идея, но ми трябва такава информация, може да е напълно неприемливо.

# 5
  • Мнения: X
И аз търся допълнителен доход. Мисля да изработвам едни неща тъй като имам време на работа и да пусна да ги продавам . Мислих да стана дистрибутор на ейвън , но то вече толкова много ги има ,чеее..
Имам и доста цветя вкъщи, мисля да сея и да направя една есенна продажба или да ги оставя за пролетта. ..

# 6
  • Мнения: 5 241
Ън, аз в момента съм офис асистент във фирма занимаваща се с внос на машини. 11 години бях мениджър в производство. По образование- стопанско управление, но дипломата няма значение, защото тази материя не ми е интересна. На курс по английски съм записана и редовна. Писмен ми е много добър, но говоримо забивам, защото съм забравила лексиката. По принцип най-добре ми е да работя от вкъщи, но приемам всичко, защото положението е сериозно.

# 7
  • Мнения: 1 522
Аз се регистрирах в uchiteli.bg - сайт където можеш да предлагаш уроци, тренировки и подобни неща. Платих си 100 лв, за да имам Премиум акаунт и чат пат се обаждат хора. Но не е кой знае какво. За миналата година съм си избил тези 100 лв + още максимум 200 лв. Ако не и по-малко. Тоест дал съм под 10 урока за година. Най-често ми се обаждат да им пиша домашните/курсовите работи, вместо да им преподавам.

Последна редакция: вт, 09 авг 2022, 10:07 от Futbolero_B

# 8
  • Мнения: 11 967
Злодеида, ако помня правилно, имаш дете на около 12 години, нали?
Предлагам ти да опиташ да гледаш дете в градинска възраст след 17,30 часа. Когато дъщеря ми беше на градина, а аз работех две вечери до 18 и две до 20 часа + неделя от 16 до 20 имах нужда някой да я взема двете вечери, когато съм до 20 от градината и да я гледа до 20 часа. Както и помощ за ден неделя. В това отношение не можех да разчитам на баба й, която не може да излиза от вкъщи, гледаше братчето й и не се справяше с двамата.
Друг вариант е да провериш в магазин от верите Кауфланд, Била, Джъмбо дали нямат свободна позиция за почивните дни или на 2/4 часа. Виждала съм такива позиции за моя град.

# 9
  • Мнения: 5 241
Мама Ру, вече е на 14 моята дъщеря.

# 10
  • Мнения: 12 741
Ако писмено английския ти е много добър, може да питаш в някоя преводаческа фирма. Не е изключено да искат някакъв сертификат, не съм работила това, но бих, ако имах необходимост. Би трябвало да може да се работи в свободното време.

# 11
  • Мнения: 5 241
Нямам сертификат. За това съм на курс за да се подготвя за изпит.

# 12
  • Мнения: X
Това със сервитьорството наистина докарва доход, на много места в момента просто няма сервитьори. Хората се преориентираха с пандемията и няма кой да работи. Съгласяват се да взимат и хора само за смени вечер или петък, събота, когато има най-много работа.

Има една група за фрийлансъри, потърси я във фб, разгледай, може да намериш нещо.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 564
А да чистиш входове? Чувала съм, че не е много зле заплащането. Аз съм в София и също забелязвам, че малки квартални кафенета търсят сезонен персонал. Или може би някой хранителен магазин да редиш/ сортираш стока? Гледането на дете от 6 до 8 също е вариант, но нямам представа къде се търсят точно такъв вид дейности. А преводачи с английски има толкова много, че изобщо не бих разчитала на това като доход. Преводачите с английски, които се изхранват с това, се занимават сериозно с художествени преводи например, а не с някое документче тук и там, от което можеш да вземеш по максимум 8-9 лв на страница.

# 14
  • Мнения: 558
Има ли социологически/маркетингови агенции във Вашия град? Ако да, можете да проверите дали търсят участници за фокус групи - това няма как да е постоянен страничен доход, но дори и от време на време е нещо. Също така, агенциите търсят и анкетьори за проучванията - в този случай тези в София може да са от полза, тъй като е възможно да имат проекти за Вашия град.

Друга идея, която ми хрумва, ако не сте далеч от София и имате възможност да пътувате, е да се регистрирате като статист към Киноцентъра "Бояна" - мисля, че търсят хора за масовка в продукциите, които се снимат там. Във Фейсбук има и една група "Актуални кастинги за филми, реклами ...." и в нея представители на кастинг агенции често публикуват обяви.

Общи условия

Активация на акаунт